bugün

nasa yetkililerinin bokunda boncuk bulmuşcasına sevinmesine yol açmıştır.
http://www.youtube.com/watch?v=cZlo0wHx9bk
Bizde ek şerit tartismaları surmrkteyken gerçekleşen hadise.
boş işler başmemuru türkiye'nin umrunda olmayan hadisedir.
biz daha olimpiyat madalyası getiremedik londra'dan da mars'a nasıl gideceğiz işte günün sorusu bu olmalı!
ahh acaba ne zaman muasır medeniyetler seviyesine ulaşmak için benim memleketimin siyasileri bir adım atacak çok merak ediyorum, ben ediyorum harbiden bak!
gördüğüm kadarı ile uludağsözlükde pek ziklenmeyen durum.
yapılmak istenen, ulaşılan teknoloji, amaçlanan hedeflere bakınca gıpta etmemek elde değil.

millet marsa giderken biz hala yok türban, yopk camii muhabbetleri yapıyoruz.
adamlar üstün bir teknoloji ile marsı inceliyorlar.
biz ne yapıyoruz. bırakın bakmayı, görmezden gelmeyi; farkına bile varmıyoruz.
(bkz: mars a giden aracı mars hurdacılarının kaçırması)
abd emellerine yavaş yavaş ulaşıyor zaten yakında bahsettikleri uzay istasyonunu kurarak orda yaşamlarını sürdürcekler herhalde.
araç, çektiği ilk fotoğrafı dünyaya göndermiştir.
- düşünebiliyor musun abi "curiosity" marsa inmiş !!
+ ...

(bkz: düşünemedi)

(img:#195659)
8,5 aylık yolculuk sonrası gerçekleşmiş hadisedir.
isik hizina ulassak dahi en yakin yildiz sistemine gitmemiz onbinlerce yil surecekdir,, evrenin hala genislemeye devam etmesi ise bu mesafeleri artirmakdadir. insan oglu hic bir zaman gunes sistemini terk edemiyecekdir neden uzaylilarin dunyaya gelmediklerinin de aciklamasidir bu.

milyar dolarlik butcelelerle gerceklestirilen bu uzay maceralari evet insani heyecanlandiriyor ama dunyanda hala aclikdan olen insanlarin oldugu bir zamanda bos yere yapilan anlamsiz islerdir.
yakında mars'ta kolonizasyonun başlayacağının habercisidir.
biz ise hala hakkari'deki karakolların güvenliğini tartışıyor olacağız.
yaklaşık hesaplarla (tahmin edilen-yanlışsam düzeltin) 930 milyon ışık yılı büyüklüğünde bir kainat (universum) var ortada ve tabi insanoğlunun ne ömrü ne de ilmi bunları çözmeye yaramayacak ve/veya yetmeyecek. ki zaten ışık hızına ulaşmak ve/veya galaksiler arası bir yolculuk her türlü hayal amma velakin insan oğlu merakı ve keşif isteği sayesinde bugünlere geldi. ve buna benzer araştırmaları da yapmayı sürdürecek.
şimdi bu olayı küçümsemek ya da "ya ne işe yarayacak" modunda takılmaya çalışmak olsa olsa bizim fikrimizde olurdu zaten amk! anlamsız olması başka bir hadise olabilir veya "x" kişiye bir anlam katmayacak olması ama başka biri için önemli/ilginç olması gibi.
tanım: insanın keşif merakının bir adımıdır.
projenin babası descent and landing engineer adam steltzner ın dahiyane fikridir. şu şekilde gerçekleşmiştir;

http://www.youtube.com/watch?v=Ki_Af_o9Q9s&feature=player_embedded
http://www.youtube.com/watch?v=TU5On872QFs

videodaki gibi gerçekleşmiştir. arkadaşım ben bu teknolojiyi ve dahiyane fikri gördüm ya, diyecek hiçbir şey bulamıyorum. dünyada bunu yapan ülkeler dışında ne kadar ülke ve halk varsa boşuna, alayı fasa fiso. elin oğlu neler yapıyor biz burada yiyip içip sıçıyoruz ancak.
dogu anadolunun ucra köylerineen izmirin luks semtlerine kadar herkesi sevindirmistir. sanirim sevindirmiştir.2 yil önce boyle bisey mi olmuş vay amk
Curiosity kills the cat deyimini hatırlatmıştır.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar