bugün

ulu önder gazi mustafa kemal atatürk ün vefatı olan her 10 kasım da yapılmakta olan saygı duruşudur. az önce trt 1 in seksenler dizisinde çok güzel anımsanmış ve bu hafta sonuna anlamlı bir mesaj verilmiştir.
Silik yiyeceğim biliyorum ama durmayacak olanın şerefinden şüphe ederim.
saat 19.38 de tüm türkiye de ışıkları açma kapama da yapılacaktır.
Küçücük çocukların dudakların titreyeceği saattir. Saat hiç dokuzu beş geçmese diye öğretirlerdi bize ilkokulda ne şanslı çocuklarmışız ki hep ata sevgisiyle doldurulduk tıka basa saygının minnettarlığın şerefin ne olduğunu öğrettiler bize dedik ki saat hiç dokuzu beş geçmeseydi keşke. Keşke hiç bir şey şimdi ki hale dönüşmeseydi dedirten durum.
arabayla avrupa yakasından anadolu yakasına geçiyor olacağım için içinde bulunmayacağım eylemdir. hoş gitmesemde evde ossura ossura uyurdum o ayrı.
ataya saygı duruşu yanında kurtuluş mücadelemizde kendini vatanı uğrunda hiç sayan nice şehitlerimize saygı göstermiş bulunmaktayız. allah'a şükran atatürk'e teşekkür duruşudur
http://www.youtube.com/watch?v=egvcJYZn9do
http://www.milliyet.com.t...sam-tum-yurtta-10-kasim/4
Yaklaşık yarım saat sonra yapılacak olan, türk budununun büyük başbuğu mustafa kemal atatürk'e duyduğu saygının göstergesi olan duruş.
28 dakika sonra gerçekleştireceğim olay.
her 10 kasımda içimden kopan binlerce acıyla birlikte birikerek artan bir özlemle
ve sonsuza kadar duyacağım bir saygı ile yine dimdik senin ve silah arkadaşları için saygı duruşunda bulunacağım.
ve yine bu hareketi ömrüm yettikçe yapacağım.
kalabalık caddelerde sizler gibi insanlar görmek ve sizden olanları belirlemek için mükemmel bir fırsattır ayrıca. Atamıza saygı duruşunda bulunurken, bir gövde gösterisi de yapmak gerekiyor. Bilsinler ki azalmak yerine çoğalarak büyüyoruz.
Bu saygı duruşuyla alakalı olarak "yav ne alakası var ayağa kalksan ne olacak?" Diyenler var.
Hassiktir berkecan ben bunu bilmiyordum, ben de sanıyorum ki dünya barışı buna bağlı.

Temsili olarak geçilecek olum duruşa, "Bedava mı lan bu ülke?" demek için. Atatürk'ü ve silah arkadaşlarını bi an olsun hatırlatırsak ne mutlu, şu an öyle zamanlardayız.
Kalk da göster..
Tabii ki gerçekleştireceğimdir. Rahatsız olan vatan hainidir. Net.
izmirimle birkez daha gurur duydum.
mersin adalet sarayında herkesin işini bırakıp yaptığı eylem. kapanışı istiklal marşıyla yaptık ve ben bir kez daha milletimle gurur duydum.
of'ta bugün 08.25, 09.00, 09,05 olmak üzere 3 kere yapılmıştır.
ne şanslıyız ki 70 yaşında ayakta zor duran adamı, işine yetişmeye çalışan insanları, koca tramvayı, gözün görebildiği tüm insanları saygı duruşuna geçiren bir liderimiz var.
O dakka toplantıda olunduğu için katılınamadı allah affetsin.
Kaçırdık bu sene. Seneye artık.
Umut yeşertecek kadar uzun süren tek dakika.

Allah ülkemize, milletimize güzel günler göstersin inşallah.
onur ve hasretle ayakta durduk. sirenleri çaldırdık.

bağımsızlığımız için teşekkür ederiz. pek koruyamıyoruz ama..
Genel olarak ağlayabilen biri olmadığım için ağlamadım. Zira bu ülkenin bir kurucusu olduğu, ve ona minnet duymamız için en azından bir dakikalık bir saygı duruşu, şuurlu her türk evladının bence yapması gereken bir şeydir.
Her ölüm yıldönümünde, saygıyla ve gururla yapılan saygı duruşudur. Ve bu gerçek değişmeyecektir.
Dışarda olamasam da, pijamalarımla, balkonuma koşup, onurla durduğum ve her daim duracağım duruştur.
Güneşi balçıkla sıvamaya çalışan zavallı bünyelerden olmamak ne hoş...
Ruhun şad olsun atam
Sabah namazını kilmayip , saygi duruşundan yarım saat önce özenle orada hazır bekleyen mümin kardeşlerimiz var.