bugün

evimden gördüğüm kadarı ile şu anda orion avm'nin üzerinde bayağı bir duman var buda yangının hiç küçük olmadığını göstermekte inşallah kimseye birşey olmaz.
internete düşen ilk haberi de burada, ancak hala yangınla ilgili herhangi bir bilgi de verilemiyor.
http://www.e-trakya.com/t...g/orion-avm-de-yangin.htm
edit: şimdi çatısının çöktüğünü öğrendim, ayrıca yangın söndürme çalışması yapan sadece 2 itfaiye bulunması ve ikisininde sularının bitmesi de endişeleri büyüten bir olaya meydan olmakta. Umarım büyük yaralara neden olmaz.
çorlu da tek alışveriş merkezi olan orion da yanınca an itibariyle gidilebilecek pek biryerin kalmadığı köy olmuştur artık, tüm çorlu da yaşayanlara geçmiş olsun.
bugün gözümüzün önünde cayır cayır yanan alışveriş merkezi. üst kat komple çökmüş diyorlar twitterda. bütün çocukluğumuz ve gençliğimizin geçtiği orion da uzun bi süre kapalı kalacak anlaşılan. ben ankaraya dönüyorum da çorlular için gidecek bi yerin kalmadığı anlamına geliyo bu. yazık oldu harbiden.
görsel

görsel

görsel

yangin kontrol altina alinmis fakat halen sondurme ve sogutma calismalari devam ediyor. corlu'ya ve halkina buyuk gecmis olsun. tek teselli mudahele eden itfaiyecilerden birinin dumandan hafif capli zehirlenmesi olmus. durumu iyi. bunun disinda olen ya da yaralanan olmamistir.
Çorlu'nun tek sinemasınında yanıp kül olduğu yangındır. artık film izlemeye istanbul'a gideriz. il olacakmış bir de... yarak mı o?
sineması zaten dandikti şeklinde ilk tepkimi verdiğim yangındır. ölen kalan olmaması sevindirici.

tabii birde, çorlu gibi bir yerde, trakya gibi bir bölgede, sosyal hayatını avm'ye adamış insanları üzmüştür, kıyamam...
Şehir için ne kadar kilit bir rolde olduğunu bir kez daha anlamamı sağlamıştır.