bugün

Kararı zor bir vs. Mutlu olduğun sevdiğin bir işi yapıyorsun ama maaşı 4 bin tl. 8 bin tl aldığın yerde ise mutsuzsun, mesleki doyumu yok.
Herhalde 4 bin tl ve mutluluk.
4k ve mutluluk diyorum.
4k mutluluk.
12k ve mutsuz işi seçerim. düşün ki 3 kat erken emekli olabiliyorsun. sonra ver elini özgürlük.
profesyonel olarak mesleğimi yaptığım hiçbir işte mutlu olamadım, olacağımı da düşünmüyorum. maaşlı çalışılan işte mutlu olabilenleri de kıskanmıyor değilim. onların neşesinden ben de istiyorum.
dolayısıyla tercihim her zaman para oldu, bundan sonra da kendi işimi kurana kadar tercihlerimi yine para belirleyecek.
8k para hepi topu 1000 Euro yapıyor amk.
Sanki büyük bir Mebla gibi skala tuttuğunuz paraya bak.
Bir mesleği seçme nedenlerinden para en önemli seçeneklerden biri tabi ki de ama hayatının 3 de 1 ini verdiğin bir zaman diliminde mutsuzluk çekmek çok acı bir şey olsa gerek. her sabah söve söve uyanmak, tüm gün asık surat ile gezmek yerine en azından keyif aldığın, zamanımı boşa harcamışım demediğin bir mesleği seçmek maddi açıdan ne olursa olsun daha iyidir diye düşünüyorum. Keşke yaptığı işte herkes hem maddi hem manevi olarak hak ettiğini alsa da böyle ikilemler arasında kalmasak ama olmuyor ne yazık ki.
Şu an benim içinde bulunduğum paradoks.

9k mutsuzum..

4k mutlu olmak isterim.
Arttırıyorum ve parasının Amna koyim bana huzur ver huzur diyorum.
4k ve mutluluk.
Mutsuz olduğun bir yerde dünyaları önüne serseler ne fayda.
8k mutsuz olduğum işi tercih ederim paramla mutlu olurum.
bu dönemde parasız sadet olmuyor 8 bin tl lik iş tercihim olurdu.
Mutluluk patron mutluluk. Hayat parayla değil mutlulukla güzel.
4k + zonguldak + holosko teklifine kabulüm.