evet arkadaşlar , 6 ay önce daha önceden kullandığımız diş fırçaları yıprandığından bir market alışverişi yaparak ailecek diş fırçalamarımızı yeniledik. tabi ki eve geldiğimizde bu fırçaları rengine göre paylaştık. kendime açık mavi renkli fırçayı alıp, o günden bu güne kullanıyordum. ta ki babamı benim diş fırçamı kullanırken görene kadar. 6 ay önceki renk anlaşmazlığını 6 ay sonra farketmem benim için şok etkisi yaratmıştı. babamında açık renkli diş fırçasını kullandığını öğrenmemle kişisel eşya kavramı tamamiyle yok olmuştu.

+ aaaaaaa!
+ ne yapıyorsun baba ?
- ımmmmm ımmm ııı mmmm ?
+ baba, o benim diş fırçam ya.
kkeeeeeüüüü puaaahhh (tükürme efekti)
- olur mu oğlum. ben bunları aldığımızdan bu yana, bu fırçayı kullanıyorum. bunun koyusu senin değil miydi ?
dırrrşinyannnnnn (beyinden vurulma efekti)
gerisini siz tahmin edersiniz herhalde...
(bkz: iğrenç)
iğrenç-ül vahşet. fırçanın yıpranmasından da mı anlamadın be adam derdim ama böyle birşey olmadığına göre demek ki baba oğul 2 haftada bir felan diş fırçalamışlar. 2 haftada bir diş fırçalayan adamın da ister babasıyla ister aidsli biriyle ortak fırça kullanmasının mazuru yok aminüm.
bırak altı ayı altı saniye bile tahammül edilemeyecek iğrenç bir şeydir. ıyykk.
iğrençliktir. oha ulan, bunu yapan insan var mı? pislik misiniz olm lan? midem kalktı şerefsizim.
evet, ben kullandım 6 ay değildi ama. 1 yıl civarı.

efendim beraber kullandık ama bir yan etkisini göremedim. şimdi, küçük bir çanta aldım yeni diş fırçamı artık onda saklıyorum.
bi de iyi tarafından bakmak gerek.iki farklı diş minorasındaki bakteriler aynı diş fırçasında olduğu için babanın da bahsi geçen arkadaşın da bağışıklık sistemi güçlenmiş oldu.
mide bulandırıcı gibi dursa da kullanan kişi babamız olduğu için bence sıkıntı yok nede olsa adamın taşaklarından geldik sıkıntıya gerek yok.
babanın dişleri daha bakımlı ve temizse sorun olmayacak durumdur.