bugün

anadolu'nun ücra köşelerinde bulunan, maddi geliri dünya istatistiklerine göre "açlık sınırı"nda olan aile mensuplarının topluca sahip olduğu yetenek. 3 odalı bir evde 4 kişi oturabilenleri gördüm, vallahi diyecek bir şey bulamıyorum. tebrik ederim.

hayır biz 3 banyolu evlerde büyümemize rağmen ailemize isyan ediyorduk 500 metrekarelik yalıda 3 kişi yaşar mı diye. insan bunları görünce tövbe bismillah diyor.

biraz sonra babamı arayıp özür dileyeceğim.
Allah sabır versin.nasıl dayaniyorsunuz?
orta halli bir aile için gayet iyi bir ortamdır. 1+1 evlerde 4 kişi yaşam sürdürmeye çalışan insanları düşününce gayet lükstür.
Standart bir evde hayat idam ettirme durumu. Ne var 3+1 işte.
türkçe bilmeyip yalıda yaşadığını iddia eden götverenlerin, işsizlikten uludağ da yazdıklarını göstermiş olan aciz kişi görüşüdür.
hiç yaşamadığım ev modelidir. ama şöyle bakıyorum da herkes padişah torunu maşallah.
3 yumruk bir tekmemden sonra yaşayabilmekten daha tercih edilir olandır.
Hayatım boyunca yaşadığım tüm evler 3+1 di.Şuan baya baya fakirliğimizden utandım isyan etmeye kalktım.Yazık lan bana ben yaşamamışım 3+1 160 metrekare kutu gibi evde yaşamak mı bu? Bide tek cocuğum düşünün yani.
anasının amında 9 ay kalabilen veledlerin yapamadığıdır.
uzun yıllardır yaptığım ve mutu olduğum eylem.
uzun yıllardır yapıp mutlu olamadığım eylem. 4+1 hatta 5+1'e ihtiyaç var.
Derdini sikeyim benim evde salon bile yok amk dediğim isyan.
gayet doğaldır.. metre kare önemli burada oda sayısı değil.
Klişe bir tabirle 2 metre mezara girecek heriflerin zoruna giden durumdur
Bu trollü alın burdan gözüm görmesin.
içerisinde yaşayanlar aile olmayı başarabilsin de metrekareler, oda sayıları halledilir.
hayırdır dar mı geldi?

diyojen vardı biz çocukken.

saygılar sunuyorum azizim...
Mümkündür.
1+1 de kendimi kaybettim, evet.
fakir insanların iğrençliklerinden sadece biri. birbirinize çarpmadan yaşayabiliyo musunuz?
gördüğümde yine hangi amk trollü dememe sebep olan sıçıntı.

normal olan durumdur. yalıya falan da hiç gerek yoktur.

trollse üzücü gerçekse daha üzücü önermedir.
1+1 evde büyüdüm ben , hiçbir haftasonunu çizgi film izleyerek geçiremedim , hafta sonu babamın dinlenme günüydü ve babam o odada uyurdu, 4 kardeş ve bir babaanne aynı odada kalırdık, yıllarca doktor doktor gezdik , burnumda birşey vardı ama ne, nefes almayı beceremezdim, alerji fln bahane , rutubetti burnumu kapatan, annem kıyamadığı çeyizlerini ne Zaman açsa içi burkulurdu hissederdim, ders çalişmak için çalişma odası hayaldi, mutfak vardı ve bir battaniye, doğalgazdan bahsetmiyorum bile, kömür varsa yeterli miktarda zengindik.şofben lükstü, çamaşır makinası lüks..ama hep birlikteydik hep dip dibe, şimdi sizin o beğenmediğiniz 3+1 ev varya biz o evde kaybolduk,4 kişi , birbirimizin yüzünü göremez olduk,tv de var, şofben de çamaşır makinası da. Ama mutluluk sanırım o çocukluktan kalan bir anı..