bugün

dun saat 16 sularında baslayan ve an itibariyle hic kesilmeden aralıksız devam eden kar yagısıdır.cok guzel manzaralar olusmustur vesselam.

guzel manzaraya bir acıklama : bildigimiz manzaralar dısında kombilerin 10'ar derece arttırılması da bu guzel manzaralara dahildir , tabi bu guzellik ay basına kadardır elbette.**
(bkz: ve şimdi de eskişehir e bağlanıyoruz)
(bkz: evet chewezingeer söz sende)
çok tatlı yağıyor ve bunu mecazdan gerçeğe dönüştürmek adına pekmezimi hazırladım, döküp döküp yiğeceğim.
napalım yemek parası doğal gaz'a gidiyor.
chewezingeer a söyledigim gibi; yakinda insanlarin dogal gaz yüzünden birer birer pencerelerden atlamasiyla devam edecek hadise. artik gökten kar ft dogal gaz zede mixi yagicak. son faturalarla olusan eskisehir'deki ögrenci gündemi;

- kanka, sana kac geldi dogal gaz?
+ 319 kanka, sana?
- iyimis olum yine. burak'a 412, aydin'a 356, hamdi'ye de 399 gelmis anasini satiyim.
+ vay anasini. sana kac geldi ula?
- hehehe ben kapattim olum dogal gazi. kerpic yakiorum ama insan kerpici. arka bahceye siciyorum, kurutup yakiyorum. inek boku kadar olmasada yanici abi.
+ harbi mi lan? ben de coca cola sisesine iseyip yatarken ayagima koyuyodum. harbi iyi isitiyo.
- ahahaha.
+ muohahaha.
an itibariyle devam eden kar yagısıdır.kar kalınlıgı ayak bileklerini de aşmıstır.
ayrıca edinilen bilgiye gore tasımalı egitimin yapıldıgı sivrihisar ve seyitgazi ilcelerinde egitime verilmiş.
(bkz: gittikçe büyüyor efendim durduramıyoruz)
belamı gani gani veren kar yağışıdır.
altımda basket şortu, ayakta terlik, ayak çıplak tabi, üzerimde baharlık bir kabanla bir kaç sokak ötedeki arkadaşıma gitmeye çalıştım. tabi, başaramadım.
ulan bi' dışarı bak, bi' kafanı çıkar da ne oluyor diye etrafına bak lan. meğersem bir kaç gündür kar varmış dışarıda.
yarın fakülteye nasıl gideceğim diye kara kara düşündüren yağış.her yer bembeyaz olmuştur , evde bira+fıstık yapılması önerilir.
apartman yöneticisinin her kar tnaesi için doğalgazı arttırmasına sebep veren yağışıtır. allah belanı versin kodumun yöneticisi! dışarıya kar yağıyor içeriye değil!
içerde don atlet geziyoruz, elde buz gibi bira yine yanıyoruz.

bi laf vardır hani kar yağınca hava yumuşar diye...
lan it! senin yüzünden biz yumuşadık sıcaktan içerde.

iyi güzel sıcak mis gibi de bunun acısı ay sonuna kıçımızda iyi patlıyacak.

lan kar! iyisin güzelsin, evlere şenliksinde, yaktın bizi... okul da bitti yarın da işe gideceğiz yine. tatil matil sevdası da yok.

eskişehirli yazarlara "kıçım dondu hacı votka yap da ısınalım zirvesi" için teklifte bulunuyorum. gayet sıcak bir ortam (maalesef) votkası olanları, sokak lambasına bakıp kar yağışını seyrederek vatan kurtarmaya beklerim.
(bkz: 16 ekim 1996 canımın sıkılması)
ilk ve orta ögrenimin tatil olmasina; üniversitelerdeki durumu da merak etmemize neden olan yagis. ankara'da da durumun farkli olmadigini dusunursek, yarin ki yolculuk sahsimi epey zorlayacak.

http://www.trt.net.tr/Hab...4a-434c-aebb-69705f5509c6
eskişehir' de olmadığıma beni bir kez daha sevindiren nedendir. geri dönüşte beni nasıl sürpriz baklediğini kara kara düşündüren nedendir ayrıca da.