bugün

barbut oynanır, ya kazanırsınız yada kaybedersiniz.
kapı arkası askılığı. montunu falan assın.
Çay içilebilir çay önemli.
4 lira 55 kuruş ne amk. sen oyunu akp ye vermeye devam et, şimdi chp olsa baban kurbanda çift maaş alacaktı. sana da 50 papel verirdi.
Şimdi gidip bir caminin bahçesinden gül yoluyorsun. Sonra eline iki kalpli balon al hadi etsin sana 1 lira. Kalan 3 lira 44 kuruşunla da bir çikolata iki içecek al git sahilde otur. O mutlulukla her yer güzel gelir.
bir güzel martı eti döner al kıza yedir. karnı doysun bari.
parkta otururken birden elini bi açsana aşkım dersin açar avcunu, bozuk paraları dökmeye başlarsın sonra " aşkım ben düşündüm taşındım ama bu paraylan bi hediye alabileceğimi sanmıyorum, o yüzden sen bunu bilahare deldirip kolye yap yokluk günlerimizin anısnına" dersin. en fazla bu olur.
karaköy sahilde Meyve suyu ve krem peynirli simit eşliğinde denizi izleyebilirsiniz.
Ne fakir bi sözlük oldunuz anlamadım gitti.
3 tl ile 2 simit alınır.
1 tl 50 kuruş ile bakkaldan küçük sıkmalı çikolata alınır hatta 5 kuruş bahşiş verilir.

Sevgilinin gözleri kapatılır ve simitden bir parça kopararak üstüne çikolata sıkılarak sürpriz yapılabilir.
Size "sen neden yemiyorsun?" Diyecektir.
O sırada yiyormuş gibi yapın ama konuyu değiştirin ona yedirin.
Seviyorsun sen onu.
2 simit alınır,beşiktaş sahilde münibüsün içinde karton bardakta çay satan çocuktan iki çay alınır ve banklara oturup hoş sohbetle yenilir. Eğer 44 lira 55 kuruşunuz olsaydı,tam karşınızdaki Dürümcede adana yiyip bol köpüklü ayran içecektiniz,ama yapamazsınız.
(bkz: Zaaaa)
4 adet 50 kuruşla böyle bir oyun oynanabilir. hem "hep aynı şeyleri yapıyoruz" diyen sevgili susturulur, hem de 2.5 liranız cebinizde kalır.*

görsel
Herkes demis simit alirim cay alirim ohh sahile inerim.ya da yemek.ben ankarada yasiyorum inebilecek sahili birak bu mevsimde disari cikmaya götum yok benim. En guzeli parasiz masrafsiz birbirini sevmek. Yemeye icmeye gerek yok. Ben huzur bulabiliyorsam onun yaninda, elleri isitiyorsa beni, en guzeli bu bence. Hicbir sey bir cift goz etmiyor.
simit eşliğinde bankta oturmak suretiyle büyük ikramiye bize çıksa hayalleri kurulur simitlerin bitmesine müteakiben hayallerde yarım kalır istiklal marşı ve kapanış .
beşli ganyan yapılıp sarılarak izlenir.