bugün

tello'nun golüyle 1-1 yaptığımız maç...

alacaz bu maçı alacaz...
tello nun tam doksana attığı topla 1-1 olan maçtır.
ibrahim toraman' ın ümit karan' ı iki defa yere indirdiği, galatasaray' ın oyuna daha hakim olduğu, iki kez rakibini 3' e 1 yakaladığı maç. bir de ertuğrul sağlam' ın delgado' yu neden yanında oturttuğu anlaşılır gibi değil. tello' nun golü ve barış' ın çabasıysa izlenmeye değerdi.
sopcast'ı açan amcamızın forum manyağı olduğunu öğrenmemizi sağlayan maç. ulan iki dakka elin rahat dursun be.
beşiktaş'ın yediği golde diatta'nın yine büyük hatası olan maç. yine diyorum çünkü marsilya maçında da aynı şekilde top önünde olduğu halde topa zamanında müdahale etmemiş, kornere neden olmuştu.bu pozisyon da çok benzer. gerçi bu topta arda'nın ayağından çıkmış gibi ama ne olursa olsun diatta'nın topun hakimiyeti kendindeyken pozisyon yaratmaması gerekirdi. saatli bomba bu adam. gıcık kaptım fena halde.
yahu eşek bile düştüğü çukura bi daha düşmezmiş, sen fotokopi gibi aynı hatayı yapıyorsun.

beşiktaş'ın attığı gol harika bir gol. yine tello, soldan topun gelişine vurdu ve köşe.

beşiktaş biraz daha iyi gibi diğer maçlara oranla ama hala üzerinde bir ürkeklik, güvensizlik var. ikinci yarı delgado ve ibrahim akın girerse pozisyonlar bulabilir. galatasaray çok pres yapmıyor.

entry biterken, yeni haber, diatta çıkıyor ikinci yarı başlamadan ve mehmet yozgatlı giriyor.
sopcast'in ara ara üçer saniyelik görüntüler gönderdiği karşılaşma sağolsun.
2. devresinde galatasaray'ın doldur boşalt oynamasına karşılık inanılmaz bir pres yaptığı karşılama. şu ana kadarsa beşiktaş kasapları oynuyor.
(bkz: yakarız bu gezegeni)
aha penaltı. gs atacak.
(bkz: selcuk dereli allah belani versin)
(bkz: nonda kafana honda düşsün)
maç sonrası için;

(bkz: #2249786)
(bkz: sarıyla kırmızıyla son dakika penaltıyla)
fenerbahçenin dün 2 penaltısı birden verilmemişken, verilen adi penaltıyla akıllarda soru işareti oluşturan maç.
fenerbahçelilerin yine ağlamaya başlamasına neden olan karşılaşma. buz gibi penaltı i$te. öyle kalabalık arasından, daha pozisyonu bile görmeden sırf yeşillik olsun diye "lan böyle penaltı mı olur roarrrrrrrrr" demekle olmaz bu i$ler.

(bkz: hahahahah ben buna gülüyorum ya)
galatasarayin havadan bele$e aldiği mac. yazik diyorum sevinen gs taraftarlarina
ona da penaltı değil diyosanız, turgay abimizden alalım:
(bkz: ebenin ami ali sami)
"para almadan oynuyoruz, onlar zengin bizde fakir, devlet bize stad yapsın" diye ağlayanların s.kindirik penaltıyla öne geçince aslan kesildiği maç.

(bkz: sizin gibi gençleri saracoğlunda görmek isteriz)
buz gibi penaltı pozisyonu ve buz gibi goldür. pozisyona izlemeden atıp tutanlar, bi saat sonra utanacaktır.
kafamı karıştıran karşılaşmadır. maç devam ederken skoru öğrenmek için, ya da kimin daha iyi oynadığını öğrenmek için defalarca sayfayı yenilememe rağmen girilmeyen enrtyler şöyle düşünmeme neden oldu;
demek ki evinde dijitürk olan fazla kimse yok. her ne hikmetse penaltıdan sonra herkes birşeyler yazmaya başladı. yok penaltı, yok penaltı değil. bundan şu sonuç çıkıyor ya herkes götünden uyduruyor bu penaltı yorumlarını ya da herkesin evine birden dijitürk geldi. söyleyin bakalım şimdi ne ayaksınız kardeşim ?
bazılarının neden penaltı kararının arkasına sığındığını anlayamadığım maç.

kardeşim, o zaman adam gibi kadro çıkar, doğru düzgün top oynat takımına, gol bul, pozisyon üret. Maçta kimin üstün olduğu da aşikâr, kimin daha iyi oynadığı da aşikâr. Daha neyin hesabını yapıyorsunuz...

ha bir de ;
(#2400484)
(bkz: ben demiştim)*
ilginçtir ki fenerbahçelilerin daha fazla yorum yaptığı maç. demek ki maç fener'in olsa bir 160 entry daha girilir.
penaltıya yapılan yorumları okuyunca gülmekten mideme ağrı girmesine sebep olan maç. ibrahim toraman penaltı pozisyonunda arda turan' ı yere indirmiştir. lütfen, fanatikleşip işi çirkin boyutlara getirmeyelim.
objektif olalım diyoruz, kaosa çekiliyoruz.
kutlayalım diyoruz, kaosa çekiliyoruz.
biraz geniş düşünelim.
mücadele veren kim? galatasaray.
4 net pozisyon bulan kim? galatasaray.
6 eksikle kazanan kim? galatasaray.
lütfen bazı şeyleri görelim. ezeli rekabeti fanatiklikleriyle rezil hale getiren bilinçsizleri aramızdan atalım. bu arada; tebrikler galatasaray.
galatasaray' ın tebrik edilesi maçtır.

seyircisiz maç, galatasaray' ın iki ası kadro dışı kalmış, üstelik kalan iki as istatistik liderleri hemen hemen, morali bozuk bir takım, defansı haftalardır s.o.s veriyor, tüm rüzgarlar beşiktaş lehine esiyor, ancak beşiktaş ne yapıyor ? 2-1 mağlup.

abi kimseler penaltı değil vs. demesin, büyük takımsan bu kadar lehine olay varken alacaksın bu maçı. mühendisin, doktorun kazandığından kat be kat fazla kazanıyorsan, bu kadar olayın üstüne topukların dötünü dövecek, öyle koşacaksın alacaksın maçı. yan ekip çalıştıracak kafasını, doğru taktik verecek. yönetim yönetimse, okkalı bir ceza verir hepsine.

bu kadar hatalı ve eksik olay varken, gidip penaltı pozisyonuna sığınmak, maçın 1-1 bitmesine razı olmakla eşdeğer. ben bir beşiktaş' lı olarak şu maç, şu şartlarda 1-1 bitse üzülürdüm, kızardım, kaldı ki mağlup olmuşsun, daha neye sığınıyorsun??
alnımızın akıyla yendiğimiz maçtır. yayında ve yapımda emeği geçen herkeslere teşekkür eder, saygılarımı sunarım.