bugün

her türlü desteği vermek istediğimiz eylemdir. yolsuzluk, işsizlik vb. konularda sıkıntısı olanlar kendi eylemlerini yapmakta özgürdürler, eleştirmek yerine kendileri adına harekete geçsinler.
artık kafamdaki anlamsızlığın tavan yaptığı olay. bizler ygsde yenen haklarımızı ararken bizlere provakatör denildi. türbanlılar eylem yaparken haklarını aranıyor deniliyor. evet bu ülkede yüksek demokrasi var.
çok güzel bir eylemdir. onların da yaşamaya hakkı var bence başörtüsü giyiyo diye kimseyle alay etmemeliyiz ben erkek olduğum halde bazen özeniyom, canım çekiyo giymek istiyom, pipim var ama ya. ben evlenirken kapalı kız alcam şevki hocam helal dedi açıklar haram mı şimdi tövbe ya? ama bence içki en büyük haramdır içmeyin viski falan ama sıcak çikolota çok güzel ben sıcak çikolota içiyom bim de var 50 kuruş ayda bir alıyoz valla.
mahmut hoca diyor ki: yetmez ama evet
dikkat edin başörtüsüne özgürlük, başörtülülere değil.
9 yıldır tek basına borusunu öttüren hükümetin, koskoca askeriyeyi bile cökertip ısrarla bir türlü cözüm bulamadıgı, bulmak istemedigi yegane konudur.. gerci secim sezonu acılıyor normal bu tür zamanlarda böyle eylemler..
gören de sanır ki başörtüsü takmak yasak. kardeşim git sokakta evinde istediğin yerde tak. ama siyasi bir simge olarak yasak olan yerlerde takamazsın. insanların göz göre göre hakkının çalındığı konularda eylem yapmak bile yasak, ama bunlar zaten olan bir şeyin özgürlüğünü arıyorlar. hangi özgürlük? sıkı sıkı kafanızı kapatmak beyninizi sınırlandırmak için mi özgürlük? yapmayın ya komik olmayın.
yine mi hortladı bu türban eylemleri dedirtir. Temkinle yaklaşılmalıdır.suni gündem yaratma amaçlı da olabilir.
yine seçim zamanı yine başörtüsü muhabbeti . kabak tadı verdi artık.
tayyipin bahsettiği 10bin genç koyun işte buymuş! koyun koyun durun işte!
anlamıyorum...laikçisiniz sosyalistsiniz en çok "özgürlük" kelimesini ağzına alan sizsiniz ama nedense özgürlük denen şeyi kısıtlayanda sizsiniz...! saçma kendi kendinizi kıstırıyorsunuz
haklarını elbette arasınlar 80 yıldır süre gelen bu baskıcı,zorbacı yasağı delsinler. en azından bir adımdır bir tepkidir.
bizim de karşılık olarak başımızın içindeki düşüncelere özgürlük şeklinde bir eyleme imza atmamız gereken durum. hatta ben bir tanesini özgürlüğüne kavuşturayım;

- tayyip denen yaratık pis pis sırıtıyorken ağzına banyo terliğiyle vurmak geliyor içimden.
geriletici bir eylemdir. amaçsızdır, ne için eylem yapılıyor? kapanmayanları da kapatalım diye mi? zaten özgür değil mi yeterince? eylemsiz mi kaldınız. ne kullanıyorsunuz siz bilmiyorum fakat kafanız hep iyi sizin.
hayatimda daha oximoronik bir soylem duymadim. Bas ortusu kadinin hapsidir. Kendi dogmatik dusunceleri icinde kaybolan, erkek egemen toplumda kendi guzelligini sirf bundan 1400 sene once adamin birisi soyledigi icin orten, kisaca kendi kendini kistlayan ve hapis eden bir olgudur. Basortusu ozgurluk degil tutsakliktir.

Bu eyleme sacmaligin daniskasidir, hapse girme ozgurlugu veya iran yonetimi altina girme ozgurlugu istemek gibi bir seydir. Kadinlarin buna karsi cikmasi gerekirken desteklemesi cok aci veren bir durumdur. Bir erkek olarak bu sacma sapan eyleme destek veren butun kadinlari kiniyor, akillarini baslarina toplamalarini rica ediyorum.