bugün

Dün yaşamış olduğum hadisedir. Şöyle ki

Dün saat 15:50 de sipariş vermiş olduğum pizza 16:30 da gelmiş bulunup gelmeden önce her zamanki gibi adresi bulamayıp tarif etmem sonucu geç kalmıştır. Herneyse.
Kurye geldi diyalog şöyle
B : ben
K : kurye

B:30 dakika da gelmedi bedavaya alıyorum
K:efendim bu hafta uyguladığımız kampanyalardan dolayı bu geçerli değil( her zaman bir yalan bulurlar inanmayın. )
B:ben sizin kampanyanızdan yararlanmadım. Lütfen yetkiliyi arar mısınız.

Dedikten sonra telefon görüşmesi yapıp yüzüme kem küm etmiştir. Hakkımı kullanıp almak istediğimde de küsüp gitmiştir.

Siz siz olun hakkınızı yedirmeyin. Üçkağıtçılar çok.
sürekli bi bahanenin bulunduğu haldir.

olm götünüz yemiyorsa böyle kampanya yapmayın. zorla mı yaptırıyorlar. yok yol, yok kampanya, yok şu bu diye sürekli bahane.
Bir kere ben de yapmıştım çok eğlenceli bir eylem ama sonra üzülmustum getiren kurye adına .
Eski sevgilim olsa çat diye alırdı ben diyorum verme parasını o olmaz diyor.

Salak işte.
Ulan şerefsizler bu adamlar sizin adresini bulmaya mecbur mu.
yine bu adamlar sizin adresinizi bulmak için motorla neredeyse f1 pilotu gibi uçuyor,sonrada kaza yapıyor...
yani sen pizza zıkkımlanacaksın diye bu adamlar canından olacak...
Acısı kuryelerden çıkan kampanya.

çoğu kurye yarım saatte götüreceğim diye nylon lastikli scooterla ölüme gidiyor. Kask desen poşetten hallice.
asla kullanmayacagım bir haktır, çünkü şahsi kuralım, ne yaparsan yap garsonla tartısma şeklindedir.
'30 dakika onemli değil kurye arkadas dikkatli olsun.' Diyerek ozellikle belirtiyorum ve bilin bakalım ne oluyor?

Evet pizza 20 dakika sonra kapımda oluyor. 3 5 bahsis attın mıydı kuryeler artik seni tanıyor ve pizzan her zaman sıcak geliyor.
başlık açan vicdan azabından öldü bence.
adamlar 30 dk da getirmeyince kendilerini kurtarmak için sürekli bahane bulurlar.
sadece fakirlerin yaptığı yapacağı eylemdir. zaten öyle ucuz pizzalar yiyorsunuz. hiç hayatınızda italya da pizza falan yemeyip gelip buradakilere pizza demenizi geçtim hadi bir de bedava mı yiyorsunuz.

pis fakirler.
Bazılarının sık yaptığı birşeydir.
Kurye kardeşimiz 30 dakika içinde yetiştirme telaşıyla kaza yapmış, ölmüş, sakat kalmış olabilir bu kimin umrunda, yeter ki o gerizekalı yaratığın pizzası 30 dakika içinde gelsin.
Yok öyle bir dünya derler adama. Sadece reklamda kalan slogandır.
45 dk sonra gelen pizzayı parayı veren duduğu çalar edasıyla getiren dominos paketçisi vardır.
yapamıyorum. o özgüven yok bende nedense. bu arada evet kurye sikimde değil. o pizza 30 dakika içinde gelecek.
Muhtemelen geliceği için üzülerek bedavaya alınamaz.
Lan bunun için dakika saniyeleri saymışlığım var benim.
Lanet olsun arka mahallemde açılan dominosa.
o zaman 30 dk içinde gelecek demesin arkadaşım. işveren kuryeye diyor ki götür yoksa maaşından keserim. 30 dk içinde adam yetişemiyor ne yapsın?
sözlükteki duyarcıların; bu kampanyadan yararlananlara değil de, pizza şirketinin kendisine öfke kusması gereken hede.
kışın soğuk havalarda kıçı kalorifer peteğine yarım metre uzaklıktaki koltukta oturan, hayatında bir kere yağışlı havada motosiklet kullanmamış göbekli firma yöneticilerinin kahvelerini içerek oturdukları yerden asgari ücretli kuryelerin hayatlarını hiçe sayarak aldıkları bir pazarlama kararıdır.
domino'sun her defasında çamura yattığı ve benim de uğraşmamak için üstelemediğim olay.
peki o otuz dakikada gelmeyen pizzanın bedeli ne oluyor? kuryenin ücretinden mi kesiliyor şeklinde akla soru getiren uygulama.
Pizza parasını kuryenin maaşından kestiklerini düşündüğüm için vicdanımım elvermediğidir.
'Pizzacılara dikkatli sür hiç acelesi yok diyerek çeşitli soslarla ödüllendiriliyorum' diyerek karşı tarafa duygu sömürüsü yapmaktan daha net bir davranıştır. Bana sunulan bu hakkı ben kullanmak istiyorum cezasını kimin çektiği de umrumda değil açıkçası. Altından kalkamayacağın bir işe girmeyeceksin o zaman.