bugün

beyninin makyaja olan zaaf bölümü pek bi gelişmiş olan kızdır.
uyku sorunu olmayan hatta uykuyu sevmeyen biridir.
saçına fön çektirmek için sabah 5 de kalkanı ya da saçı bozulmasın diye gece yatmayanları gördükten sonra, bunların yanında normal kalan kızdır.
mmf'de çok sık rastlanmayan kız.
sevecek birini bulup az biraz mutlu olduğunda makyaja ihtiyacak duymayacak insandır. sevilen güzeldir.
hocayı derse olan değil fakat bizzat hocanın kendisine olan ilgisi ile etkilemek gibi bir amacı olması muhtemel kızdır. ancak genellikle dersi derste dinleyip gectigini iddia eden ogrenci kostümü ile dolaşır..
yahu kadın milleti aptaldır diyorum da sürekli eksiliyorsunuz. ahanda bir numaralı örneği. topuklu ayakkabı giyip kangren olan kadınlar var yahu. onu bırak köprü trafiğinde makyaj yaparken gişelere giren hatunlar biliyorum. ve hatta açıköğretimde okuyup trt4 karşısına makyajla çıkan manyaklar var...

zaten tanrı da tibet dağlarında bu aralar kendini sorguluyormuş..(ben nerede yanlış yaptım?)
"o kadar saatte sınıfa badana atarım" dedirttiren başlık.
piyasa için derse giden kişidir.
bakımlı kızdır. saç baş dağınık gelen patavatsız kızdan iyidir.
okulda, güzellik yarışması için seçme yapılmadığının öğretilmesi gereken kızlardır. okul civarı kuaför açanlar bu kızlar sayesinde para kazanıyordur.
kız değil o

(bkz: bülent ersoy)
Tüh senin kalıbına demek istediğim kızdır. Ayrıca yüzüne bile tükürebilirim ama makyajı akar diye yapamıyorum.
alarm vazifesi görür.ister istemez uyanirsiniz ve onun makyaj saati asla sasmayacagi icin saati kurmaniza bile gerek yoktur...* * *
hocası corci olabilir.
kendisi gibi olmayı kendisine yakıştıramayıp,uykuları kaçmış zatı bayan...
(bkz: kokoş)
6 da kalkmaz bu kız.hiç uyumazki.uyumak yerine ne ertesi gün ne giyeceğini,hangi renk giyineceğini, çantasını, ayakkabısını seçer ve giyip renklerin birbirine uyup uymadığına bakar.bütün bunları gece yapmasının bir nedeni vardır tabi:makyajını uyumlu tonlarda yapmak. **
bi zahmet benim için duş alırmı diye sormak istediğim kızdır. **
okulda peşinden tırım tırım koştuğumuz,ağzımızın sularının aktığı kızdır.kedi uzanamadığı ciğere mundar der,hesabı burada laf ettiğimiz kızdır.
acaba şu an nasıl görünüyorum diye düşünmekten dersi dinleyemeyen kızdır.
takdir edilesi kızdır.. en azından sabah erkenden kalkıp, güne erken başlayıp kendine ayıracak vakit yaratıyordur.. akşam 4 teki dersine yataktan kalkamadığı için geç kalan ve üstüne üstlük hemen el yüz yıkayıp ilk gördüğünü üstüne geçiren kızlar da vardır*ve sürdürdükleri hayat pek de iç açıcı değildir..
ressam olacak kızdır. *
erkeklerin götüyle güldügü kız grubu.

edit: seri eksi oy veren dişiler çok online kanımca.
evdeki badana boya işleri iyi yapabilecek kızdır.