bugün

bu nesil öyle bir efsane olacaktırki okulun lavabosuna bile ulaşamaktan aciz bir nesil olarak anılacaktır.
okulda başbkanlarının bizzat kendilerine yazdıgı mektupla karşılaşmışlardır.
başbakanlarının o insana yaşam ümide aşılan gülüşünün bulunundugu resimlerle okulu sevmeye başlamışlardır.
sistemin kurbanı olmuş nesildir. ne yazık ki farkındalığı az ebeveynleri sayesinde iktidar olmuşların yetiştirmek istediği dindar ve kindar neslin temsilcisi olmaktan kurtulamayacaklardır. yazık.
(bkz: ilkokul) yazmayı bilen nesil olabilir.
bundan 10 sene sonra sözlükte cirit atacaklardır ve bu geyikleri yapacaklardır. belki de 22.nesil olarak.

''biz okula başladığımızda musluğa uzanamıyorduk oğluuuum!''
okuldan en erken bıkacak olan nesildir. yazık yahu.
imam'ın nesli.
daha tuvaletini kendi kendine yapamayan kuzenimin içinde olduğu nesildir. okul müdürü bile ' bu kadarcık çocuklara okuma yazma öğretemem ' diye yakıdı okulun ilk günü.
imam, kendi neslini yetiştiriyor.

Ve bir millet ki...

Ülkesi, devleti, cumhuriyeti, demokrasisi, yargısı, ordusu, üniversitesi, çağdaş yaşamı, özgürlüğü, umutları elinden alındıktan sonra...

Minik çocuklarını da götürüp teslim edebildi...

Bir avuç bilinçli anne dışında tepki yok...

Ses yok...

itirazsız...

Yetişsin o zaman çocuklar...

Size, vurdukça "Ya sabır çeken külah" yaparlar...

Çok vuracaksınız kafanıza...

---------------------------------
Tamamı için = http://www.facebook.com/p...46&type=1&theater

edit = link düzeltildi.
beslenme saatlerin de " emzik emip , biberon içiyorduk" diyen nesil olacaktır.
haberlerde falan görüyorum beş yaşındaki çocukta tuvalet eğitimi yok nasıl okula gidecek diyorlar bu ailenin sorunu değil mi ? neden bunu medyaya yansıtırken en ufak bir sıkıntı çekmezler .
''bir keresinde hiç unutmam, okulda altıma sıçmştım annem okula geldi beni bezledi ve gitti ;)) '' şeklinde anılara sahip olacak nesil.
şakirt mağduru, bahtsız nesil.
çişi geldiği zaman gözü hiç bir şeyi görmeyecek olan, her yere çiş yapma potansiyeli olan sidikli nesildir.
Başbakanın kendisine yazdığı mektubu "dur ben önce bir taharetlenmeyi öğreneyim de aa bir de okumayı öğrenmem lazım sonra bir ara okurum" diyip ardından okumayarak ilk tek başına taharetinde kullanmış olan nesildir. Sözlük o değil de, ne yapıyor bu başbakan ya, ne istiyor 66 aylıklarımızdan.
o değil de, okula başlamak zorunda olup ta gelişim geriliği raporu alıp gitmeyen nesile acırım ben. hayat boyu etiket üzerinde.
büyüyüp uludağ sözlük'e üye olduklarında, nostalji yaparak bu başlığın hakkını verecek olan nesildir... *
çantası kendinden büyük nesildir.
yapılan saçmalıkların bedelini ödeyen kobay olarak kullanılan nesildir.
5 Yasindaki cocuk bile sevgili yapar artik.
hollanda da 36aylikken basliyorlar,koca ulkede 3yasin ustu yuzme bilmeyen ve basic ingilizceyi bilmeyen yok. mecburlar hizla gelisen dunyada ayakta kalmak icin.