bugün

3 mayıs 2009 günü maruz kaldığımız (hepimize küfredildi) terbiyesizliğe ve sözlüğün başıboş bırakılmasına vermiş olduğumuz tepkiye saygı duymayan yazardır. saygı duymamakla kalmamış !tepkinin! başladığı ilk dakikalardan itibaren duyarlı yazarlarımızı kışkırtan başlıklar açıp (son iki sayfayı açın) neredeyse hakaret etme seviyesine gelmişlerdir.
kınıyorum...

bu yazar kişilerinin protestoya karşı girmiş oldukları entryleri ''bari anarşik olayım'' gibi yazdıkları için en başından yanlış yapmışlardır.(şimdi felsefeye gerek yok, açılımı biliyoruz)

sözlüğün kalite kazanması, sorumlulukların, bilincin artması bakımından çok az da olsa yararı dokunabileceği bir fırsattı. ne yazık ki gördük ( ha eksilemeyen kalmasın, eksilemeyen eller kırılsın, bunu da eksileyin... ve dahası) bu başlıkları. üzüntü vericiydi. madem protestoya katılmıyorsun bunları niye yazarsın be arkadaş!!!!
birazcık da olsa duyarlı olsaydınız fena mı olurdu? sonra da sözlük bozuluyor. niye bozuluyor? cevabı sizde, bizde.

son olarak bu tepkiye katılmış, aklından bile geçirmiş olan yazar arkadaşlarımıza sonsuz teşekkürler, saygılar.
protestonun adam gibi yapılmamasından dolayı saygı duymayan yazardır efendim. ne adam gibi haber verilmiştir ne de bir şekilde planlaması yapılmıştır. şahsımada küfür edilmiştir 3 mayıs gecesi ancak her yazarın yapması gerektiği gibi bir derdim var butonundan faydalanarak sorun ortadan kaldırılmıştır. sırf ilgi çekmek için yapılan bu şeyden dolayı buna katılmayan yazarlar saygısız olarak nitelendirilmiştir. yanlış düşüncedir. üstüne üstlük dün gece itibariyle entry giren yazarlarımız eksi oylara maruz kalmışlardır. bu nasıl protestodur? online olunmayacaktı sözde. ancak eksiler arka arkaya yağdı. böyle protestoya tabi ki saygı duyulmaz efendim.
protestoya katılmayan ve tepki olarakta tahrik edici entry girerek bizimde entry girmemize sebep olmaya çalışan, bizide bu yoldan döndürmeye çalışan yazarlardır. hatta öyle bir durum olmuştur ki asıl yazarların ortalıktan çekilmesiyle bir anda hiç görmediğimiz yazarlar çıkmıştır ortaya. kendilerini gösterme fırsatı olmuştur. hayatta başarılardır. *
herkesin protestoya katılma zorunluluğu olmadığını bilen yazarlardır. isteyen katılır istemeyen katılmaz. ve sözler biter kelimeler tükenir...
çocukça hareketlerde bulunmayan, tuhaf triplere girmeyen, sözlüğü kafa dinleme, bilgilenme, fikir paylaşım yeri olarak gören yazardır.
yazar protestoya da saygı duyar, protestoya saygı duymayana da. herkesin kendince haklı nedenleri olabilir. lakin protesto tarafındaki yazarın işi protestoya katılmayan yazarıda protesto etme; hatta aşağılama ve seri eksilemeler ile taciz etmeye kadar götürmesi düşündürücüdür. yazarın protesto nedenine saygı, şekline katılmama hakkı olmalı. alınan eksiler bedelse, bedeli ödenmiştir.
(bkz: yazarların sözlük yönetimini protesto edememesi)
saygı duyulması gereken yazar.*