bugün

4 kasım 2010 regal barcelona fenerbahçe ülker maçının gölgesinde kalan futbol maçıdır.
kendi ligini yakıp yıkan, bu sezon resmi maçlarda mağlubiyeti olmayan porto ile son zamanlarda pek çok handikap yaşayan beşiktaş arasında oynanmıştır.

özellikle ikinci yarı beşiktaş porto'ya hükmetmiştir. hele bir de bobo'nun o vuruşu gol olsaydı efsane olacaktı, sağlık olsun diyelim.

uzun lafın kısası en güzeli de wien'de cska'ya yenilmiştir. beşiktaş inönü'de wien'i yener ve turlar hayırlısıyla.
holosko'nun 2002 yapımı ilhan mansız (dünya kupası türkiye-senegal maçı) golüne benzer bir golü atmaya çok yaklaştığı maç.
yine ufak bir ilker yasin show izlediğimiz maçtır.

hulk oyundan dakikalar önce çıkmıştır.

-....o da portonun etkili isimlerinden biri şimdi oyuna giriyor, ancak asıl hulk'a dikkat etmek gerek!

ama yine de gelişme var holoşko yerine holosko diyor artık. **
gökyüzündeki bir yıldız gibi nihat. parlıyordu gençken, yaşlandıkça soldu, küçüldü. en son işte bugün kaybolmadan evvel kaydı gökyüzünden parlayarak.

ümitlenmeyin, nihat'ın bu gölü gelmeyecek daha, kayan bir yıldız nihat, kayboldu parlayarak bu maçta

verdiği emekler için teşekkür ediyorum nihata.
ilker yasinin yorumlarıyla katlettiği ve ibrahim üzülmezin devleştiği karşılaşma olmuştur.
ilker yasin sana otobüs girsin.
ilker yasin in gözlerinin görmediğini düşündüren maçtır. porto ile bizim futbolcularımızı bile birbirine karıştırmıştır. bir yerden sonra hangi kaleye oynadığımızı, kimin bizden kimin porto dan olduğunu karıştırmama sebep olan spiker in halı saha maçı tadında anlattığı maçtır.
nihat'ın golüne sevindiğim kadar, bobo'nun 45 metreden vurup direğe çarpan şutuna da bir o kadar çıldırdım. çıldırdım derken, sinirden değil, sevinçten değil... farklı bi duyguygu mnskym.
bir ara hulk oyundan çıktıktan sonra,sanki ilker yasin'in hulk ataklarına dikkat etmeliyiz dediği maç.yok kesin yanlış anladım canım.
ah şu bobo'nun vuruşu nasıl gol olmaz maçıdır.
ersanın hakanın totosunu kurtardığı karşılaşma olmuştur aynı zamanda.
porto'nun kasmayarak berabere bitirdiği maçtır, doğruya doğru.
Porto'nun kasmadığı için, haftasonu Benfica maçı olmasına rağmen cezalı futbolcular hariç bildiğin as takımla maça çıktığı, kendini yerlerden yerlere attığı, ama yine de 1 puan aldığı maçtır; doğruya doğru.
beşiktaş'ın avrupa macerasında bence önemli bir yeri olacak maçtır. puandan ziyade, lucescu dönemi haricinde pek gözlemleyemediğimiz deplasmanda karakterli futbol oynama yetisine erişmek üzeredir beşiktaş. herkes bu sarışın adamın kıymetini bilsin.

http://altankocak.blogspo...-ack-alnla-dragaodan.html
keşke bobo'nun 35-40 metre aralığından çektiği şut girseydi dediğimiz bir maç oldu. bunun dışında gruptan çıkmayı büyük ihtimalle garantiledik ve çeyrek finale gidiyoruz.

peşin edit: gruptan çıktığımızda çeyrek finale kalmamış olacağımızı biliyorum. ben sonrası için konuşuyorum.
(bkz: ahanda buraya yazıyorum)
istanbul'daki ilk maç ile iki 90 dk'yı komple değerlendirme yapmak gerekirse, hatalar ve hatalar...

ilk maçta iki gol hediye etmek yetmemiş ki bir tane de bu maçta...

hakan'a onca hatasına rağmen kızmamıştım ama bu penaltı hediyesi affedilir gibi değil...

bu akşam ki en büyük kazancımız ersan ve nihat. ersan 'ın adı ilk 11'e direk yazılmalı...

bobo'nun şutu girse süper olacaktı ama 1-1 de gruptan çıkmak için yeterli.

bu arada sözlükteki porto'lular kaçışmış bi taraflara, noldu cicişler?
Beşiktaşımızın, ikinci yarıda muhteşem oynadığı maçtır.
ilker yasin in piç ettiği maçtır kendisi. hakeminde biraz biraz maçı katletmeye başladığı dakikalar yaşadık. hakan arıkan sağolsun 1-0 geriden başlatıyor bizi her defasında. ama ne olursa olsun ikinci yarı bizim için güzeldi.
ilker yasin'in yeni tabiri kafa darbesiyle tanıştığımız maçtır.
başka bir takım taraftarı olarak* nihat'ın golünde sevincimden havaya uçtum. beşiktaş grupta ne durumda, umut var mı, hiç bilgim yok ama, umarım bu beraberlik işlerine yarar.
beşiktaşımızın özellikle ikinci yarıda porto ya tecavüz ettiği müsabaka olmuştur.
şimdi beşiktaş'ın golünü gördüm de ilk tepkim 'ananı sikiiim' oldu. nihat'a 'naaptın yeğen sen?' demek geldi içimden, çorum ağızıyla.
(bkz: 4 kasım 2010 porto beşiktaş maçı/#9767006)

birilerinin g.tünün ta içine giren maçtır.
bazı porto tribünleri'nin çocukları'nın porto'yu desteklediği maç olmuştur.

-biz porto tribünlerinin çocuğuz
+belli anam belli. *
hayır maç güzeldi o ayrı da, maça damgayı ilker yasin vurdu, yaşlandı artık normal diyeceğiz saçmalama potansiyeli için ama adam gençken de böyleydi,bir gs maçı boyunca tam bir devre prekazi'ye smoviç dedi bu adam, sonra yine yıllar önce bir lig maçında sarıyerin kalecisi müller sakat olduğu için yerine metin oynuyor demişti, oysa alman kaleci müller, türk vatandaşlığına geçip metin ismini alalı çok olmuştu.
bu maçta da eskiyi aratmadı sağolsun, mesela hulk'un geliştirdiği ataklara dikkat etmeliyiz dediğinde, porto lu oyuncu oyundan çıkalı on dakika olmuştu, bjk li ersan'a ısrarla ibrahim dedi, rakip guarin'e de ısrarla kendi isminden başka her ismi söyledi.ufaka tefek onlarca yanlış bilgi ve sunumu daha söylemiyorum yani.
bir ara porto'nun tribünlerinde fenerbahçe'li birisi vardı yüzü görükmedi ama. yazık garibim ne umutlarla gelmişti oraya.