bugün

durum, bu ülkede tek başına iktidar olmanın dışarıdan desteksiz olmadığını gösteriyor. koalisyon hükümetleri ise ortalığı berbat etmenin bir diğer adı...

yukarıdaki tarihsel gerçeklik malesef bugün tekerrür etmekte. idamları saymazsak tabi. ancak neden içeride olduğu konusunda kafası karışık, demir parmaklıklar ardında yıllarca tutuklu kalmak da bir idam kadar acı. tek güç olmak isteyenler o gücü elde ettiklerinde onu elinde tutmak için her yolu mubah sayabiliyor. yalanlarla oy avcılığı yapanlar basitleştirdikleri -kitle değil artık- kütleleri gün gelecek kontrol edemeyecekler.
menderes idam ettirmesi gereken vatan hainlerini darbeci pislikleri idam ettirseydi bu ülke şimdi 2 trilyon doların üstünde bir geliri olan dünya lideri bir ülke olurdu, vatan hainleri, onursuz işbirlikçileri bu gün hala ona küfür ediyorlar idam etmekle ona olan nefretleri bitmedi sebebi nedir diye merak ettim düşündüm sebebi bence şu, menderes aslında bir chp milletvekili ve devrimin tornasından geçmiş bir chp li, nasıl olurda kendisi kılmasa bile namaz der, kendisi camiye gitmese bile ezan ın türkçe okunmasından zul duyar, nasıl olurda ezan ı aslına çevirir, o kim ki! o bir türktür, chp gibi bir kripto kazanında kaynayıp katrana dönmemiş bir türktür, her türk gibi dine imana islam a karşı gögüs kafesinin derinliklerinde yanan bir köz vardır, ingiletere de ona yönelik yapılan ucak düşürme suikastından sonra ona sorduklarında,
- efendim uçak düşerken en son ne düşündünüz?
Demiştir ki, - acaba evlatlarım benden sonra yadigarlara bakarlar mı onlarla ilgilenirler mi?

kimdir o ata yadigarları, istanbul da oturan, osmanlı nın sürgünden dönmesine izin verilmiş kadın üyeleridir.

anlamayanlar anlıyorlar mı menderes neden chp için bir düşman, -ki tayyip erdogan ada aynı sebeblerle düşmandır bu kesim- türk milleti de neden unutmuyor o şerefli başbakan ı.
idama çok karşı olmadığının kanıtıdır.
zamanı geldiğinde ektiğini biçmiştir.
asıl adnan menderes'in demokrasi şehidi olmadığınının kanıtıdır. adam bildiğin zalimmiş. ama muhafazakarlar hep mağdur hep mağdur.
adnan menderes 43 kişiyi idam ettirmiştir. akpliler de siyasi kimliklerini tanımlarken köken olarak menderes'i göstermektedirler. kanımca bugün idam cezası yasal olsa idi bugünün menderesleri 43 idam ile sınırlamayacaklardı kendilerini.