bugün

culio' nun oyuna girdiği maç.
galatasaray için umut adına yeşil ışıkların yandığını gösteren maç. pas yapabildiğimiz de su götürmez bir gerçek. fatih terim' in iyi gaz verdiği belli oldu. sanırım galatasaray adına zevkli bir sezon yaşayacağız. ayrıca oynanan takım inter, boru değil. şimdi çıkıp hazırlık maçı bu, yedekler, kasmıyor adamlar gibi şeyler söyleyecek fenerlilere ; tam kadro oynuyor adamlar sahada, ayrıca biz ne kadar kasıyorsak onlar da o kadar kasıyor.
galatasaray adına sevindirici bir maç.
terim hocanın selçuğu alkışlattığı maç..

genel konuşmak şimdilik ne kadar doğru olur tartışılır ancak gelecek sezon güzel galatasaray'ın taraftarına ve ileyiisine güzel bir sezon yaşatatacağını gösterdiği maç..
0-0 sona ermiş maç. galatasaray arzulu oynayıp bol top kazanımı gerçekleştirmiştir.
ilerisi için umut vermiştir... fakat (bkz: melo yu merak etmek)
galatasaray'ın umut verdiğini anladığım maç.
fatih hocanın en sevdiğim yanı; yense de yenilse de, güçlü bir ortasaha ile açık futbol oynatıyor.
bu takıma daha bir iki oyuncu gelecek ve melo takıma dahil olacak, muslera gelecek. ilerisi için gerçekten umut veren ve sevindiren bir maç oldu.
çok çok iyi oynamasak da yaptığımız mükemmel pres ile interi de oynatmadığımız maç olmuştur. bu sezon kalemizde az gol göreceğimiz aşikardır fakat çok hızlı bir forvet bulamazsak çok fazla gol atacağımızı da düşünmüyorum. yinede geçtiğimiz sezonlar ile kıyaslanmayacak bir oyun oynuyor galatasaray. bu oyun şekli uefa kupasını aldığımız yıl oynadığımız oyunun aynısı. ah birde hagi gibi bir oyun kurucumuz olsaydı...
ayhanın eski ayhan olduğunu ve hakan baltanın ilerde hiçbir işe yaramadığını tekrar kanıtladığı maç .

diğer yandan selçuk inan son senelerin, bundan sonra kim gelirse gelsin yine de en büyük transferidir . hem futboluyla hem kişiliğiyle dört dörtlük bir oyuncu. hiç telaş yapmıyor , gayet sakin ve çok teknik bir oyuncu, diğer oyuncular top ondayken rahat bir nefes alıyor adeta ve pozisyonlarını düzeltiyorlar.

yine dk. 67 ve yine taraftar sahnede. dün fenerlilere yaptıkları seviyesizlikten dolayı eleştiride bulunduk , bugün kendi takımımız bir benzerini, daha hafif boyutlusunu yaptı . önce meşalelerle gsnin adını kirletip kulübü zor duruma sokuyorlar ardından en büyük gs diye tezahürat yapıyorlar . çok sevdiğin bir şarkıcının konserinde domates atmaktan bir farkı yok bu sevginin . böyle taraftarlık olmaz , böyle sevicekseniz sevmemeniz daha hayırlı ...
izledikten sonra galatasaray'ın bu sene avrupada mücadele edemeyecek olmasına lanet ettiğim karşılaşmadır.
fatih terim'in ujfalusi'yi 3-5-2'nin kanadı gibi oynatıp, balta'yı çakılı oynattığı maç. orta sahada top sürebilen futbolcular görmeyi özlemiştik, iyi geldi.

ayrıca acilen stoper sol bek, sağ açık ve sağ beke ihtiyacımız olduğunu da göstern maçtır kendisi. ben yeni taktiği beğendim, 3 tane transferle çılgın atar bu takım.

http://this11.com/boards/1311531507750818.jpg
galatasaray taraftarını kesinlikle mutlu eden maçtır. oyuncuları irdelemek gerekirse;

aykut: fazla iş düşmedi. tehlike yaratan sneijder'in serbest vuruşu ve bi kafa vuruşunda başarılıydı. muslera'nın arkasında iyi bir alternatif.

hakan balta: eski balta halinde biraz uzaklaşmış gibi duruyor. daha derli toplu, fatih terim değneği dokunmuş gibi. ama halen ofansa katkısı az ve arada bir oyundan disconnect oluyor.

servet: yine her zamanki gibi canla başla mücadele etti, güven verdi. arada bir ileri çıkıp yürekleri ağızlara getirmesi de seyircilere biraz adrenalin pompalamak istemesindendir diye düşünüyorum.

gökhan zan: servetle güzel bir ikili oluşturdular. müdahaleleri yerindeydi hatta arada bir topu oyuna bile soktu.

ujfalusi: sağ bekte gerçekten başarılıydı. hele dk. 88'de selçuk'un uzun pasına bir koşuşu vardı sanırsınız 18'lik delikanlı. ofansa sık sık katkıda bulundu. sağ bek alınırsa göbekte de başarılı olacağını düşünüyorum. zira ayaklarına hakim.

selçuk: fazla bir şeye gerek yok. takımın en büyük transferi, orkestra şefi.

ayhan: bam üçlüsü bayrağını gururla taşıdı. top kaptırıp ilk yarıda rakibin geliştirdiği tek atağa sebep oldu. sneijder'i öldürmeye çalıştı ve oyundan çıktı. tek arzumuz artık florya'dan çıkmasıdır.

sabri: yine çok istekliydi. özellikle ilk yarıda herkesi şaşırtan hareketler yaptı. çektiği şutlar onun bilindik işleriydi.

kazım: sağ kanatta etkiliydi. ama biraz daha zamana ihtiyacı var. takım oyunu mentalitesini tam olarak kavraması lazım. terim'le çıkışa geçeceğini düşünüyorum.

arda: kaptan dümene geçtiği zaman tadından yenmiyor. milli takımda oynadığı gibi oynadı bugün. inşallah tüm sezon böyle oynar. ara bir ayağında fazla top tutup kaybetti ama takım oturunca bu kötü alışkanlığını bırakacaktır.

elmander: takım tam oturunca iyi bir alternatiften öteye geçmeyecek gibi duruyor. yönetimin formayı gönül rahatlığı ile teslim edecek bir forvet aramasından belli.

yekta, stancu, ceyhun, emre çolak fena değillerdi. yekta'nın en büyük artısı ayhanın yerine girmesi. ne olursa olsun man of the match seçilebilir efenim kendisi.

takım bütünüyle ise;

pres yapan, top çeviren, kaleciye geri pas atmayan düşünerek ve sakin oynayan bir takım görüntüsünde idi.

bakalım yeni sezonda ne olacak..
almancı kardeşlerimizin görgüsüzlüğüne kurban gitmiş maçtır.
galatasaray'ım oyununu ve mücadelesini beğendiğim maç olmuştur. Ujfalusinin transferine gıcık olmuştum ama sağ bekte adam gayet net oynuyor. sürekli bindirmelerle zorluyor rakibi. Bu takımda sırıtan futbolcular, ayhan, hakan balta, gökhan zan biraz da sabriydi.
Bunun yanında en önemli eksiklerden biri takımda adam eksiltecek oyuncu kıtlığı arda biraz biraz kazım. onun dışında rakip yarıalanda adam eksiltebilen oyuncumuz yok. Bu yüzden ofansif anlamda zorlandı takım.
inter'in katliyam yapacağı zorlu maçtır.
galatasaray'ın geçen sene ki gibi top forvet oyuncularındayken geri döne döne ta kalecie kadar top atmaması beni yeni sezon için umutlandırdı.sabrinin ani içe girişleri şut çekme açıları bulmasıda cabası tabi.
yeni transferlerden melo da ayhan ı kesti mi oldu bu iş.
tabi bi hücum,bi stoper transferi hiç fena olmaz.
galatasaray, fenev rezili gibi haçlı formalarla inter'e ezilmeyecektir.
berabere bitmiş maçtır. wesley sneijder in kullandığı serbest vuruşu aykut çıkarmış , aynı zamanda sneijder in ayhan dan kaptığı top akıllarda yer edinmiştir.