bugün

herkesin 0 demeye hazırlandığı vakit.
iki saniye sonra hiç bişeyin değişmediğini görüp hayal kırıklığına uğrayacak olan insan söylemi.
sevgiliye yapışıp öpme anıdır.
bir yaş daha yaşlanmanın. bir saniye öncesi.
2009'un beyler kapatıyoruz diyeceği andır.
ben şahsen 2008'e gireceğim için beni pek bağlamayan, size göre 2010'a girmeden hemen öncesi. dostum bunların hepsi senin kendi kafanda kurguladığın hadiseler. ne o ay, ne o gün, ne o saat, ne o dakika, ne de o saniye var. bunlar aslında yok ama senin kabullenmenle var oluyor.
yeni yıla 1 saniye kalması.

yeni yıl nedir ki.

bugün de uyuyacaksın sabah yine uyanacaksın 31 aralıkta da aynısı olacak. değişen ne?
muhtemelen bilmem kaçıncı rüyamı görürken duyacağım seslerle küfredeceğim andır.
diğer gün saat dakika ve sanieyelerden bir farkının olmadığı andır.

(bkz: üç iki bir ee sonra)

(bkz: sanki boyut değiştiriyomuşuz gibi bir hisse kapılmak)

(bkz: gereksiz abartı)
1 saniye sonra aslında somut olarak tek değişen 1 saniye daha yaşamış olmaktır. diğer 1 saniyelerden farkı yok gibidir. fakat soyut olarak tonlarca anlam katılır. somut düşünenler için aynı bokun laciverti olduğu gerçeğini değiştirmez bu soyut olarak yüklenen anlamlar.
bundan 1 saniye sonrası; akrep ve yelkovan barındıran saatlerde hiçbir değişime sebep olmayan, yalnızca dijital saatlerin tarih bölümünün yıl kısmında artık ../../10 yazmasına sebebiyet verecek olan andır.
yeni bir yıla girerken, moronsal bir konsantre ile ibo show izlenilen zamandır.
ve çığlıklar.
ibo show izlerken geri sayım biterken "biiiiir." diyenlerin varlığını düşündükçe gülünesi durumdur. sen de onlardan biriysen tütü kaka. * *
(#6910391) okuyunuz.

hayatımın en kötü yılbaşısı olacaktır.
2010 yılına bir saniye kaldığını gösteren zaman dilimi.