bugün

acikcasi roland garros'un beklenen finaliydi. nadal ustun formuyla favori gozukuyor ama federer'de bu kort icin ozel antronor tuttu. sayet federer nadal'in tarzinda oynar ise bir supriz gerceklesebilir.
toprak kortta nadal'ın federer'e karşı üstünlüğü var, büyük ihtimalle kazanan nadal olur. ha ama klas olarak federer daha iyidir o ayrı.
finale kadar herhangi bir süprize yol açmayan roland garros un finalde de federer galibiyeti ile sürpriz yapmayacağı final.
maç sonrası edit: (bkz: göt olmak)
2 saat sonra baslayacak olan mac.
federer'in bu sefer nadal'a toprak kortta koyacağını düşündüğüm maç.
nadal gine federeri al yanaklarından öpecektir toprak kortta kanımca; federerin borusunun sesi ancak nadala kadar öttüğünü görmüştük, gine öyle olacaktır.
başlaması an meselesi olan maç
federer cok kotu basladi maca. nadal devamli federer'in backhandine oynuyor. ilk sette durum 2-0 nadal lehine.
trt 3 ve eurosport'tan canlı olarak izlenebilecek maç.
federer alır dediğim maçtır. kusura kalma nadal
gerekçeli karar;

(#3507565)

edit; sunucunun "federer uçsa o topu çıkaramaz" cümlesi ile özetlenebilecek mücadedir. nadal kazandı, taytıyla birlikte mutluluklar diliyorum kendisine. wimbledon da görüşmek dileğiyle...
federer'in backhandine bir care bulmasi gerekiyor. ilk sette durum 3-1 nadal lehine.
nadal bir kez daha federer'in servisi kirdi. hem de sayi vermeden. ilk set nadal'a gidiyor gibi gorunuyor.
ilk seti nadal 6-1 kazandı.
ilk seti 6-1 ile nadal aldi. sayet nadal'in basina meteor dusmezse veya paris'de buyuk bir doga felaketi olmazsa nadal'in kazanacagi mac.
federer ikinci sette durumu 2-2'ye getirdi ve maca zevk geldi.
an itibariyle federer toparlanmış bulunmaktadır.bence federer bu sefer kzanacaktır. (bkz: o nasıl bir vole taa soyunma odasından)

edit: (bkz: eksileyin hakettim)
nadal yine dokturmeye basladi. acikcasi federer'e pek sans tanimiyorum. ikinci sette durum 4-3 nadal lehine oldu.
federer iki kez nete takilarak, ikinci sette one gecme sansini kaybetmistir an itibariyle.
nadal ikinci sette federer'in servisini bir kez daha kirmistir. ikinci set nadal'a gidecek gibi goruluyor. ikinci sette durum 5-3 nadal lehine. ayrica federer'in yaptigi 20 basit hataya karsin nadal'in 5 basit hatasi maci ozetliyor gibi.
ikinci seti nadal 6-3 ile almistir. federer'in isi mucizelere kaldi. nadal resmen sov yapiyor sahada.
ucuncu setin ilk oyununda nadal federer'in servisini kirdi.
su ana kadar nadal 2008 roland garros'da almagro macindan sonra en kolay macini oynuyor gibi. ucuncu sette durum 2-0 nadal lehine. ayrice ben federer'i hic boyle kotu gormemistim.
federer'i tanıyamadığım maçtır.
sanki federer yenilecegini onceden gormus gibi hic efor sarfetmiyor. ucuncu sette durum 4-0 nadal lehine gidiyor.
federer'in 0 mücadeleyle oynadığı maç.