bugün

bana gore yattara'nin daha istikrarli ve kuvvetli versiyonu. her ne kadar kucuk maclarin buyuk futbolcusu olsa da, boyle adamlara ligimizin ihtiyaci var. zaten turkiye'ye buyuk maclarin buyuk futbolcusu kac kere geldi ki? en azindan oynanan futbolu cirkinlestirmiyor. he kisilikli olsa daha iyi olmaz mi?super olur valla. pet sise olaylariyla ve rakiplere yaptiklariyla ilgili keita fazlasiyla sucludur ama keita'yi elestirirken hem o sahaya suyu atan taraftari, hem taraftara su atmasini engelleyemeyen federasyon ve klub yonetimini (kardesim agzi kapali icecekleri stada sokma iste), hem de keita'nin kulagini ilk seferinde cekmeyen yonetimi de elestirmek lazim.
Büyük maçların küçük oyuncusu olmayan adamdır. kendini sadece fotomaç haberleri ile tanıyanların insafa gelerek yorum yapması gereken, türkiyede oynayan en iyi kanat oyuncusudur. büyük maçların küçük oyuncusu demek için oynadığı büyük maçlara bakmak yeterlidir. zira bu adam lille forması giyerken milanı tek başına yenmişti. örnekleri çoğaltarak devam etmek gerekirse bu sezonki atl maçları, ilk devrede oynanan beşiktaş maçı adamın büyük futbolcu olduğunu gösteriyor. kanımca tek eksiği fildişi sahilleri gibi fakir ve eğitimsiz bir ülkede doğması ve gerek sosyal gerekse futbol eğitimini bu ülkede almasıdır. yoksa dünya üzerinde 90+3 de 50 metre depar atacak fizik güç ve dayanınklılık çok az futbolcuda vardır.
bir beşiktaşlı olarak söylüyorum: muhtemelen ligin en çirkef ve numaracı futbolcusudur. insan her maç bi sol bek döver mi. carlos, sancak, üzülmez vs. yetenekli tamam ama hem çok çirkef, hem de her pozisyonda yere yatıyor.
çirkeflerin ağbabası, gs'nin yüz karası.
gazeteye ilan versen böyle karaktersiz bi adam bulamazsın.
turkcell süper ligi'nin açık ara en ahlaksız futbolcusu. gerisi de teferruat zaten.
insanların emeğiyle oynayan artist futbolcu. iyi futbolcu mu değil mi bilmem. gerçi daha bir tane büyük maç kurtarmışlığı yok. ama kendisi bu halini devam ettirirse sağlam bir dayak yiyecek birinden...
aklını kullanmayan yetenek sahibi futbolcudur. aklını da kullanabildiği zamanlarda yetenekli oluyor ama rakibe oynadığı her maç fiyasko...
tam bir tiyatrocudur kendisine temas olmadan zırlayabilir.

suratı ise ya. yemiş gibidir.
bir fenerli olarak şunu söyleyebilirim ki; mevkisinin en iyi futbolcusu. lakin bu itici hareketlerden uzaklaşması gerekmekte. kendi taraftarlarını bile bıktırmaya başladı bu hareketleri.
bazı malların sağ bekle sağ açığı birbirinden ayıramadığını bize gösteren futbolcu.

edit: gökhan gönül nerdeee keita nerde..
dos santos artı gökçek v'yi maç boyunca maymun eden adam.
bunun karşısında oynayacağıma maçtan iki gün önce sakatlarım kendimi. maç boyunca çekilir mi lan, sağdan soldan, sürekli sürekli. oynarsam da sikerim derim değiştirin beni. hiç rezil olmaya değmez.
karakteriyle ilgili ise sorunlar var evet. ama büyük oyuncularda bu bozukluk oluyor. kobe byrant tecavüzcü, maradona uyuşturucu bağımlısı, hagi agresif. daha da gider bu.
ama volkan demirel kişisi kadar bozuk değildir heralde kişiliği siz de takdir edersiniz ki...
açık ara en kalite oyuncudur şu an için. en iyi sağ açıktır demiyorum zaten hangi sağ açık var kimle kıyaslıcam. en iyi oyuncudur türkiye liginde.
edit: ne oldu la çalımları ben mi yedim adam geçiyor tıkır tıkır. *
dos santos ile gökçek'i madara etmiş... türkiye liginin en iyi oyuncusuymuş... büyük oyuncuymuş, büyük oyuncular sorunlu olurmuş... volkan demirel kadar kişiliği bozuk değilmiş...

görende biz başka adam izliyoruz zannedecek. biraz at gözlüğünü çıkarınca anlayacaksınız ama yapamıyorsunuz. türkiye liginin en iyi oyuncusunun bugüne kadar çevirdiği büyük maç yok. karşısında adam gibi bir sol bek olunca deliriyor ve hırslanıyor. emek hırsızlığı yapıyor, rakipten çok hakemle ve tribünle oynuyor... neyse siz yinede kendinizi kandırmaya devam edin. adamda sizinle ve türk futboluyla dalgasını geçsin...
tüm bacaklarını kullanarak çok çabuk yer değiştirebilen futbolcu.

(bkz: tripod)
büyük oyuncu, hatta maradona'dan örnek verilebilecek kadar büyük oyuncu... bu siktimin karakter sorunları büyük topçularda oluyor da, kewell diye bir adam oturuyor lan bunun yanında... hiç mi bakmaz insan bu adam mı büyük ben mi diye... vay mına koyum arkadaş, adam yumruk atar, adam dirsek atar, adam kendini yere atar, adam emek çalar, birileri de çıkar ''olur böyle şeyler, büyük topçu sonuçta'' derler... öyle göte böyle yarak demek ki...
dos santosla vederson'u hangi maçta madara ettiğini anlamadığım futbolcu. zira son maçta 2 kez çizgiye inebildi, 1isi santosu geçerek diğeri de açık ofsayt bi pozisyonda. ikisinde de etkili olamamış olduğu da gerçektir.
anadolu takımlarındaki sol bekleri bulduğu zaman maymuna çeviren ama normal olarak biraz aklı başında bir sol bek tarafından savunulduğunda genelde hakemle oynamaya çalışan futbolcudur. yetenekli midir, yeteneklidir. çabuktur, iyi çalım atar. ama şu maçtaki etkinliği çok azdır.
karakteri hakkında söylenecek bişey yoktur. tanımam etmem kendisini.
ayrıca türkiye liginin en iyi oyuncusu için (bkz: alex de souza)
maç öncesi kendisinin yar*ağı ve testisleri eşliğinde fantezi kuranları selçuk şahin in çüküne mahkum eden ahlaklı(!) futbolcu.

(#6384810) tarihe geçmek derken?
(#7453638) neyi anladık?
(#7454144) yorumsuz
(#7646475) ben buna gülerim yav.*
hızına yetişilmesi zor,müthiş teknik ve sempatik fildişi sahilli oyuncudur.
kötü oyuncudur ama her 3 entrynin birisini ben yazmazsam bu adama ölürüm oyuncusu fenerli arkadaşlar için.
madem kötü yazma be.
mesela alex de souza kaliteli bir adam değil bence. e gidip yazmıyorum. hakan balta kazmanın önde gideni. gidip yazmam. guiza, yazmam. bekir irtekünbilmemne yazmam ne işim var.
ha rakip takım gider messi'yi alırsa yazarım. boyu küçük pipisi de küçüktür bunun, karakter sorunu var (sanki evlatlık alıcak) falan yazarım, her türlü kötülemeye çalışırım. kötüyse yazmam lan banane. sen niye yazarsın?
"kötü oyuncu değildir" diyerek kendisi hakkında yazma hakkını kazandığım futbolcudur.
sonrasında belirtmek isterim ki "karşısında adam akıllı bir oyuncu bulunca etkili olamayan bir oyuncudur." bunun nedeni de çalım deneyen oyuncu oluşudur.
dillere destan olan özelliği iyi ya da kötü oyuncu olması değil, ahlaksız, terbiyesiz olması nedeniyle sürekli entryleri çeken futbolcudur...
volkan gibi bir oyuncuya sahipken sözlükte ahlaksız olarak damgalanmaya çalışılan futbolcu. bunun aynını bunlar hagi yede yapmışlardır. denklemi siz kurun.
(bkz: hasetinden çatlamak)
üç bacaklı adamın nasıl her pozisyonda düşebildiğini anlamış değiliz. tek mantıklı gelen açıklama ise evrimle alakalıdır, 3.bacağını kullanmaya kullanmaya işlevini kaybetmiş olmasıdır.
tiyatroya büyük yeteneği olan futbolcu. oynadı mı kimse durduramıyor, rol yaptı mı kanmayan kalmıyor. *
ufak beyinli.gelmeyen darbelerle kendini yere atan.isabet etmeyen pet şişeleriyle kendini yerden yere savuran kolpacı bi topçu.biri şu adama akşam televizyonda o pozisyonları net görüp kendini yalandan yere atıp trübünleri provake etmek için yaptığını bildiğimizi söylesin.yazık eskilerde kalmış televizyon yok sanıyor.
güncel Önemli Başlıklar