bugün

Sınav ücreti %40 artınca, beslenme paketi olur ümidiyle gittiğim sınavda, beni hayal kırıklığına uğratan durum. Bir dahaki sefere kalem sayısını da 1'e düşürür bunlar.
Plastik kutuyu sallayip aa gercekten yok lan dedirtmis durum. Ayrica Suyu onlar verir deyip susuz girdigim sinavdi. Yillardir da sinav kacirmam hepsine girerim aklim gitmisse demek ki. (bkz: kombinem var benim)
canan karataydan çekinmişlerdir.
70 liraya aldigim uçak biletiyle hem binlerce km yol katedip hem de türlü ikramlarla gönlümü hoş edebilen havayolu firmasından daha fazla ne hizmeti veriyor ki bu kurum bir sinav icin 70 lira alabiliyor!?
ÖSYM maliyetten kısmıştır.
Siz zaten şeker gibisiz şekere ne gerek var demek istemişlerdir.
verdikleri kalem kagit silgi bilimum kirtasiye masraflari 10, bilemedin 15 lira olan kurumun 50 liralik safi kâr ettigi bir sinavda seker verilmemesi olayi.
bir çok öğrencinin zihinlerinin açılmasını engelleyecek uygulamadır, oysa ki sırf şeker yüzünden şu an kaliteli bölümlerde çocuklarımız.
(bkz: boyle mi olduk simdi)
bana denk gelen kutu şekersiz mi acaba diye tereddüt ettirmiştir. sonra diğerlerinin kutularını da görünce şekersiz bir sınav olduğu anlaşılmıştır. yandaşlar herhalde şeker üretiminden tamamen çekildi diye düşündürttürmüştür veya ösym tekrar zam yapıp 75-80 lira sınav ücreti almamak için bu önemi almıştır. 3 şeker demeyin, çok büyük! maliyet. bunun üretim maliyeti var, kutuya koyan personeli var, depo maliyeti var...ösym bilgi edinmeye yazsam bu konuyu bana acayip maliyetler gösterirler. o konuda çok yaratıcı adamlardır.
bendenizin de dikkatinden kaçmamış olaydır! sınav ücretine yapılmış olan %40 zamdan mütevellit, "her halde açık büfe kahvaltımızı sınav esnasında masalarımızda hazır halde bulacağız!" düşüncesine sahiptim. fakat ne göreyim? önceki sınavda var olan zeka iksiri şekerlerimizi bile kesmişler! bizlere su bile vermemişler! pazar sabahı, aç susuz, kahvaltı yapmadan sınava koşturmuşuz...
taze sıkılmış bir portakal suyu ikram edeydiniz hiç olmazsa? bir sonraki sınava artık...