bugün

24 temmuz 2013(bugün) sabah 8.00'da başlayan denetimlerdir.

rutin bir denetim olabileceği gibi, bu denetimi koç grubu'nun gezi parkı eylemlerine verdiği destek ile ilişkilendiren değerlendirmelerde var...
hükümetin koç grubuna attığı intikam tokatıdır.
hükümetin Divan otelinin intikamını almaya çalışmasıdır.
ülkeyi mantıkla ve akılla değil, intikam duygusuyla yönetenlerin kolluk kuvveti olan polisle yaptığı baskındır. gezi parkında kumanya dağıtanları ve o otel kapılarını açanları hesap soracaklarını söylemişti nitekim başladı işte. böyle bir hazımsızlık görmedim ben ya.
haklı denetimdir. malüm vergi kaçakcılıgıyla mücadele etmek için baskın şart.
intikam tokatı falan değildir. intikam olması için koç grubunun gezi parkı eylemlerinin başı olup, ciddi ciddi destek vermiş olması lazımdır. hee koç grubuna falan güvenmem ama denetim yapılması kadar da doğal bir şey yok. rutin denetimdir...
vergi kaçırmasına engel olma için her şirkete yapılması gereken denetimdir.

örneğin çalık holdinge aynı muamele yapılmıyorsa adaletten söz edilemez.
rutin diyenler vardır.

bir de burdan yak ama:
http://www.turktime.com/h...Gorulmemis-Kiyak-/229050/
(bkz: tüpraş a baskın)
hükümetin "çamur at izi kalsın" şantajcılığıdır.

koş holding hisseleri ve tüpraş hisseleri yüzde 2 civarlarında değer kaybetmiştir bu haber yayıldığında. bu baskının arkasından bir cacık çıkmaz, amaç belli.

nasıl bir kafa yapısı tüpraş gibi bir kuruluşa "kaçak akaryakıt şüphesi" ile baskın yapabilir ki?

ulan kaçak akaryakıttan en çok muzdarip olan, zarara uğrayan şirket tüpraştır. nasıl bir mantık kurdunuz bu işte cidden çok merak ediyorum.
(bkz: tayyip in koç planı/#20002213)
bir zamanlar doğan holdinge yapılanın aynısıdır, aydın doğan kesilen yüklü cezalar sonrası nasıl bir dönüşüm geçirdi herkesin malumu, merak ettiğim koç gurubu geri adım atmak yerine ileri doğru gaza basarsa ne olabilir ?
koç grubu, Tayyib'in olası kaypak manevralarına karşı kesin önlem almıştır. hatta hükümetteki tüm vekillerin birer dosyası bile ellerinde bulunuyordur.

bu topraklarda koç ve Sabancı'ya karşı ağır operasyon yapmak imkansızdır. hükümet gider, onlar kalır ve onlar asla aydın doğan ve cem uzan'a benzemezler.
tayyip'in idam fermanıyla hemen hemen eşdeğer olan baskındır.

koç grubunu afedersiniz ama nah batırırsınız. ingiltere'de rothschild, Amerika'da rockefeller kimse Türkiye'de koç o dur.
baltayı taşa vurmaktır. şafak sezer zannettiler galiba!
bir sorun bakalım bu koç grubu kaç nesil kaç hükümet görmüş.