bugün

dünya kupasında kaka ya yaptığı hareketten sonra iyi bir paraya satılmış futbolcu. futbolu ile değil attığı yumruklar ve değişik senaryoların peşinde koşan oyuncu isterse dünya yıldızı olsun benim umurumda değildir. atatürk ''sporcunun çevik ve ahlaklısını severim.'' sözünü boşuna söylememiştir. bir galatasaraylı olarak üzülen arkadaşları da anlamak mümkün değildir. geçen senenin en iyi topçusu diyorlar. fakat toplasan 2-3 maç takımı kurtarmıştır. onlarda ankaragücü, kasımpaşa gibi takımlardır. büyük maçlarda kendisi genelde boks maçı şeklinde takılıyor.

attığı çalımlar ve ölümüne driplingleri gerçekten iyiydi. fakat zaten eğer sorunlu olmasa galatasaray a gelmezdi. fildişi takımında bile yedek oturdu. zaten gittiği külüpte para kazanmak ve şov yapmak için seçilen bir kulüp.

gelelim bundan sonra olacak olası durumlara. sağ kanatta oluşacak boşluğa elano büyük bir ihtimal kaydırılacak ki brezilya da orada ki performansı ortada. bir diğer ihtimal serdar özkan form tutturur ise iyi bir alternatif olabilir. yine barış özbek veya emre çolak yine bir diğer ihtimaller. arda biliyorsunuz ki bir dönem orada başarılı maçlar çıkarmıştır. skibbe döneminde sol kanatta kewell sağ kanatta arda oynamıştır. daha sonra değişmeli olarak forma giymişlerdi. sol kanat büyük bir ihtimal arda ya emanet edilecek. kewell ile sözleşme uzatılacak. sol kanatta bir alternatif olarak. orta sahanın ortasında ise kimin oynayacağı belirsiz. arda, elano, emre çolak hatta kewell bile o bölgede oynabilir. fakat kallstrom alınırsa bir alternatif olabilir.
gidişi yeşilçam için büyük kayıp, yeri zor doldurulur. gerçi arif futbolu bırakınca da aynı şeyler söyleniyordu ama gs yönetimi ne yapıp edip o formaya layık karakterde birini buluyor nasılsa, içimiz rahat olsun.
carlos'a attığı yumruğu ve geldiğinde selamınakeyküm diyerek armayı öpüşünü unutmaz bu taraftar. ama gittin salak bir takıma. galatasaray yönetiminede selam olsun ulan!! daha iyisini bulmalılar.
kesinlikle gs camiası, türkiye süper ligi ve biz futbolseverler için bir kayıptır, futbol bir gökkuşağı ise keita tarzı oyuncular bu gökkuşağının pastel renkleridir, göz kamaştırıcılardır, yazık oldu kısaca.
beni baros - güiza takası konusunda umutlandırmıştır*.
galatasaray'ın büyük kayıbı... kendisi 7.5 milyon euroya gelmiş, 8.15 milyon euro ve 200.000 euro alacağıyla beraber gönderilmiştir.
elde edilen kar 750.000 euro.
taraftarın sevgilisi olan ve tek başına maç çevirebilme yeteneği olan keita gibi bir yetenek satılıyorsa bunun tek bir affı olabilir:
elano'yu sağ kanata çekip, ortasahanın ortasına 10-15 milyon euroluk 2 adam almak. ama keita ayarında adamı adnan sezgin 30 milyona alamaz.
galatasaray'da transferin başında adnan sezgin gibi bir beceriksiz olduğu sürece düşüşümüz başlamıştır ne yazık ki.
inamoto'yu carusca'yı unutmadık adnan!
(bkz: açaydım kollarımı gitme diyeydim)
adnan polat yönetiminin galatasarayı s.kme operasyonunun devamını oluşturan hayvani yetenekteki oyuncudur. anladım çok becerikli değilsiniz ama bu kadar da sıçılmaz ki be kardeşim! şimdi kim oynayacak sağ kanatta? serdar özkan mı?!!!!!!
yönetimin neden sattıgı anlasılmayan galatasaray ın eski bi futbolcusu olmustur.
yerine kallström alınırsa gidişini unutturur.
umarım giderken havaalanında kendini yere atmaz.
Gelmesi için alınan para 7.5 milyon avro. Giderken bıraktığı para 8.1 milyon avro, hangi mal(sahibi) 600bin avro için Keita'yı bırakır anlamıyorum. Biraz sorunlu ama oynatılacak futbolcuydu.Fenerde olsa parasını tıkır tıkır alır, şov yapardı,
bu flaş satılma haberinin anltında yatan sebeplerden biri de dünya kupasında yaptı terbiyesizlikse arkasından üzülmemek gerekir. gerekli olan yapılmıştır. futbolcu sadece futboluyla değerlendirilemez. türkiyenin en iyi üç kulübünden biri olarak görünen galatasarayın formasını giymeyi hakedecek kişilikte bir oyuncu değildi. harkes için hayırlısı olduğu kanaatindeyim.*
yeşilçam için büyük kayıptır, fazlası değil.
alış- satışından kar zarar hesabı yapanlar ya hayatlarında hiç para görmemişler ya da hiç dayak yememişlerdir. 7.5 milyon avroya 3 yıl taksitle alınan oyuncu 8.1 milyon avroya peşin satılmıştır. neredeyse hiç kar edilmedi diyenler gidip bi bankadan 0 faiz -ki aslında eksi değerlerdedir- 24 ay vade ile 5 milyon avro borç almayı deneyebilirler.
kesinlikle iyi fiyata satılmıştır. yalnız yerine gelecek oyuncuyu bir an önce bulmaları gerek.
gerçekten alındığı ve satıldığı rakamlar ve şekiller doğruysa galatasaray'ın çok akıllıca elden çıkardığı futbolcu. umarım güiza salağınıda biz bir an önce elden çıkarırız!
doğrusunu söylemek gerekirse yetenekli bir futbolcuydu. fakat karakter ve iş ahlakı konusunda bir takım sıkıntıları olduğu aşikar. iyi bir fiyata satılmıştır. satılmasıyla 4-2-3-1 in sağ kanadına elano kaydırılır (adam brezilya milli takımında bu mevkide oynuyor) ve iki tane sağlam ön libero da alınabilirse galatasaray yönetimi iyi iş yapmış olur.
bir fenerbahçeli olarak galatasaray da tırstığım tek adamdı. onu da yollamış galatasaray yönetimi saolsunlar.
sanırım yerinde elano'nun oynayacağı futbolcudur... tabii yarın sabah kalktığımızda elano'nun da satıldığı haberini almazsak.
kimi sevsem gitti arkadaş..önce kewell sonra keita korkarım yakında baros..ardayı sevesim geldi..
Pek cok gs taraftari arkadasimin gidisine cok sinirlendigi futbolcudur.

Bir besiktas'li olarak galatasaray maclarinda en cekindigim futbolcuydu, onu gonderdikleri icin oncelikle tesekkur etmek istiyorum.

gs taraftarinin bu transfere neden kizdigini gozlemleyecek olursak;
- keita dan daha iyisinin alinmayacak olmasini bilmeleri,

- yillik alacagi 2,5 m euro olan keita nin verilen ucret, alinan bedel ve satilan bedel hesaplamasi yapildiginda bu transferden zarar edilmis oldugu gercegi,

- takimda para olmadigi gerceginin gecen sene ulker den gelen sirt reklami sayesinde ort bas edildigi, o parayla 8m euroya elano, 7m euro keita alinmasi bu sayede beklentilerin bu transfer doneminde de artmasi fakat transfer yapacak para olmamasi,

- mucadeleci ve rakipleri korkutan bir futbolcuyu kaybetmes gercegi,

- en vahimi ise artik yerinde serdar ozkan'in oynayacagi gercegi. Serdar ozkan'in quaresma karsisindaki durumu inanin yurekk daglar, biz uc sene once cl de denedik, aci veriyor.
Galatasaray hiçbirşey kaybetmemiş, aksine zarardan kurtulmuştur. Zira bu adamı seneye bu paraya hayatta satamayacağımız kanaatindeyim.
Ayrıca şahsen sahada harlem takımı falan görmek istemiyorum. Zaten kazanacağımız bir karşılaşmada, rövaşatayla gol atsan ne olacak kardeşim. Bana zor maçlarda oynayacak, o maçı kurtaracak adam lazım. (bkz: havan kime yabancı)
Zaten bu yaşında Katar'a gitmeyi kabul edebilen bir zihniyette olan bu arkadaş, futboldaki vizyonunu açıkça göstermiş ve onu göndermekle ne kadar doğru bir iş yapıldığını göstermiştir.
al saad kulübüne transferi bu sabah galatasaray.org tan açıklanmış olan eski galatasaraylı futbolcu.ne desem bilmiyorum ama üzüldüm şahsen.gününde olduğunda sağ taraftan nasıl yardırdığını hatırlıyorumda..şu andan itibaren yerine robben gelse anca keser beni, ya da ne bileyim angel di maria * falan..
(bkz: ağlıyorum sözlük)
iyi bir oyuncu ama dünya kupasında bir şey yapamdı çok çirkef biriymiş zaten şu anda galatasaray lı değil.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar