bugün

- Başbakan Yardımcıları

1 Bülent Arınç

2- Ali Babacan

3- Beşir Atalay

4 Bekir Bozdağ

- Adalet Bakanlığı

Sadullah Ergin

- Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı (Yeni bakanlık)

Fatma Şahin

- Avrupa Birliği Bakanlığı (Yeni bakanlık)

Egemen Bağış

- Sanayi ve Ticaret Bakanlığı'nın yerine oluşturulan Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı (Yeni bakanlık)

Nihat Ergün

- Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı

Faruk Çelik

- Çevre ve Orman Bakanlığı ile Bayındırlık ve iskan Bakanlığını birleştirdik. Çevre, Orman ve Şehircilik Bakanlığı yaptık. (Yeni Bakanlık)

Erdoğan Bayraktar

- Dışişleri Bakanlığı

Ahmet Davutoğlu

- Ekonomi Bakanlığı (Yeni bakanlık)

Zafer Çağlayan

- Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı.

Taner Yıldız

- Gençlik ve Spor Bakanlığı (Yeni bakanlık)

Suat Kılıç

- Tarım ve Köyişleri Bakanlığı'nın yerini alacak Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı (Yeni bakanlık)

Mehdi Eker

- Gümrük ve Ticaret Bakanlığı (Yeni bakanlık)

Hayati Yazıcı

- içişleri Bakanlığı

idris Naim Şahin

- Kalkınma Bakanlığı (Yeni bakanlık)

Cevdet Yılmaz

- Kültür ve Turizm Bakanlığı

Ertuğrul Günay

- Maliye Bakanlığı

Mehmet Şimşek

- Milli Eğitim Bakanlığı

Ömer Dinçer

- Milli Savunma Bakanlığı

ismet Yılmaz

- Sağlık Bakanlığı

Recep Akdağ

- Ulaştırma Bakanlığı.

Binal Yıldırım

-Orman Su Bakanlığı

Veysel Eroğlu

şeklinde olmuştur.
sağlık bakanlığı'na aynı kişinin getirilmesiyle türk sağlık sistemi'nin daha da mına koyacak kabinedir.
kısa bir özgeçmiş araştırması yapılınca ekonomi bakanlığının başına gazi üniversitesi makine mühendisliği okumuş birinin geldiği görülücektir.
milli eğitim bakanlığımızın başına işletme mezunu kişinin getirildiği de görülecektir kısa araştırmayla.
hiç araştırmadan, kısa bir göz gezdirmeyle koca kabinede bir kadın bakan olduğuda görülecektir.
yeni kabinede yalnız 1 bayan bakanın olması, onun da aileden sorumlu bakan olması, kadının "evinin kadını çocuklarının anası olma" zihniyetinin üzücü bir örneğidir.
not defteri: kadın değilim, demokratım.
Sadece bir kadın bakanla iş bitirilmeye çalışılmıştır.Yine.Ne yazık ki.

Edit: Eksiyi aldığıma göre.Bir kadın bakan yok sanırım.Yanlış mı yazdım belki de
eğitim seviyesi konusunda belli bir çizgiye sahip üyelerden oluşan kabinedir. kişilerin atanmasında, düz mantık ile mezuniyete göre hareket etmek yerine, kişilerin yetkinlikleri ve tecrübeleri doğrultusunda hareket edilmiştir.
kuşum aydın,fatih ürek,ajdarın olmaması nedeniyle esefle kınanan kabinedir.
hepsi de eğitimli insanlardır.

bazıları hakkında bilgiler

başbakan-r.t. erdoğan- marmara üniversitesi iktisadi ve ticari ilimler fakültesi mezunu,ingilizce biliyor.

başkan yardımcısı bülent arınç- ankara üniversitesi hukuk fakültesi mezunu,ingilizce biliyor.

devlet bakanı-egemen bağış-the baruch college of the city university of new york mezunu,ingilizce biliyor

ali babacan-abd northwestern üniversitesi kellogg schoolda yüksek lisans yaptı ve odtü birincisi.

dışişleri bakanı-ahmet davutoğlu- siyaset bilimi ve uluslararası ilişkiler bölümü,boğaziçi üniversitesi ekonomi ve siyaset bilimi bölümleri mezunu,1999'da profesör oldu,ingilizce, almanca, arapça ve malayca biliyor.

başbakan yardımcısı-beşir atalay-kırıkkale üniversitesi öğretim üyesi ve kurucu rektörü,ankara üniversitesi hukuk fakültesi mezunu,profesör doktor,ingilizce biliyor.

ve daha bir çok bakan böyle eğitimli.