bugün

olayın halk ile bir alakası olmadığından yüzdelerin çok önemli olmayacağı durumdur. böyle bir şeye gerek olmaması en büyük dileğimizdir.
ülkeyi asıl batağa saplayacak olay budur. şahsen kimsenin bu darbeyi kendine yedirebileceğini sanmıyorum. en azından ben yediremem yani..

edit: arkadaşım sen yedirebiliyorsan benim sorunum değil..
(bkz: mesih olmak için on neden)
Vay be işte darbe çığırtkanlığı bu olsa gerek.
demokrasi bu olsa gerek.
(bkz: Gözlerim yaşardı sözlük)
(bkz: kedidir o kedi)
(bkz: askeri sadece darbeci zihniyeti ile bilenler)
(bkz: göt kınası)
Şu saat oldu hala gerçekleşmemiş hadisedir. Demek ki tsk'nın bugün darbe yapmaya niyeti yok. Niyeti olsaydı çoktan haberimiz olurdu. Bundan sonra yapmaya niyeti var mı, işte bu bir muammadır.

Dün akşam tekrarı yayınlanan 32. gün programında Prof. Erol Manisalı'nın da dediği gibi bunların hepsi tam anlamıyla bir tuzaktır.

Bakınız, darbe olacak tedirginliğini yaşayanların yanında neden hala darbe olmuyor endişesini taşıyan dahi çok insan vardır bu ülkede. Ancak kişisel kanaatime göre ülkede askeri bir darbe yapmayı gerektirecek şartlar mevcut değildir. Umarız bundan sonra da olmaz.

Darbe söylentisinin/beklentisinin kaynağı iktidar partisinin üniversitelerde türbanın serbest bırakılması ile ilgili yasa değişikliğini gerçekleştirmeye çalışmasıdır. Bu da bazı kesimlerde ister istemez endişeye yol açmakta, rejime karşı bir tehlike olarak algılanmakta ve son çare olarak, istediği anda son noktayı koyabilecek kudrete ve tasarrufa sahip türk silahlı kuvvetlerinin müdahalesi beklenmektedir. Çünkü türk silahlı kuvvetleri rejimin, laik cumhuriyetin, atatürk ilke ve inkılaplarının güvencesidir.

Genel Kurmay Başkanı'nın Makedonya gezisi esnasında yaptığı "askerin tavrı bellidir" açıklaması da bunu doğrulamaktadır. Rejim tehlikeye girildiği anda cam kırılacak ve imdat freni çekilecektir, ama varsayımlara dayanarak böyle bir teşebbüste bulunmak şu aşamada ülkeye ihanet anlamına gelecektir.

iktidar, ne zaman ki türbanı zorunlu hale getirir, zorla kadınların başını örtmeye kalkar, işte imdat freni o zaman çekilir, endişe etmeyiniz.

Kaldı ki, bunu asker çekmese dahi, Atatürk'ün bursa nutku'nda verdiği yetkiye dayanarak biz çekeriz. Bu da herkesçe biline.