bugün

türkiyeyi olaylara dahil etmeye çalışmaktalar. sağcısıyla, solcusuyla,liberaliyle, muhafazakarıyla oyuna gelmeyelimdir.
stratejik derinliğin patlaması. savunun akepeyi hadi savunun.
tayyiban totoşların ve cermaatçi kürtlerin ölü taklidi yaptığı saldırı.

stratejik ummanların dibinden kum çıkarıyoruz yazsanıza iki satır.

failleri iki tane tweet yollamışlar.

birinde davutoğlu için "bu adam islam'dan çok şeytana yakın" deniyor. diğerinde ise islamla savaşan amerika'nın yancısı olduğu söyleniyor türkiye'nin.

saldırıyı el kaide'nin franchise'ı bir örgüt olan el şebab düzenledi. el kaide akp'den suriye'de yediği kazığın acısını inceden inceden çıkarıyor.

reyhanlı saldırısı, akçakale saldırısı şimdi de somali... ufak tefek başka ne arızalar var bilmiyoruz çünkü karanlık ve derin bir sansürle kuşatılmış durumdayız.

dışişlerinin emanet edildiği sefil, içine el geçirilen bir eldiven kukla gibi. adım adım bir şeyler yaptırıldıkça doğan sonuçların vehametinin o bile farkına vardı. (biraz kavrama güçlüğü var da afedersin) eskiden gördüğü her kamerayla sevişen sırıtık, son 5-6 aydır zorda kalmadıkça ekrana çıkmıyor.

suriye'nin kuzeyinde alavere dalavere sonucu egemenliğin kürtlere geçmesi ve öso'nun arap - islamcı unsurlarının tasfiye edilmesi sonucunu bir bu şebek göremedi çünkü. amerika'nın (dolayısıyla israil'in) el kaide tabanlı bir arap hareketine destek vereceğini sanmak için ne kadar ahmak olmak lazım acaba?

"biz somali'ye yardım kolisi göndermiştik şimdi niye saldırıyorlar ki hüloooğğğ" diyecekler için o zaman yazdığımızı hatırlatalım;

"somali otoritenin kalmadığı, mahalle mahalle, sokak sokak "farklı" silahlı grupların denetiminde olan kabaca 6 bölgeye ayrılmış bir yer. her bölgede kendisinden küçük çete veya oluşumlara söz dinletebilen veya gerekirse ezebilecek büyükçe örgütler hüküm sürüyor. yapılan yardım showlarının ardında bu bölgelerden birinde bulunan gruba para ve kaynak aktarılıp karşılığında oralarda "iş bitirilip, imtiyazlar alındı" yani devlet kesesinden birilerinin işine sermaye katkısı yapıldı." anlaşma yapılıp, iş bittikten sonra bir daha somali'nin adının dahi anılmamasının sebebi budur. o zaman da söyledik somali'de yiyecek sıkıntısı yoktu, aksine tarım toplumu olan somali'de yiyecek arzı boldu ancak otorite boşluğu yüzünden ticaret ve yasalar işlemiyor dolayısıyla paranız olsa dahi istediğiniz gıdaya ulaşmanız zorlaşıyor. gönderilen yardımlar ise bölgesel çete ve çıkar gruplarının eline geçiyor onlar tarafından dağıtım ve ticareti yapılıyor böylece elindeki malı satamayan somalili çiftçi ve köylü giden her yardım pakediyle daha da yoksullaşıyor. bunlar birleşmiş milletler raporlarında yazıyordu ama bu somali tiyatrosunu tezgahlayan düşüklerin amacı yardım değildi zaten...

neyse konuya dönelim;

ahmet davutoğlu savaş suçlusu olarak zaten günün birinde yargılanacak ama bu son olanlarla tabutuna bir çivi daha çaktı. biz, o ve onun gibiler adına utanıyoruz o ve yardakçıları utanmıyor....
ŞERiAT ANAYASASINI MADDELERiNi BENiMSEMiŞ ÜLKELERDEKi HUZURSUZLUĞUN VE EMPERYALiSTLERiN iZiNi ORTAYA ÇIKARAN VE AYRICA HALKININ KATLiAMI KARŞISINDA SESSiZ KALAN BATININ UYUMLU MÜSLÜMANLARININ GERÇEK YÜZLERiNi ORTAYA ÇIKARAN SALDIRIDIR.SALDIRIYI EL KAiDEYE BAĞLI EL ŞEBAB ÜSLENMiŞTiR DOSTLAR.BATI VE AMERiKA KENDiSiNiN ÇIKARLARINA RiAYET ETMESi DURUMUNDA iSLAMCI iKTiDARLARI KULLANIYOR,KULLANIYOR KULLANIYOR,SONRA ATIYOR....
Suriyeli kahpe dölü hukumetten bozma picleri, yarali polis özel harekat personelimizi turkiye ye sevkiyatini kesmek icin hava yolunu kapattigi olayin perde arkasidir.

Şehadet serbetini icerek uçmağa varan pöh'e de Allah'tan rahmet dileyelim.