bugün

Keita bu takımda en son gönderilmesi gereken oyuncudur, basiretsiz yönetim çürükleri elde tutarken parlayan yıldızlarını gönderiyor. GS'ın rakiplerine kim gitsin bu takımdan diye sorsanız verecekleri ilk isim emin olun Keitadır. Zaten Adnan Polat yeni stadla ilgili Aziz Yıldırımdan fikir alıyorum demedi mi. Görülüyorki sadece aldığı fikirler bununla kalmamış, başka fikirlerde almış. Hıncal Uluçun bir lafına katılıyorum. Bu yönetim GS tarihinin en kötü yönetimidir. umarım, 18 milyonluk rakam transfere harcanır, gerçi sanmıyorum onun önemli bir bölümünüde başka başka işlerde kullanır gibime geliyor bunlar, umarım yanılırım. Futbol düşünmemeye çalışıyorum, bu yönetim ızdırap veriyor bana acı çektiriyor, yazıklar olsun.
serseri mayındı. belki de iyi oldu gittiği.
ben avrupa'ya gitmesini beklerken, katar'a gitmiş futbolcu. hayırlısı olsun efendim.

ama yine de:

(bkz: açaydım kollarımı gitme diyeydim)
bu sezon takımdan ayrılanlar:

1. kewell: taraftarın en çok sevdiği oyuncu.
2. keita: taraftarın en çok sevdiği ikinci oyuncu.
3. dos santos: taraftarın en çok sevdiği üçüncü oyuncu.
4. caner: iyi de oynamıştı geçen sene. arda'nın kurbanı oldu.

baros'u da yollarlarsa önümüzdeki sene galatasaray'da en çok sevdiğimiz oyuncu ister istemez arda olacak. sanırım yönetim bunu becermeye çalışıyor.

(edit: kewell ayrılmayacak galiba)
galatasaray'ın muhteşem transfer politikasından bir inci.Mehmet topal ile başlayan politikanın son halkası.
öncelikle takımdan ayrılmasının maddi boyutunu inceleyelim.
baktığımızda 29 yaşındaki bir futbolcuyu 8.150.000 euroya satmak çok mantıksız görünmüyor. ayrıca 200.000 euro olan alacağından vazgeçmesi ve al sadd kulubünün lyon'a kalan taksitleri de ödeyeceği söylentileri de cabası.

bir galatasaray aşığı olarak baktığımda ise; sürekli dikine oynayan, adam eksilten, süratli, kanattan yaptığı ortaların isabet oranı çok yüksek olan, gole yakın, seyir zevki veren, mücadeleci, hırslı bir futbolcunun satılmasını hazmedemiyorum. evet disiplinsiz davranışları vardı, takım oyuncusu olmaktan çok uzaktı ama takımda kalmalıydı. zaten yukarıda saydığım özelliklerin tümüne sahip olan bir futbolcuyu bahsedilen paralarla transfer etmek hayalden öteye gidemez.

bu noktada rijkaard'ın ne düşündüğü önem taşıyor. yönetime verdiği raporda keita'dan yararlanmayacağını belirtmişse saygı duymak gerekir.

satılan futbolculardan elde edilen paralarla iyi transferler yapılmasını beklemekten başka birşey yapamıyoruz maalesef. topal, kewell ve keita'nın yerine en az onların ayarında 3 futbolcu alın, kimse de sesini çıkartmasın. en azından bir dönem daha krediniz olsun!
hangi akla mantığa binayen satıldığını çözemediğim futbolcu. hakan şükür'ün apar topar gönderilmesinden beri diyorum bu adnan sezgin fenerbahçeli diye, bu olaydan sonra tamamen emin oldum.

Ya kardeşim takımda en verimli oyunculardan birini, hemde performansı çok üst düzeyde olan bir oyuncuyu neden gönderirsin? Amacın nedir göndermekte? Kimi oynatacaksın o mevkide yada oynattığın futbolcu gönderdiğin adamın yerini tamamlayabilecek mi?

Tek kelimeyle galatasaray'a bu sezonda yazık olmuştur. Artık hıncal uluç'u bende destekliyorum, bu yönetim gitmeden galatasaray başını doğrultamayacak.
galatasaray' ın lyon' a olan borcunu 3 takside böldüğü ve kalan 2 taksidi katar kulübünün ödeyeceği iddia edilmekte. bu bilgiye inanmadım ama eğer doğruysa ettiğimiz kar 14 milyon euro' ya çıkıyor.
galatasaray ın çok ciddi kar elde edip elden çıkardığı futbolcu.
endüstriyel futbolun anasına avradına sövmemize neden olan futbolcu. evet, endüstriyel futbolun ben anasını sikeyim. kar edelim diye taraftarın en çok sevdiği futbolcular gönderiliyor hem de en çok katkı sağlayan futbolcu.

bu futbol takımları kimin allah aşkına?
dengesiz de olsa galatasaray'da teknik kapasitesi en yüksek, en kaliteli ve göze en hoş gelen futbolu oynayan adamlardan birisiydi. eminim rakip taraftarlar bu işe sevinmiştir. yerine aynı kalibre'De birisi gelmezse bu yönetimin kulağı daha çok çınlar!
yerine karakterli bir futbolcu alınacakmış deniyor.
gidin hakkı devrimi alın aq, karakterse karakter bilgiyse bilgi...
hey allahım ya.
200 bin euro'luk alacağından vazgeçmiş. büyük kar değil mi adnan sezgin? onla artık bi' tatile çıkarsın!
o kıvrak siyah bilekleri katarda artık.
gs taraftarının satılmasına neden tepki gösterdiğini anlayamadığım futbolcu. 30 yaşına merdiven dayamış , onsuz da kazanılabilecek maçlarda oynadığı iyi futbol ve attığı taklalar hariç pek bir faydası olmayan , üstelik en önemli maçlarda yada maç öncelerinde takımı eksik bırakan bir futbolcu nasıl taraftarın sevgilisi olabilir ki ? neyini sevdiniz dünya kupası sahnesindeki artistliklerini mi ?
galatasaray'ın kâr falan etmediği oyuncu.

kaç paraya alındı keita? 7 milyon euro.
yıllık ücreti ne kadar? 2,5 milyon euro.

200 bin euro alacağını bıraktı diyelim ne kaldı? 2,3 milyon euro

7+2,3= 9,3 milyon euro = bu ücret keita'nın galatasaray'a maliyetidir.

8,150 milyon euroya satıldığında, bırakın kâr etmeyi, galatasaray bu transferden 1,150 milyon euro zarar etmiştir.

hem sezonu hiçbir başarı kazanmadan kapatmış, hemde üst düzey bir oyuncudan olmuştur.

neresi kârlı bu işin merak ettim.
fenerli ve beşiktaşlı taraftarların psikolojisini oldukça bozmuş oyuncudur.

keita galatasaray'da oynarken: böğğk. iğrenç, çirkef, gitsin hollywood'da oynasın, tam galatasaray'a yakışan oyuncu, pislik, ligimizde böyle oyuncular istemiyoruz, istikrarsız, deivid daha iyi, sami yen futbolcusu.

keita galatasaray'dan ayrıldığında: ahahahahaha. galatasaray en iyi oyuncusunu sattı. salaklar böyle oyuncu satılır mı? ligin tartışmasız en kaliteli 2-3 oyuncusundan biriydi. galatasaray'dan bu sene bir şey olmaz.

demek ki neymiş? asıl mesele keita'nın çirkef olması filan değilmiş. sırf rakip takımda oynuyor diye yetenekli bir oyuncuyu karalamak asıl dertleriymiş. rol yapıyor muydu? evet. ama bu lig ne al pacinolar gördü be kardeşim. bu lig serhat akın'ı gördü. neyse ki artık keita yok. hadi size q7'niz, lugano, volkan, bilica ve emre'nizle mutluluklar.
siyah inci katar da top koşturacak artık ne diyelim işte kader işte keita.
transferinden sonra yerine serdar özkan'ın oynatılacağını varsayarsak vay cimbomumun haline.
not:galatasaraylıyım.
adnan polat'ın kazanılan 8 milyon euro'ya alınacak ondan daha iyi ve aynı mevkide oynayan bir oyuncu örneği vermesi halinde başarılı olmuş transferdir.

insanlar satıştan kazandıgı parayla daha iyi bir araba alamayacagı için elindeki şahinden doğandan vazgeçmemesine benziyor. söz şimdi adnan polat'ta

edit: işletmeciyim.
şimdi iyi bir transferin gelebileceğini hissetmekteyim.
bence gayet iyi oldu keita'nın gitmesi. bir daha bu fiyata satamazlardı zaten. eyvallah yetenekli adam ama bu sene aldığı bir tane büyük maç yok. küçük maçların büyük futbolcusu. yaptığı abuk subuk disiplinsizliklerini saymıyorum bile. keita ve topal'ın parasına çok sağlam, takım oyununa uygun 2-3 tane yabancı gelmek üzeredir zaten. telaş yok.
fanatik galatasaray'lı yakın bir arkadaşımın lig tv'nin hakkında hazırladığı klibi izleyince gözleri dolmasına sebep olan oyuncu.
tüm keita severler için gelsin, güzel klip.
http://ligtv.com.tr/VideoHaber/?r=1&hid=74777
2009-2010 gs forma lasmanında kendisi tanıtılırken sunucu cem davranın noel baba edasıyla abdulkadeer kaytaaa lolololooo loooo böğürüşleriyle gaza getirmeye çalıştığı tiyatro oyuncusudur. çirkeflikte ahmed hassan'dan aşşa kalır değildir kendisi.
20 ağustos 2009 galatasaray levadia tallinn maçı'nda oynadığı futbol ve attığı 2 gol sonrası gazete manşeyleri şöyleydi;
--spoiler--
-galatasaray'ın 'kader'inde avrupa ligi var-radikal

-aslan'ın kaderi avrupa-star

-kader'den kaçılmaz-akşam

-adı kader işi zafer-takvim

-herkes kader'ine boyun eğmeli-milliyet
--spoiler--