bugün

abd'nin, orta doğudaki müttefikini güçlendirme, silah ticaretini sürdürme ve iran konusunda orta doğuda safları sıklaştırmasıdır. iyiden iyiye "ıran'a müdahale yaklaşıyor" senaryolarını güçlendirmiştir.
aliye rona'nın "kanımızı yerde koma" diyerek silah vermesi gibi, abd'nin s.arabistan'ı iran'a karşı kışkırtması ile sonuçlanacak durum. Allah bu adamların şerrinden korusun.
ekonomisinin büyük bölümü silah sanayiine dayalı olan bir ülkenin para kazanmak için kardeşi kardeşe kırdırmasının en güncel örneklerindendir.
e biz de alıyoruz, o zaman biz de kansız şerefsiz bir millet oluyoruz. evet ben de böyle düşünüyorum. bizim kadar osuruktan bir millet daha yoktur diyerek konuyu kapıyorum.
amerika'nın ortadoğuda dokunamadığı ülkeleri birbirine düşürüp aradan ne var ne yok götürmeyi planladığının en güzel göstergesidir. arabistan, iran ve türkiye birbirine girsin zaten amerika için bulunmaz nimet. daha ne olsun ki?
soğuk savaş dönemin de varşova paktına karşı yine abd tarafından güçlendirilen nato tarafını hatırlatan olaydır.
amerika bu kimine arap baharı satar kimine uçak.