bugün

endişelendiren haberdir. yalan olma ihtimalini düşünemiyorum çünkü bu tarz şeylerin şakası eğlencesi olmaz.
askeriyenin mühimmat deposundan meydana gelen patlamadır.

http://www.dha.com.tr/afy...sunda-patlama_359450.html
çok feci şekilde hissedilen patlama. pencereden içeri dozer girer gibi ses ve rüzgar girdi. ilk başta deprem mi lan derken üç saniyede geçti. durum kötü değildir umarım olay yerinde.
umarız kimseler ölmez.
patlama doğrudur. ailemle görüştüğüme göre galiba patlama büyük olacak ki, görevi gereği babam şuan hastaneye gidiyormuş. kendisi de ölü yada yaralı sayısı hakkında bilgi sahibi değilmiş. umarım ölü yada yaralı yoktur. daha sonra bilgi alırsam paylaşmaya yardımcı olurum.
edit: şuan haberlere göre 2si ağır 20 yaralı vardır.
fazlasıyla manidar olan patlamadır. bu aralar askerlerin üzerinde kara bulutlar dolaşmaktadır. kaza yapmaktalar, mühimmat depoları patlamaktadır. hepsi tesadüf müdür yoksa kamuoyundan saklanan şeyler var mıdır bilinmez. umarım kayıp vermemişizdir.
bir arkadaşımın söylediği;

--spoiler--
afyonkarahisar'da büyük bir patlama oldu. ataköy cephaneliği havaya uçtu. şehit sayısı fazla olduğu söyleniyor.
--spoiler--
ben de hissettim siren sesleri hakim şu an şehire.
başlığı görür görmez daha bugün geldiğim afyonda bulunan arkadaşlarımı aramama neden olmuş patlama. umarız şehit sayısı çok fazla olmaz.

bu arada anıtpark'tan, anbar yolu'ndan dahi hissedilmiş bir patlamadır.
34 kaçakçının öldürüldüğü köye bayramda güvenlik amacıyla giden askerlerin bulunduğu aracın devrilmesi kazası ve
afyondaki bu patlama kazası. ne çok kaza geleiyor başımıza.

pkk şerefsizleri göğsünü gere gere üstlenir böyle şeyleri ama neye kime güveneceğimizi de bilemiyoruz.
uludağ sözlük yazarlarının kokuşmuş medyadan daha hızlı olduğunu gördüğümüz, üzüntü verici olay. umarım ölen insanlarımız olmaz.
fakat mühimmat depolarının yakınlarında en az 5 nöbetçi asker vardır. allah yardımcıları olsun.
patlama 2 defa gerçekleşmiş. şuan için sıcaklığın etkisiyle diğer cephaneliklerin de patlamasından endişe ediliyormuş. yaralılar devlet hastanesine sevk edilmiş.
cephanelik patlamış. umarim pkk işi değildir.
şuan için devlet hastanesine 3 asker gelmiş.durumları da çok fazla ağır değilmiş. diğer yaralıları bekliyorlarmış.
yerel televizyonda şehit sayısı için 32 gibi bir rakam telafuz ediliyor söyleniyor. umarız yanlış bir bilgidir.
32 askerimizin şehit olduğu yönünde haberler var. umarım doğru değildir.
32 askerimizin şehit olduğu söylenen olay. inşallah doğru değildir.
afyon'daki arkadaşların söylediğine göre, 30 civarında can kaybı olduğu patlama. yerel kanallar öyle demiş.
her gün geçerdim önünden. sigara paketimi nöbet tutan askerlere bırakırdım. karanlıktan 'usta sigaran var mı?' sesi gelirdi. ya da 'usta karşıdaki tavukçuya söylesene bize baksın' sesini duyardım. eksili değerlerde, kar altında üzülürdüm hallerine.. hepsi aynıydı. aynı traşı olur, aynı kamuflajı giyerlerdi. birbirlerine benzerlerdi. içim yandı şimdi be.. ciğerim yandı.
devlet baba! baba diyoruz. o kadar büyüksün gözümüzde... sana emanet edilen canlara böyle mi sahip çıkıyorsun? bu mu senin emanet anlayışın. canım yandı amk...
Nedeni açıklanmayıp sabotaj olmadığı kesin bir dille açıklanan patlama, yersen.
Umarım can kaybımız olmaz.
Son Dakika | Afyonkarahisar'da yayın yapan Kanal 3 TV patlamada 32 askerimizin şehit olduğunu iddia etti.
kan vermek için halk seferber olmuştur.görsel
(bkz: kundakçılık)
patlaması gereken en son yer nükleer santralden sonra cephanelik. yuh denir bu duruma.
patlamanın ilk görüntüleri.

http://www.haber7.com/gun...ama-cok-sayida-yarali-var
arkadaşlar belirtmekte fayda var. şuan için kan ihtiyacı olan mavi hastanedir.devlet hastanesinin kan ihtiyacı olmadığı belirtilip, kan vermeyi düşünenlerinin mavi hastaneye gitmesi gerek.