bugün

Diyarbakır il Emniyet Müdürlüğü görevinde iken 24 Ocak 2001 günü saat 17:40 sıralarında kimliği belirsiz kişilerce pusuya düşürülerek açılan ateş sonucu olay yerinde şehit edilmiştir. 12. yıldönümüdür.
diyarbakır halkının her zaman fatihalarla hoş hatıralarla anacağı derin devletin katlettigi emniyet amiri. mevlam rahmet etsin.
3310'la birlikte yanındaki 5 tane neferide şehit edilmiştir.Daha sonra dönemin içişleri bakanı sadettin tantandı yanlıs hatırlamıyorsam böyle hazırlanmış bir suikastten amerikan başkanı bile kurtulamazdı demişti.
üzerine gittiği hizbullahçılar tarafından gene hizbullahçıların üzerine giden uğur mumcu gibi 24 ocakta şehit edilmiştir.
aslen Sakaryali olan her sene Diyarbakır da olduğu gibi sakaryada da acisi yaşanılan bir emniyet amirimizdir. Allah gani gani rahmet eylesin.
24 ocağın kara gün olmasının bir diğer sebebi. bu ülkede hiçbir başarı cezasız kalmaz görüldüğü üzere.
(bkz: uğur mumcu)
meşhur failleri anımsatan tarihtir. toprağı bol olsun.

insan olabilmişleri öldüren yaratıklar, ortalığı kimlere bıraktıklarını görünce içleri neyle doluyor merak ediyorum...
hiç unutulmaması gereken kahraman şehidimiz.

mekanı cennet olsun.

kötü haber tez ulaşır bilirsin
telefonda duyduğum ses
ağlamaklı, hırçındı
vuruldu dedi, o vuruldu
kim diye sormadım, biliyordum
lanet olsun
yastaymış diyarbakır
babalarını kaybetmişler
örümcek bağlamış beyinlerin zulmüyle
şerefsizce
lanet olsun
haftalar, belki aylar geçti
sevgim hala dün gibi
seni unutmadık
unutulmazsın ki artık
sevginle yaşıyor sevenlerin
ölen sen değildin
canından çok sevdiğin halkındı
diyarbakır'dı
bendim, bebelerindi vurulan
katliamdı bu, acımasız bir katliam
milyonlarca ışık söndü gözlerde
karanlık bakışlar bıraktın sanma arkanda
her yer senle hala aydınlık
erken gidecek ne vardı ha, söylesene
lanet, lanet eller kırılsın
hain yürekler yansın
sen hala varsın
söyle can, söyle
sözünde özün olayım
denizler anlatsın seni tenimde
ayaz gözünde ıslaklığın olayım
neydi senden istenen, biliyorum
kindi, nefretti
sende olmayanları veremezdin, zorla mıydı
sevgi tohumları ektin hep
babaydın sen
koca bir baba
bizi bırakıp nereye böyle alelacele
çelenklerinde güllerin sararmayacak
sevgin hala yeşil fideler gibi taze kalacak
rahat uyu sevgili baba, rahat uyu
ne diyeyim ya, artık ne diyeyim
bana kalan bir acı, bir buruk kelime
güle güle, güle güle
git.
tarafımdan sevilen tek polis gerçeğim ile saygıyla anıyorum.
24.01.1993 te süikaste kurban verdiğimiz araştırmacı gazeteci yine;
24.01.2001 de süikaste kurban verdiğimiz emniyet müdürü evet biri uğur mumcu diğeri ali gaffar okkan.

ikisininde ölümünün faili meçhul fakat katili tek. türkiye cumhuriyeti temel esaslarına sahip çıkan bu uğurda ölümü dahi göze alan iki kahraman. hizmetleri, yazdıkları, kamuoyuna duyurdukları gerçeklerle aydınlanmamızı sağlayan iki insan ve ölümlerinde iki ortak nokta "rabıta" dünün islamcıları, bugünün siyonlarının, devlet erkanlığı yapanların ne olduklarını ortaya çıkartan iki insan;

faili meçhul fakat katili tek.

--spoiler--
iki cinayetin de ardından zanlılar bulunamadı fakat olay hizbullah terör örgütü tarafından yapıldığı belirtildi. evet iki sorun vardı biri hizbullah diğeride terördü
--spoiler--
(bkz: 24 01 2013 uğur mumcu nun 20 nci ölüm yıldönümü)
24 Ocak 2001 de pusuya düşürülerek açılan ateş sonucu olay yerinde şehit edildi. Emniyet Müdürü' nün öldürülmesine tepki gösteren DiYARBAKIR Halkı, cenazenin olduğu gün kepenk kapattı ve şehrin sokaklarında protesto yürüyüşü yaptı.