bugün

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı olarakta bilinen , her fırsatta ağzında birşeyler geveleyen kişi. Eski Milli Eğitim Bakanımız. (bkz: Hüseyin Çelik)
Aldığı hava bakımından olabilir mesela..
adı üstüne bakandır. gün gelir görmeye başlar.
Beyni sürekli akan , eğitime ne kattı ki dedirten lafı çok icraatı olmayan diğer bakanlar gibi bir bakan.
kime göre neye göre? sorularına boğulası sözdür. zira;
1- alkollü araba kullanırken yakalanan ve sığındığı taksi durağında kendine işlem yapmaya gelen polislere posta koyan ve chp millet vekilini arayıp polisleri oradan gönderen ve ertesi sabah ayıldıktan sonra karakola gidip ceza almadan kurtulan halil ergün ile
2- 2000 yılından önce kendi çapında mülayim bir insan imajı çizerek 2001 yılında millet vekili seçilip daha sonrasın maliye bakanı olan ve kızını, oğlunu fabrikatör yaparak okkalı bir servet sahibi olan kemel unakıtan ile
3- mersin'de trafik kazasında bir yaralıyıı ezip polisten kaçan ve hakkında açılan davan dokunulmazlık kılıfı neticesinde kurtulan. Partiden atarız bir hak yedirmeyiz diyen parti başkanının karşısına çıkıp özür dileyen ve partiden atılmayan( suçunu kabul etmiş oluyor özür dilemek ile) ölen kişinin ailesini bir kere bile aramayan Mhp mersin millet vekili kadir ural ile
4- kokain kullanıp yakalanan ve daha sonra küçük bir ceza ile yırtan megastar ile

73 milyon'da 1 vatandaş olarak aynı suçları işleyip aynı cezaları ve ödülleri alabiliyorsam eşitim demektir. * *
nereye baktığı belli olmayandır.
ve hehe öyle öyle diyen 73 milyon vatandaş.
söylemiyle "tabi ki herkes eşit, ama bazıları daha eşit" sözünü akıllara getiren kişi.
ama bazıları daha eşittir.
dili sürşmüş bakandır doğrusu : 73 milyon türk vatandaşı çeşit.
teoride doğru düşünen fakat pratikte imkansızı düşünen bakandır.
Babasının ''ben sana bakan olamazsın demedim. ''adam olamazsın dedim''. dediği bakandır. (bkz: babacığım lavuk dediğin beni akp bakan yaptı)
çarpıla, bölüne, çıkarıla eşittir. matematik bilgisini eksik sergilemiş bakandır.
türkiye'demi? pardon ama, hangi ülke'de bakan hüseyin çelik.
alttan üst'te doğru, toplum olarak cem yılmaz olmaya başladık.
kendisi daha eşittir ama.
Aslında 73 milyon eşit 200.000 burjuva diyecekken mikrofonun kablosu kopan yada boğazını gıcık tutan adam.