bugün

Halkı 65 yaşına kadar çalışmaktan memnun olan devlettir. Bundan yıllar önce, emeklilik yaşı yükseltildiğinde bununla ilgili yazı mazı yazdım ama halk bundan memnun. Halk mazoşist. Biz üç beş kişi buna engel olamıyoruz.

Ve en önemlisi halk cahil. Zannediyorlar ki gelişmemiş bir ülke olmamız "az çalışmaktan" kaynaklı. Halbuki diğer ülkelerden az falan çalışmıyoruz.
40'tan biraz ileri alınabilir ama 65 ne lan 65! benim dedelerimin ikisi de, ninelerimin birisi bu yaşı göremeden gitti ama bunlar bizden 65 yaşında hala çalışıyor olmamızı bekliyorlar. akla mantığa sığar mı lan bu!
65 yaşına kadar işe bastonla gidecek heralde adam ulan koskoca dünyada akp devrine denk geldik nasil bir cenabetsek babam 44 yaşında emekli oldu çok şanslı adam.
65 yaşına kadar yaşamayı bırak 65 yaşında çalışabilecek adam olmaz zaten. Bu uygulama genç olanların da onunu kapatacaktır. Bu dünya sınav dünyasıdır, ne cefa çeksek ahirette bize kâr olarak gelir diye düşünenler; o yaşa kadar çalışmakla bir çok insanin is fırsatını elinden alacaksınız. Bu mu inanç anlayışınız? Hep kendini düşünmek mi?
Biraz düşünce sisteminizi değiştirin ve olaya düz mantıkla bakmayın.
sen 65 e kadar çalışacan ki birileri de sefa sürecek.
Sonra elinize tas catlasin 1500 lira verecek.
Bu durumu sadece inançlıların üstüne yıkanları göstermiştir. Gelişim ve çağdaşlık adına köle olmaya rıza gösterenler kim? Müslüman kişi "dünya malına tamah etme" "biz yalnız allah'ın kuluyuz. Sistemin kölesi değiliz." derken, inançsızlar "of hiç gelişmiyoruz zırt pırt tatil. Emeklilik de çok erken. 60'lara kadar çalışılabilir aslında. Hep bu müslümanların ahiret hayalleri yüzünden böyle." demiyor muydu? ikiyüzlülüğünüz beni gerçekten şaşırtıyor. Biz müslümanların inancı pek çok konuda sömürülüyor. Bu doğru. Peki siz hiç gelişim takıntınız ve maddiyatçılığınız yüzünden sömürüldüğünüzü düşünemiyor musunuz? (Bu arada sömüren kişinin devlet olduğunu söylemiyorum, genel anlamda her alanda) Yıllık çalışma saatimizin japonya'dan bile fazla olduğunu bilmeyen "cahil inançsız"lar insanları sürekli it gibi çalışmaya sürüklüyor ve inananları sistemin kölesi olmaya rıza göstermekle suçluyor.