bugün

(bkz: cevher toktaş)

https://twitter.com/otags.../1258001753443897345?s=20

https://www.milliyet.com....u-bogarak-oldurdu-6206507
Bursa'da koronavirüs şüphesiyle 23 Nisan’da tedaviye alındığı hastanede aynı gün yaşamını yitiren 5 yaşındaki Kasım Toktaş’ın cinayete kurban gittiği ortaya çıkmış.

Eski futbolcu Cevher Toktaş (33), 11 gün sonra hastanede oğlu Kasım’ı boğarak öldürdüğünü itiraf etmiş.

Çıkarıldığı mahkemece tutuklanan Toktaş ifadesinde "15 dakika boyunca yastığı oğlumun kafasına bastırdım. Oğlum çırpınıyordu. Ancak ben ölene kadar yastıkla baskıya devam ettim” demiş.

Evde otururken bir anda vicdan azabı duyduğunu ve bu yüzden polise başvurup, suçunu itiraf ettiğini belirten Cevher Toktaş, şöyle devam etmiş:

"4 Mayıs’ta akşam saatlerinde eşimle birlikte evimizde otururken, bir anda olup bitenleri düşündüm ve rahatsız oldum. Eşime ‘Benim biraz işim var’ diyerek evden çıktım. Çarşı Polis Merkezi’ne giderek olayı oradaki görevlilere anlattım. Benim 2 oğlum var. Ölen küçük oğlumu doğduktan sonra hiç sevemedim. Neden sevmediğimi de bilmiyorum. O gün oğlumu boğarak öldürmemin sebebi, sadece onu sevmemektir. Herhangi bir sağlık problemim ya da ruhsal bir sıkıntım yok. Eşim ve diğer çocuğumla aramda herhangi bir sıkıntı yok. Oğlumun normal öldüğünü suç uydurarak üstlenmiş değilim, gerçek neyse onu söylüyorum. Oğlumun ölümü ihmal sonucu olmamıştır. Oğlumu kendim boğarak öldürdüm.”
ruh hastası olan büyük oğlu öldürdü kendisi üstleniyor muhtemelen.

yastıkla boğmak genelde kadın ya da yetişkin olmayan güçsüz kişilerde görülür.
erkekler genelde ya ip benzeri birşeyle ya da elle boğarak öldürürler.
kan donduran haber. ne çeşit bir mahlukmuş.
Yastıkla boğmak kadın ya da çocuk eylemi denilmiş.

Eşini ya da çocuğunu yastıkla boğmaya çalışan erkekler var, hep olacaklar. Konuyu seri katiller üzerinden zaten inceleyemeyiz. Seri katiller kurbanı neden yastık ile boğsun?

Çoğu kurbanla ölürken göz göze gelmeyi sever. Güçlü hissettirir. Yastık bunu engeller. Güçlü hissettirmez. Yine katillerin cinayet sırasında uyarıldığını düşünürsek yastık bunu yine engeller. Çünkü aynı yere geldik, kurbanın yüzünü göremiyor. Hükmedemiyor. Kurban ise onu öldüren o gücü göremiyor. Bir kadının birini yastık ile boğmaya çalışmaya gücü kolay kolay yetmez, ancak çocuğunu bu sekilde öldürür. Çünkü birini yastıkla boğmak güç ve zaman ister.

Ve katiller cinayetlerini çoğu zaman hayvanlar üzerinde dener. Yastıkla boğmanın ne kadar uzun sürdüğü hesaplamışlardır, çıplak elle öldürmenin psikolojisi ise çok başkadır.

Adam çocuğumu sevmiyorum demiş. Çoğu anne baba çocuklarından birini ya daha az sever ya da hiç sevmez. Bunu kabul etmiyor olmaları onları masum yapmıyor. Açık pencerelerden düşen o çocuklar düşsün diye açılıyor o pencereler genellikle.

Anne çocuğuna çok bağlı ise, zamanını ona ayırıyorsa, sürekli babaya karşı koruyorsa baba zaten öldürmeyi kafaya koymuştur, fırsatını bulunca zaten görüldüğü üzere öldürmüş. Boğazını sıkmış olsa morarmalar onu ele verecekti. Nefes problemi olan çocuğu yastıkla boğdu çünkü süphe çekmek istemedi.

Allah anneye sabır versin.

Edito: bir çocuk 15 dakika boyunca çırpına çırpına öldükten sonra doktorlar çocuğun aniden ölümünü ciddi ciddi virüse bağlayıp raporu sahiden böyle hazırlayabilirler mi sorusu geliyor bi de insanın aklına ki o da çok acayip bir mevzu.
5 yaşındaki çocuğu boğarak öldüren futbolcu diye bir şey yoktur. Onun adı düpedüz katildir.
görsel

Şerefsiz babadır.
üzüldüm en çok annesine.
Bu dünyada virüsten daha tehlikeli insanlar olduğunun bir kanıtı.
Allah, cennet mekan yavrunun annesine sabır versin.
bu adamın eşi ve çocuğu olsam direk evden kaçarım.
görsel
görsel

Bursa'da bir dönem Süper Lig’de top koşturan Cevher Toktaş'ın (33), koronavirüs şüphesiyle yatırıldığı hastanede boğarak öldürdüğünü itiraf etmesi sonucu cinayete kurban gittiği ortaya çıkan 5 yaşındaki oğlu Kasım Toktaş’ın, hastane bahçesindeki görüntüleri ortaya çıktı.

https://www.yenicaggazete...-ortaya-cikti-278534h.htm
Sen ve senin gibi dünyaya gelen insanların soyunu sopunu sikeyim ben. Ölüme/infaza karşıyım normalde ama sizin bu yaptığınız kötülüklerin bu dünyada nasıl bir karşılığı var inan bilmiyorum. Bu orospu çocukluğunu kim, nasıl cezalandırabilir? Ebeveynlikten yoksunsun onu anladık ama insanlıktan bu denli yoksun olmak... Bunu anlayamıyorum ben.