bugün

Pazar günü saat 4'te Wimbledon merkez kortunda oynanacak final müsabakasıdır.

Ntvspor naklen yayınlayacaktır.

edit:Ntv veya Ntvspor diye düzeltelim.

sigircan'a teşekkürler.
(bkz: rafael nadal/#8558095)
Maçın X faktörü kesinlikle Berdych'in ilk servisi oyuna sokma yüzdesi olacaktır.

Nadal turun en iyi return yapan isimlerinden biri ve Berdcyh'in ikinci servise kalacağı her puanı domine edecektir.Berdcyh ilk servis+kısa puan stiliyle oynar ve servisini istikrarlı bir şekilde koruyabilirse mutlaka Nadal'ın servislerinde break point bulacaktır.

Nadal iyi bir oyuncu olsa da hala servis-vole oyun stili bakımından çok zayıf.Çim kort stiliyle oynanması muhtemel bir maçı toprak kortmuş gibi uzun rally'lere çevirdiği an Berdych'in set alma şansı bile yok diyebiliriz.

Kısa kesecek olursak ben yine de Nadal adına kolay bir maç beklemiyorum.3-2 muhtemel bir sonuç olarak gözüküyor.
çim kort artık kısmen toprak kort olduğu için; toprak kortun kralının muhtemelen* kazanacağı maçtır.
nadal'ın her türlü kazanacağı karşılaşma .
nadal'a fazla umut bağlayanların maç sonunda hüsrana uğrayabilecekleri karşılaşma.
(bkz: berdych geliyor)
nadal'ın yüzleri kara çıkartmayacağı, heyecan dolu maç.
Nadal'ın oranları 1.35 Berdych'in oranları ise 3.10 civarında seyretmektedir.

Çim korta çok yatkın olmayan Nadal'a karşı grand slam finalinde verilen 1.35 fazlasıyla az duruyor.Sürprizciler 3.10'dan Berdych deneyebilirler.
finale aygır gibi gelen tomas berdych'in, maçlara iyi başlayamayan rafael nadal'ı çok zorlayabileceği, hatta utanmadan mağlup edebileceği maç. 2010 wimbledon finali. dünya kupası nedeniyle takip edemedim ama bu maçı izleyeceğim, ne güzel maç da yok yarın oh.

rafa'yı severim yaradandan ötürü. ama roger federer'i eleyen ve yaza damgasını vuran* berdych reyiz, eğer cidden 3.10'luk oranı varsa kesinlikle değerlendirilmeli.

rafa'ya 10, berdych'e 5 lira basın. rafa kazanırsa 13 lira, berdych kazanırsa... yok lan olmadı, yine zarardasınız.
tek dileğim, maçın beş sette sonuçlanması.

(bkz: iyi oynayan kazansın)
heyecanla beklenen maçtır. çok güzel bi karşılaşma olacağı kesin. hırs bulutları vücutlarından yukarı doğru yükselicek oyuncuların. bekliyoruz efenim.
2. setin ilk oyunu görülmeye değerdi. rafa, yaklaşık 10 dakika süren servis oyununu zor olsa da kazanmayı bildi.
rafanın hakimiyetindeki maçtır. o değil de berdych'in kız arkadaşı rafanınkinden de fena a dostlar. *
nadal'ın setlerde 2-0 önde olduğu karşılaşmadır.
berdych'in finale gelene kadar federer ve djokovic galibiyetleri gerçekten göz alıcıydı ama final tecrübesi eksikliği ve rafa faktörünün maçın sonucunu tayin ettiğini düşünüyorum.
nadal'ın çok konsantre olduğu maçtır şampiyonluğa çok odaklanmış dünya 1 numarası olduğunun farkında kazanıcağına emin oynuyor..
ve rafael nadal 2. kez wimbledon şampiyonu.
nadal taraftarı olmama rağmen yorumcuların aşırı nadal fanatikliği ve övgüleri çok sıkıcıydı. nazar diye bir şey var lan!
"maymuunnn!" dediğim adamın kazandığı maç. o nası bi seviniş, nası bi takladır evladım? *
güncel Önemli Başlıklar