bugün

yavşak herif ajitasyon yapıp parayı o şekilde vurmak istiyodur. veya iyi niyetle düşünecek olursak vakti olmamıştır kapatmaya. türkiye laiktir la... pardon lan bu kapatma o kapatma değildi demi. çok pardon. çok özür.
sezon sonunda, elinde kalan malları satmak için çok klişe bir yöntemi kullanan mağazadır.
bazı mağazaların adının "kapatıyoruz" olduğunu öğrendiğimden beri, garip gelmeyen ancak bildiğin dolandırıcılık yapılan mağazalardır.
o kadar zengin olmak ki dört senede ancak kapatmak.
keçiören esnafıdır.
büyük ihtimalle birmilyoncu mağazadır.
satış grafini nasıl yükseltebilirim diye düşünen vatandaşın bulduğu pekte başarılı olmayan çözümdür ..
dikmen caddesi'nde görebileceğiniz dükkan tipidir efendim. bi tanesi kapandı ya da artık utandılar da ismini değiştirdiler. * diğerleri ne olacak merakla bekliyoruz.
dilenciler gibi duygu sömürüsü yaparak rant sağlamaya çalışan dükkanlardır.
işletmecisinin adnan şenses olduğu mağazadır. adnan şenses de ben kendimi bildim bileli her yıl düzenli olarak sahnelere ağlayarak veda ediyor. dükkanını da aynı sebepten dolayı kapatamamıştır kendileri..
kapatma işlemini yıllara yaymış uyanık mağazadır.
edit: adamlar haklı, elbet bigün kapanacak o mağaza*
ankara da metro altında bulunan dükkandır efendim kendileri. bizzat sordum dedim abi 4 senedir kapatıyoruz yazıyorsunuz bir kapatamadınız gitti diye. meğerse dükkanın adı kapatıyoruz'muş. sormak istedim abi kayserilimisin diye ama tutar bana da birşeyler satar düşüncesiyle soramadım.
müşteri malın da malı olsa bu lafı yiyip de içeri girmemiştir emin olabilirsiniz. ancak mağazayı yeni gören birisini kekleyebilirsiniz ki o da zaten geçiyordur uğramıştır. hitap etmek istediğiniz müşteri, geçiyor ve uğrayacak olan mıdır? azıcık akıllı olun ya fazla değil. ulan madem yeni bir şey üretemiyorsunuz bak burda boş boş oturup pinkeliyorum. gelin bi öneri alın, fikir edinin. nato mermer nato kafa işletmecilerden nefret ediyorum.
ben türkiyenin muhtelif yerlerinde görmüş olduğumuz aslında mağzanın ismini kapatıyoruz olarak alan ve halkı bu şekilde kendisine çekip dideklemeye çalışan patronlarının ve formatının kayserili olunulmasından şüphelenen mağzalar zinciri...
(bkz: 4 senedir kapatiyoruz reklami yapan magaza)
yıllardır sizi düdüklüyorduk, bir nebze insafa geldik demek isteyen işletmedir.
elinde kalan mallari bir an önce satmak icin yapilan ticari bir hile.
inanması zor ama esmer mobilya adlı mağaza sürekli olarak % 50 indirimde yazıyor 5 senedir.
(bkz: pazarlama taktiği)
zohan filminde sahibi israilli olan spot mağazasıdır.
blöf yapıyordur yahut kararsızdır.
acındırma politikası ile satış yapma ıkınımı.
4 senedir! krize "ben kapamadım, sende kapama" diyen dükkan işletmecisi, patronu.
(bkz: kapanmadan açık açık)
piyasayı kapatıyordur, ondan bahseder.
bir çeşit satış stratejisi ama artık pek yemiyor.