bugün

--- alıntı ---

abd'li yetkililerce akp yalanlarını yalanlamaya yönelik kurumsal mücadele için alınacak önlemdir.

artık elzem hale gelmiştir.
zira bizimkiler o kadar çok yalan söylüyor ve bunlara abd'yi o kadar çok alet ediyor ki
adamlar akp'nin yalanlarını düzeltmekten bir hal oldular.

Artık başkanlık sözcülerinin bizim yalancıları yalanlaması yetmez oldu.
zira bir ak yalan abd tarafından yalanlanmadan yerini diğeri alıyor.
Bizimkiler profesyonel yalancı olduklarından abd çaresiz abd üzgün...

Neyse örneklerle devam edelim.

1-başbakan ahmet davutoğlu: “abd’nin suriye devlet başkanı beşar esad’ı hedef alması halinde suriye’ye kara birlikleri gönderebiliriz.”
- abd dışişleri bakanlığı sözcüsü jehn psaki, “bizim pozisyonumuz değişmedi. işid'’e odaklanmış durumdayız.”

2- cumhurbaşkanı erdoğan: “abd başkanı obama pyd terör örgütüdür dedi"
- abd dışişleri sözcüsü psaki: “pkk terörist gruptur, pyd değil. bu bizim devlet politikamızdır.”

3- cumhurbaşkanı erdoğan: “peşmerge’ye koridor açılmasını ben istedim.”
- abd dışişleri bakanı kerry: “türkiye’nin bu adımı taleplerimizin bir sonucudur.”

4- ankara: “abd başkan yardımcısı biden harward üniversitesndeki konuşmasından dolayı cumhurbaşkanı erdoğan'’ı aradı ve özür diledi.”
- biden: “benim cumhurbaşkanı erdoğan'’dan özür dilediğim konuşuldu. ben ondan asla özür dilemedim. kendisini iyi tanırım. onunla ilgilendim.”

5- hükumet: “abd'’nin suriye ve ırak koalisyonunda yer almayacağız.”
- abd dışişleri bakanı kerry: “türkiye koalisyonda ön safta yer alacak.”

6- başbakan davutoğlu: “abd'’nin suriye konusunda politika değişikliğine dair kuvvetli işaretler aldım.”
- obama: “esad'’a karşı tavrımızda hiçbir değişiklik yok. esad'’ı görevden uzaklaştırmanın yollarını düşünmüyorum. işid’'e karşı daha geniş bir politika sürekli gözden geçiriyoruz.”
kaynak

devam edecek...
--- alıntı ---
rte: türkiye'nin duruşu belli. ışid'den türkiye'nin petrol alıyor yaklaşımı çok çirkin ve yalan, adice bir ifade.

abd dışişleri bakanı john kerry, ırak ve suriye'de kritik bölgeleri ele geçiren terör örgütü ırak-şam islam devleti'nin(ışid), kendisine para kaynağı yaratmak için petrol kaçakçılığı yapmasına türkiye ve lübnan'ın aracılık ettiğini söyledi.
kaynak

akif beki: amerikalılar gelip "suriye ve ırak konusunda siz haklı çıktınız, biz yanıldık, esad devrilseydi ışid olmazdı" demişler!
abd dışişleri bakanı kerry, yaptığı sohbette şöyle demiş: "ışid'ın ortaya çıkmasında, esad'ı devirmeye uğraşırken işe çürük elmaları karıştıranlar da rol oynadı." o çürük elmalardan birinin türkiye dış politikası olduğu açık.
kaynak

abd dışişleri bakanlığı sözcüsü jen psaki, başbakan ahmet davutoğlu?nun bbc?ye verdiği söyleşide, ?suriye?'de uçuşa yasak bölge oluşturulması konusunun hız kazandığı, bunun olup olmayacağının değil, ne zaman olacağının konuşulduğu? sözleriyle ilgili ?önceden de var olan aynı kaygıları paylaşıyoruz, bu nedenle bu konudaki konumumuzda bir değişiklik yok? dedi.
kaynak

bi de kendi yalanlarını ortaya çıkarıp kendilerini yalanlamaları var ki takdire şayan!

örnek

ankara?da temaslarda ışid?le mücadele özel temsilcisi general john allen?in ziyaretinin perde arkası... türkiye ile abd arasında uzlaşıya varılan, öso mensuplarının eğitilip donatılması sürecinin neden başlamadığı ortaya çıktı. ankara?nın, suriye?nin kuzeyinde güvenli bölge oluşturulmasını şart koştuğu öğrenildi. diplomatik kaynaklar, ?öso eğitilip donatıldıktan sonra esad gelip hava bombardımanı yaparsa, çabalar hiçbir işe yaramaz? dedi.
kaynak

davutoğlu, "eğit ve donat programı' çoktan başladı. hatta kobani krizinden bile önce başladı ve devam edecek. 'eğit ve donat' bizim bütünlüklü stratejimizin bir parçasıdır.
kaynak

devam edecek...
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, bugün ABD’li meslektaşı John Kerry ile telefonla görüşmüş, görüşmeden sonra da “Kerry YPG için güvenilmez dedi” açıklaması yapmıştı. Ancak Çavuşoğlu’nun bu açıklaması, bizzat Kerry’nin sözcüsü tarafından yalanlandı. ABD Dışişleri Bakanlığı sözcüsü bugünkü brifingde, "aksi ispatlanıncaya kadar, YPG'ye güveniyoruz" dedi.

Washington yönetimi daha önce de Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu’nun farklı konularda yaptığı birkaç açıklamayı yalanlamıştı.

Çavuşoğlu, 7 Haziran seçimleri öncesinde gittiği Washington’da, Türkiye tarafından yaptırılan caminin temelinin Cumhurbaşkanı Erdoğan ve ABD Başkanı Barack Obama tarafından atılacağını söylemişti. Daha Çavuşoğlu ülkeden ayrılmadan, Beyaz Saray’dan “Obama’nın böyle bir programı yok” açıklaması gelmişti.

Türkiye ve ABD’nin bir dönem Suriye için oluşturdukları Eğit-donat programının başlamasından önce de Çavuşoğlu, “ABD ile anlaştık” açıklaması yapmış, ancak hem ABD Dışişleri Bakanlığı, hem de Savunma Bakanlığı, “henüz anlaşma yok” açıklaması yapmışlardı. iki taraf arasındaki görüş farklılığı nedeniyle uzun ömürlü olmayan Eğit-donat programı, Çavuşoğlu’nun “ABD ile anlaştık” açıklamasından ancak haftalar sonra imzalanabilmişti.

ABD Başkan Yardımcısı Joe Biden’ın istanbul ziyaretinin ardından da Çavuşoğlu bir gazeteye verdiği demeçte, “Biden’a PYD ile ilgili şeyleri söyledik. Yönetim şeklinde, şemasında PKK’lıların olduğunu gösterdik, belgelerini de verdik” demişti. Ancak Beyaz Saray’a Biden’a “herhangi bir kanıt ya da belge verilmediğini” açıklamıştı
[http://www.sozcu.com.tr/2...uveniyoruz-1099629/kaynak]

ak'lara güveniyorum kesinlikle devam edecek...
Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, ‘’YPG’ye verilen silahların Türkiye’de ortaya çıktığı’’ iddiasını sordu. Erdoğan dün, Cuma namazı çıkışında konu ile ilgili ‘’dokümanları Batılı müttefiklere verdiklerini’’ söylemişti. Toner, ‘’hayır’’ diyerek cümlesine başladı ve devam etti: ‘’Biz de bu haberleri gördük. YPG’ye herhangi bir türde silah tedarik etmedik. Biz ayrıca YPG’nin herhangi bir şekilde Amerika kaynaklı silahları PKK’ye kaçakçılık yaparak verdiğine dair kanıt da görmedik.’’
kaynak

Başbakan Davutoğlu ise ABD Başkan Yardımcısı Biden ile yaptığı görüşmede “Biden ile iki görüşme yaptım hiçbirinde bana askerleri çekmemiz gerektiğini söylemedi” demişti.
ABD Başkan Yardımcısı Joe Biden’ın ofisinden yapılan açıklamada Başbakan Ahmet Davutoğlu ile yapılan telefon görüşmesinde Başika’da bulunan Türk askerlerinin çekilmesinin tavsiye edildiği söylendi.
kaynak

(hatırlatma davutoğlu ısrarla yalana devam edince hem Biden hem de Obama’nın ‘Türk askeri çekilsin’ şeklinde yazılı açıklama yaptı. )

Dün Dışişleri Bakanlığı Müsteşarı Feridun Sinirlioğlu’nun güvenli bölge iddialarını yalanlayan ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Mark Toner, bugün de Anadolu Ajansı’nın Türk diplomatik kaynaklara dayandırdığı, “Suriye'de IŞiD’den arındırılacak bölgeye PYD'nin girmemesi konusunda ABD ile mutabık olunduğu” şeklindeki iddiaları yanıtladı. Toner, günlük basın toplantısında, “Bugün basında yer alan haberlerde IŞiD’den arındırılmış bölgeye YPG veya PYD güçlerinin girişine izin verilmeyeceği iddia ediliyor. Bunu doğruluyor musunuz?” şeklindeki soruya “Hayır. Doğrulamıyorum.” cevabını verdi.

Mark Toner, önceki gün gerçekleşen basın toplantısında PYD'nin silahlı kanadı YPG'nin bölgedeki mücadelesini 'kesinlikle' desteklediklerini ve işbirliğini sürdüreceklerini açıklamıştı.

Sözcü Toner, 15 gün kadar önce Temmuz ayı sonunda Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Tanju Bilgiç'in, "YPG güçlerine hava desteği verilmesi hususu ABD ile varılan mutabakatımızın unsurlarından biri değildir" açıklamasını yalanlamış ve koalisyon güçlerinin YPG'ye yardım yapacağını dile getirmişti.

Bu yalanlama ile ABD Dışişleri Bakanlığı geçtiğimiz 2 hafta içinde 3. kez Türk diplomatik yetkililerinin iddialarını yalanlamış oldu. (CHA)
kaynak

ABD ve ingiltere'nin Ankara Büyükelçileri Star ile orada yazı yazan Cem Küçük'ün iddialarını yalanladı.

ingiltere'nin Ankara Büyükelçisi Richard Moore, twitter hesabından yaptığı açıklamada, "Bugünkü Star gazetesinde Cem Küçük'ün, 'News of the World gazetetesinin ingiliz devleti tarafından kapatıldığı' yönündeki asılsız haberi tekrarladığını gördüm. Bu tamamen gerçek dışıdır. Gazeteyi kapatma kararını News International kendisi almıştı." ifadelerini kullandı.

ABD Büyükelçiliği, Star'da bugün yer alan bir haberi sert bir dille eleştirdi. Elçilik, "Söz konusu gazetenin, ABD'nin Türk hükümetine karşı veya Türkiye'deki seçimlerin sonuçlarını etkilemeye yönelik bir komplo içerisinde olduğuna ilişkin iması da aleni bir yalandır" ifadesini kullandı. Açıklamada ayrıca, "Star gazetesinin gerçek dışı iddiaları özellikle ahlaktan yoksun olup, potansiyel olarak tehlikelidir." denildi.
kaynak

devam edecek...
şimdilik ak-kefenliler ve g*tkılları
suidi kardeşleri ile suriye cihadindan vazgeçtiler sanki
e bu da birşeydir yane.

https://scontent-mrs1-1.x...a663498fd&oe=5729D0FB
giderek artan ihtiyaç.
sadece abd ile de sınırlı kalmayacak gibi görünüyor!

rte brüksel'de patlayan bombalarla ilgili açıklama yaptı

(bkz: 22 mart 2016 brüksel havalimanında patlamalar)
(bkz: 22 mart 2016 brüksel metro saldırısı)

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan dün Belçika'nın başkenti Brüksel'de saldırı düzenleyenlerden birinin, Türkiye tarafından geçen yıl Gaziantep'te yakalanıp sınırdışı edildiğini söyledi. Erdoğan, “Bu kişinin yabancı terörist olduğu şeklindeki uyarımıza rağmen, Belçika terörizmle ilişkisini tespit edememiştir” dedi.

belçika'dan cevap geldi.
Belçika Adalet Bakanı Koen Geens de Erdoğan'ın açıklamalarıyla ilgili kamu yayın kuruluşu VRT'ye konuştu. Geens, ibrahim el-Bakraoui'nin Türkiye'de yakalandıktan sonra Belçika'ya değil, Hollanda'ya gönderildiğini belirtti. Bakan, "Terörizmle bağlantılı olmayan bir suçtan hapis yattı ve şartlı tahliye edildi. O dönem terör bağlantısı bilinmiyordu" diye konuştu.

yetmedi hollanda'dan da cevap geldi.
Hollanda Adalet Bakanı Ard van der Steur da Bakroui’nin arananlar ya da bombacılar listesinde olmadığını açıkladı. Steur, Türkiye'nin Brüksel saldırganı Brahim Bakraoui'yi sınırdışı ederken bunun nedenini bildirmediğini söyledi. Bu sözlerin ardından ortaya atılan bir belgeye göre de el-Bakraoui'nin sınır dışı edildiğine ilişkin Türk makamlarından Hollanda Büyükelçiliği’ne gönderilen bilgi notunda, “terörle bağlantılı” notunun da olmadığı anlaşıldı.