bugün

bu gece 00.00 itibariyle Yürürlüğe girip pompalara yansıyacak 95 oktanlık benzine yapılan 8 kuruşluk akp zammıdır.

Akp ve Yalakaları her fırsatta ekonomi iyiye gidiyor harikayız süperiz diye kıçını yırtarken ardı ardı yapılan zamların tek açıklaması durumumuz o kadar iyi ki adamlar sevinçten ne yapacağını şaşırdı o yüzden yanlışlıkla zam üstüne zam yapıyorlar.

ulan hani ekonomi überdi, süperdi, muhteşemdi ?

şimdi bazı dangalaklar çıkıp 8 kuruşluk zam ne ki seni ne etkileyecek birşeycik olmaz deme gafletine düşecektir.

benzin her türlü hizmetin malın üretiminde veya nakliyesinde mutlaka kullanılıyor.

ve aldığın her hizmet veya mal için 8 kuruş fazla ödeyecen.

atıyorum zeytin'in kilosunu 1 liraya alıyorsan bundan sonra 1,08 liradan alacaksın, peynir alıyorsan kilosu 1 lira ise bundan sonra 1,08'e alacaksın taksiye biniyorsan herzaman 10 lira verdigin yola bundan sonra 10 lira 8 kuruş vereceksin.

hiç almıyorsa bir vatandaş bunun gibi mal veya hizmetlerden ayda 1000 defa yararlanıyordur.

1000 x 8 kuruş = 8000 kuruş

100 kuruş = 1 lira ise

8000 / 100 = 80 * lira anlayacagınız artık 80 lira daha fakiriz *

(bkz: Yaşasın koyunizm).
bu gece yarısından itibaren geçerli olacak şekilde 95 oktanda 9 kuruş, 97 oktanda 10 kuruş yapılmış olan zamdır.

haberin başlığının 'yılın ilk zammı' olması ise bayağı manidardır. *

http://www.ntvmsnbc.com/id/25416341
yine unutturulmus olan zamdir. yaklasik on kurus zam gelmistir benzine.
ha gayret litresi bes lira olmasina cok az kaldi.
her zam gibi bu da akp seçmenleri tarafından görmezden gelinecektir. alıştık.
sürekli zam geldiğinden farkına varamadığımız zam.

not: ben zaten her zaman 50 tl lik alıyorum beni etkilemez.*
(bkz: 24 ocak 2013 Benzine yapılan zam)
tam araba almaya niyetlenmişken bana yuh dedirten zamdir. Arabadan vazgeçip 24 vitesli bisiklet alasım var.