bugün

Resmi gazetede yayınlanan 6663 sayılı kanun ile Tahsilde olup 25 yaşını doldurmamış olanlara verilecek pasaportlardan harç ücreti alınmayacak.

2/7/1964 tarihli ve 492 sayılı Harçlar Kanununun 85 inci maddesinin birinci fıkrasına eklenen bu bent sayesinde eğitim hayatına devam eden gençlerden pasaport harç ücreti alınmaması kararı alındı.

Yapılması gerekenler: 
*Açık öğretim ve örgün öğretimde okuyan 25 yaşını doldurmayan herkes yararlanabilir.
*Vergi dairesine 87,5 TL pasaport cüzdan bedelini yatırıp makbuzu yanınıza alın.
*2 adet biyometrik fotoğraf
*1 adet öğrenci belgesi

Yukardaki belgeler ile birlikte ve kimliğiniz ile emniyet müdürlüğünden pasaport başvurunuzu yapabilirsiniz.

Pasaport süreniz 25 yaşını doldurduğunuz gün son bulacaktır. Yani 20 yaşındaysanız 5 yıllık pasaport alabilirsiniz.
Öğrenci Gençliğe iyi haber.
Geç kalınmış olsa da.
4 yıllık pasaport bedeli 378 TL. bir üniversite öğrencisinden bu bedeli almamak neredeyse 1 kerelik uçak biletini bedavaya getirmek demek. (ispanya'ya 360 TL'ye git gel yapılıyor)
öğrencilerin yabancı kültür görmeleri, dünyaya bir adım daha yaklaşmaları için güzel bir çalışma.
25 yaş altı herkes ülke ülke dolaşabilse keşke de faydasını görse genşler. Ama herkes şanslı değil malesef.
Thynin de öğrenciye yüzde 25 indirimiyle kutlanmasi gereken gelişme.
Bu parayı 25 yaş altındayken de hep ödedim şuan da da ödüyorum, değişen hiçbir şey yok.
yerinde uygulamadır, fakat geçen sene biz niye ödedik o zaman? Geri iade bekliyorum.