bugün

allah rahmet eylesin..
Allah rahmet eylesin.
tüm türkiye'yi üzen haberdir, allah rahmet eylesin.
dünya cehenneminden feragat etmiş. allah rahmet eylesin.
üzen bir haber. allah rahmet eylesin.
türk sineması için büyük bir kayıp.. allah rahmet eylesin...
Üzüntü vericidir. Çoğu sanatçı gibi değeri öldükten sonra anlaşılabilecektir. Allah rahmet eylesin.
inanmakta hala güclük cektigim haber..
an itibariyle öğrenip üzüldüğüm haber. allah rahmet eylesin iyi adamdı.
(bkz: tuncel kurtiz öldi mi)
http://www.ntvmsnbc.com/id/25468971
rest in peace.
allah rahmet eylesin.

kendisiyle artvin' de görüşme imkanım olmuştu. göbeğin var tuncel abi ya senin demiştim. tabi biz tuncel kurtiz' i ramiz dayı olarak tanımamıştık... tuncel abi de yanındaki eşini göstererek ''ablan bakıyor koçum bize'' diyerek eşini öpmüştü. karısını çok seviyordu.

yeri gelmişken paylaşmak istedim.
allah rahmet eylesin, mekanı cennet olsun.
yasayan en buyuk aktordu. uzuntuyle ogrendim allah rahmet eylesin.
allah rahmet eylesin, mekanı cennet olsun inşallah.
'' gittin taş atarak denizlerime '' be dayı...
ben dizi izlemeyi sevmem, oynadığı dizileri de izlemedim ama filmlerini ezbere bilirim.

hele yılmaz güney 'in umut filminde ki şu sahne gelir hep aklıma tuncel kurtiz denilince.

"iyi at, iyi araba para işi gardaş. paran olunca her bir iş iyi olur. paran olunca kebap yen, paran olunca tatlı yen, şarap içen, iyi yataklarda yatarsın.parası olunca adam kuvvetli olur. parası olunca adamın evi, avradı olur, evinde tenceresi kaynar, çocukları olur. paran olmadı mı iyi değel, dünyada senden kötüsü yoktur, senden püsü yoktur, her yerden kovarlar seni. fakirin yüzü soğuktur. niye soğuktur cabbar gardaş? parası yoktur da ondan. mesela kış gününde, günün en soğuk vaktinde, cebinde paran olsa üşümezsin, hamamdaymış gibi terlersin. ammavelakin para olmadımı yaz gününde üşürsün. neden? çünkü para adamı sıcak tutar. sıcahhh... senin bu atlar paran olsa iyi yem yerler. paran yok, gariplerin iskeleti çıkmış. açlıklarından ölecekler."

ne vakit eskilerden bir " insan " , bir " adam " " bir devrimci ", " bir sosyalist " göçse bu dünyadan, yaşar kemal'in o güzel satırları gelir aklıma ;

" o iyi insanlar o güzel atlara binip çekip gittiler. demirin tuncuna, insanın piçine kaldık... "

o babacan ses tonunla bir daha, " geçit yok " diye haykırsan keşkeee, ölüme de geçit yok...
Ramiz dayısız kalmamıza sebep olan ayrılık. Allah rahmet eylesin.
gece yaşamın kıyısında filmini izledikten sonra sabah vefat ettiği haberini aldığım güzide oyuncu.

mekanı cennet olsun
an itibariyle öğrendiğimiz ve üzüntüye boğuldumuz olaydır. çok değerli ve kaliteli bir sanatçı idi. sadece sanatıyla değil, tavrı, duruşu ve yorumlarıyla da halka yön gösteren nadir insanlardandı. rahat uyusun...
şaşırtmış ve üzmüştür. gerçi ölümsüz değildi elbet ölecekti ama ne bileyim. insan bazen hiç bilemiyor.
sıcak haberdir. allah rahmet eylesin.
(bkz: 27 eylül 2013 tuncel kurtiz in vefatı/#21433807)
(bkz: konsept vefat etti)