bugün

1 aralık 2011' de tuzla piyade okulunda 9 saat bir yerden bir yere 5' erli sıra halinde 100 kişilik gruplarla yürüyerek başladığım askerlik hayatımın resmi adı.
sabırsızlıkla beklediğim arkadaşlardır.

gelin ulan biletler
teslim olmasına 9 gün kalmış olan benimde içinde bulunduğum gruptur.
heyecanla beklemekteyiz efendim..
sözlük ve kardeslerim bu entry bes aylık molanın entrysi şayet sansım olursa yazarım. simdiden tertiplere sevgiler ve hayırlı teskereler...
(bkz: heyecan bastı)
benim o yandık ki ne yandık, izin kağıdımız cebimizde 7 gündür askeriyenin malıyız, nereye çıkar acaba düşüncesi, ne götüreceğiz düşüncesi gitmeden bile hayatınıza gerginlik getiriyor, umarım sağ salim gider döneriz.
asker türküleri dinlemeye başladım görüyonmu sen.
343. dönem sinav sonuçlarinin açiklanmasina 1 gün 01 saat 44 dakika kaldi . *
343 sayısının hayatımda yer edeceğini gösteren grupun emaresidir.

sevgili sözlük ve tertiplerim hepimize ALLAH'tan yardım ve kolaylıklar diliyorum. ne olacak yau, olurda senin yanına gelirsem sorunlu bir kanal tedavim var. onu da tamamlarız.
içinde bulunduğum dönem. artık şu nereye gideceğimiz açıklansa da kurtulsak bu bekleme zulümünden, gerilimden.. beklemek, gitmekten daha zor yemin ederim.
artık acıklansın dediğim sonuclardır.345'ler biletleri getirin dicem de daha erken sanırım
1 saat 15 dakika sonra otobüs firmalarında bir hareketlilik yaşatacak askerlerdir. iyi dinlenin koçlarım! teslim gününüz hafta sonuna denk gelmemiş, şanssızsınız biraz, pazartesi direk eğitime alırlar sizi.
benden çok annemin heyecan yapmasına neden olan sonuç silsilesi. sanki ben değil, o gidecek askere.
sevdiceğimdir.
Sevgilimin gideceği yerin, belli olacağı gündür bugün.
Ve kadar sürerse sürsün, ben onu bekleyeceğim hasretle...
askerliğini yapmış beni kısa dönem havacı er olarak kütahya'ya yollamıştır.

olum ben askerliğimi yaptım lan. yarrağı yedik amk.

bu arada kkk sağ gösterip sol vurdu. saat 01:00'de açıklanacak diyorlardı 00:00'da saldılar sonuçları. *
YENiFOÇA 7'iNCi J.KOMD.EĞT.A.K.LIĞI/iZMiR
YENiFOÇA iZMiR

e düştüğüm yer.
bütün arkadaşlara şimdiden başarılar ve sabırlar diliyorum. kısa dönem arkadaşlar üzülmesinler uzun dönemlere göre rahat askerlik yapacaklar. acemi birliği hatay ya da kastamonu olan arkadaşlar doğu ve güneydoğuya gönderilecekler. kastamonu da acemilik yapmanız daha hayırlı olacak tabi. neden derseniz hataya düşenleri şırnak, hakkari gibi bölgelerde üs bölgelerine ve sınır karakollara yollayacaklar. ama kastamonuya düşenleri merkezlere gönderecekler.bu detay da önemli. ama her nereye giderseniz gidin operasyonlara katılım sağlamayacaksınız. * merak ettiğiniz bir şey olursa özellikle şırnak için cevaplayabilirim. 339. dönem acemi birliğim kastamonu, usta birliğim şırnak 23. il j.komutanlığıydı benim.
sağ salim evlerine dönmelerini dilediğim yazar güruhudur. iskenderun deniz er eğitim alayına çıkan arkadaşlara yardımı bir borç bilirim. şimdiden hayırlı tezkereler.

(bkz: iskenderun deniz er eğitim komutanlığı/#12388524)
acemi birliği: muğla il jandarma

usta birliği : manisa il jandarma
kısa dönem er.

acemi birlik: as. vet. okl. ve em k.lığı gemlik/bursa
usta birlik: derince as. hast. komt. izmit/kocaeli

yardımlar, tavsiyeler beklenmektedir.
acemi birliğim hatay - serinyol, usta birliğim van kolordu asayiş komutanlığı..
kısa dönem er.

acemi birlik: 55'inci mknz. p. tug. k. yrd. 5'inci hd. tb. 2'nci hd. bl. k.lığı kırklareli/iğneada *
usta birlik: -
kısa dönem er.

acemi birlik: ankara il jandarma komutanlığı yenimahalle-demetevler/ankara
usta birlik: ankara il jandarma komutanlığı yenimahalle-demetevler/ankara
54. mkz. piy. tug Süloğlu/Edirne ve 2. hd tb 1. hd. Bölüğü Meriç/Edirne'ye giden mahkumlara yardımcı olabilirim. dua ederim mesela, şırnak, hakkari'ye falan gönderilsinler son bir değişiklikle diye.

(not: şaka değil en son meriç'e sevinerek gelen bir takımı çukurca'ya yollamışlardı, abileri olarak teselli etmek istediğimde; "abi iyi de biz üzülmüyoruz ki burda her gün öleceğimize orda bir kere ölürüz" cevabını almıştım. öyle bir yerdeydim ki hiçbir şey diyemedim..)

Not: kura cekimine 4.torbadan katilmistim..