bugün

cevabı 8 olan ama genelde 2 bulunan sorudur.
* 2 lan 2 neresini bulamadın kocaman kelimenin? *
2...

ikidir efendim.

çarpma ve bölmeler önce yapılır, gerisi zaten kolaydır.

0x3=0
9/3=3
5-3=2

ek olarak: bu kadar çok sekiz diyen olunca, kendimi dahi gibi hissettim.

ek: mobil kurbanıyız lan, büyütmeyin.

ek: tamam tamam sekiz *
çarpma ve bölmenin önceliği olduğundan

5-0x3+9/3
0x3=0 9/3=3

5-0+3= 2 bulurdum herhalde.

sözelim, matematikten nefret ederim yanlıştır herhalde yaptığım. belki cevap 8 dir çakmıyor -/+ olaylarından ama 8 biraz uzak geliyor

utanmadım, mal hissetmedim, sınavda 0 çekmedim şimdi siktirin efendim. cahillik göstergesiymişmiş.
sekizdir.
0x3=0
9/3=3
5-0+3=8
edit:vay anasını.
sekiz tabiki google amcadan daha mı iyi bileceksiniz.
(bkz: uludağ sözlük matematik kulübü)
5 + 3 = 8
10 saniyede çözüldüğüne göre 0 anlamsız
8 + 1 = 9
9 * 9 =81
81 / 2 = 40,5 yuvarlarsak 40 yapar mhpnin 40.yıldönümü.
(bkz: hiç komik değilim)
NEdidit: imla.
5-0*3 at buradaki 0'ı kaldır aradaki çarpma işaretini sonuç 53

9/3 kaldır aradaki bölme işaretini sonuç 93

93-53 cevap 40 yapar ve mhp'nin 40. yıl dönümü!
welcome to uludagbook.
5-0+3=8. 2 diyenlerin yazarlığı alınsın..
2'ciler çok kızgın eksi manyağı yapmışlar.* daha da vermezseniz matematik hocanıza şikayet ederim bak.*

5-0 değil de 5-3 yapan arkadaşlar sizleri seviyorum.* o eksiyi 0'a yakıştıramayıp 3'e atanlar bence bir eksi de siz hak ediyorsunuz. kendimi yanınızda aynştayn hissediyorum. götüm bile şu anda tavanda indiremiyoruz aslan. öptüm.**
Cevap 2 bulan cahilleri görmemizi sağlayan soru. Parantez olsaydı işlem önceliği çarpma bölge yani sırayla yapılırdı ama olmadığı için işlem soldan sağa doğru yapılır ve sonuç 8 bulunur.
sekizdir.
5-0x3+9/3=?

öncelik çarpma ve bölmede olduğundan dolayı.

5-0+3=8 gibi bir sonuc çıkar ortaya.
40 yapar
paranteze göre değişir.öncelik bölmedeyse cevap 8, çarpmadaysa cevabı 2'dir. parantezsiz düşündüm cevap 2.
Sekiz
Cevabının parantez vs ıcermeden bır cok cevabı olan sorudur. Soru mudur? Islem oncelıgı esastır.
1.) (5.3 artı 9) /3 -->8
2.) (5.(3+9) ) /3 --> 60/3 -->20
3.) (5.3) + 9/3 --> 15 + 3 ---> 18

Bu sekılde cogalır gıder sekerparelerım parantezlerı goremezsenız ıslemı anlayamazsınız halıyle bır suru olasılık dogar. Halıyle tek bır cozum yoktur cozum kumesı vardır.

Edıt: eksıleyen arkadaslar ıcın parantezın olmaması da bır olasılıktır bu durumda da 2 cıkar zaten. Ama bıze parantezlerle ılgılı bır sey soylemedıgı ıcın her durumu degerlendırırız.
8 yapar efendim * .
çarpma-bölme-toplama-çıkarma sırasına göre yapmanız gereken işlem şeysi.
5-0*3+9/3=
5-0+3=
5+3=
8.
Olay budur beyler.
bence dikkat eksikliği yaşayanlar için göçertme sorudur bu. 2 diyenler eksik, 8 diyenler dikkatli insanlardır.matematik dahisi olmak gerekmez.
8 yapar usta neyin peşindesiniz. Önce çarpma bölme (sırası farketmez) sonra toplama çıkarma (aynı şekilde sırası farketmez) yapılır.