bugün

5 Haziran Dünya çevre günü nedeniyle 4 Haziran'da büyük bir çevre etkinliği yapılmasından, Milli eğitim bakanı hüseyin çelik'in öğrencileri mutlu eden açıklaması.

http://www.haberler.com/o...n-da-cevre-tatili-haberi/
(bkz: çöp tatili)
(bkz: hadi gene iyisiniz)
çocuklara çevre bilincini aşılamak uğruna yapılan yanlış harekettir zira o gün çöp toplayan veletler sonrasındaki haftalarda kendilerini türkiye geneli temizlik örgütünden sorumlu tutacak, vapurda, otobüste, çimlerde yayıldığınızda, sokaklarda her yaptığınız hareket sonrası uyarıda bulunacak ve hayatı velet sesleriyle zindan edeceklerdir.
(bkz: abla külünü dökme biz temizledik)
(bkz: bira şişelerini toplayın beyler biz temizledik)
(bkz: bi siktirgit)
gerçekten oldu mu anlamadığım olay. kimse kesin tatil diyemedi bana daha.
herkese tatil değildir . her okuldan görevli öğretmenler ve öğrenciler söz konusu temizlik çalışmasına katılacak diğer öğrenciler ve öğretmenler eğitim-öğretime devam edeceklerdir .
üniversitelerin de finallerin yapılmayarak katılmasının talep edildiği çevre-temizlik tatilidir.
gelmiş geçmiş en kötü milli eğitim bakanı hüseyin çelik in başına buyruk uygulamalarından biridir. tatil kararını haftasonu yaptığı bir konuşmada almıştır paşa hazretleri. aniden karar verildiği için çoğu ilçeye haber verilmemiş sadece internetten takip edenlerin haberi olmuştur. ayrıca çoğu öğretmen ve öğrenci için bok gibi geçen bir gündür.
cahilliği ancak böyle güzel yansıtabilir bir ülke; neymiş çevre bilinci... (uygulamaya sadece 1. ve 2. sınıflar dahil değildir.)

okul bahçesinde öğrencilere yerdeki kağıtları toplattı diye öğretmenine soruşturma açan zihniyet küçük büyük demeden tüm öğrencilere eldivensiz, maskesiz kısaca korumasız çöp toplama emri vermiş bu emrivakinin adına da 20 milyon gönüllü sokaklarda sahillerde çöp toplayacak bu büyük bir olay çevre bilinci cart curt diyerek gönüllülük demiştir. kim gönüllü be adam.

tabi bir de çöp seansından sonra piknik kısmı var ki akıllara zarar. okullara kene tehlikesi nedeniyle piknikleri erteleyin uyarısı yapan milli eğitim böyle bir zamanda bir de pikniğe gidin emri vererek çelişkili, tutarsız uygulamalarına yenisini eklemiştir.

milli eğitime bağlı okulların durumu temizlik açısından içler acısı haldeyken dışarıya yöneltilen bu çevrekampanyası ne kadar işe yarar yani yaradı. okulunun temizliğini kendi yapan bir öğretmen olarak bu eziyetli günü şöyle özetleyebilirim:

öncelikle bir çok okulda olduğu gibi bizimde yazılımız kaynadı arada bu ani kararla. bulunduğumuz yerde belediye çöpleri alma zahmetine girmiyor malesef ve tüm çöpler zaten dereye dökülüyor. yani yollardan toplayıp bir yere biriktirdiğimiz çöpleri yine kadere teslim ettik. geç bildirildiği için zaten aklı başında olmayan ufaklıklar eldiven uyarılarına aldırmadan elalemin bokunu püsürünü minik elleriyle toplayıp poşetlediler. pikniğimiz de her gördüğümüz böcekten şüphelenerek üstümüzü başımızı sürekli kontrol ede ede geçti. tabi bir de piknik alanı bulabilme uğruna yollarda perişan olmamız var ona da spor diyelim hadi.

işin en salak tarafı da çocuklar çöp toplarken kapısının önünden geçilen bazı veliler " hey çöpçü mü oldunuz len, gelin bizim evin çöplerini de alın" diyerek bu müthiş çevre etkinliğine verdikleri desteği esirgemediler.

ayrıca belirtelim ki özel okullar bu çöp tatili kapsamı dışındadır. artık nası bi ayrıcalıksa bu.