bugün

25 yaşında olunca bir şey değişmiyor amk.

Sadece işsiz ve fakir olman daha çok koyuyor.
Benim yaşımdır lakin zaman akıyor durmuyor. Keşke dursa hep 23 kalsak.
Zamanının ve hayatın ortasında olup, gelecek için çabalarken, gençliğinden olmaktır. Keşke 17 de kalsaydım
genç yetişkinlikten yetişkinliğe gidişte geçilen devirler.
Bugün 23 yaşına girdim. Geçmişime yani çok olmasa da biz de bi şeyler geçirdik şimdi... neyse kendimi daha olgun hissetmeye başladım. Çok şaşkınım son zamanlarda aileme çevreme daha bi empati kurarak bakıyorum neler yapabileceğimi kestirebiliyorum. Ayaklarım yere daha sağlam basmaya başladı. Kafamı alıp çekip gitmeyi düşünüyodum eskiden, şimdi de düşünüyorum ama aradaki fark şuydu geçmişte çekip gitmelerim plansız rotasızdı şimdi planlı ve daha realistik nerelere gidersem iyi olur diye bakıyorum.
Velhasılı kelam galiba büyüdüm ve bu bana çok iyi geldi. Bu yaşıma kadar öğrendiğim en önemli şey ise güçlü olanı herkes sever, Mottosuydu.
Güçlüyseniz sevilirsiniz.
En cahil hatalarımın olduğu ama en mutlu olduğum yaştı. Şimdi hatalarımı telafi edip aynı mutluluğu yakalamaya çalışıyorum. Olur mu sanmam.
Eski sevgililerin yaşında olmak.
Edük: vallahi hepsi eskidi.
"kötü günler geride kaldı. şimdi sıra daha kötü günlerde" yaşıdır. 18-22 yaş arasındaki cıvıltılı, hayatı ruhani açıdan doyasıya hissettiğimiz günler eskide kalmıştır artık. asıl hayat 23 sonrası başlar.

23 yaşındaki bir insan ya kısa ya uzun çöpü çeker ve muhtemelen önündeki yıllar da bu kararların esiri olur. borç borcu, laf lafı açar, kötülük kötülüğü, iyilik iyiliği getirir. kazanılan bir dost 10a katlanır. işlenen bir tek suç bile daha fazlasına yol açar. sapılan sokakta, ana yoldan gittikçe uzaklaşırcasına, bu kararlar esintilerini 30 yaşa kadar sizi o yöne mahkum eder.

18-22 yaş arasını bir insanın altın oranı olarak nitelendirmişimdir hep. zira gençlik enerjisinin bu kadar çok olduğu olgun bir yaş aralığı hiçbir evrede yaşanmaz. gençliğin zirve yaptığı, hayata toz pembe bakılan bir evrede olurken aynı zamanda hayatı da öğrendiğin bir yaş aralığıdır 18-22 yaş arası.

22. yaş biter ve asıl gerçekler bizi karşılar. asıl olay bu gerçeklerin bizi mutlu mu ya da mutsuz mu edeceğidir. o yüzden 23. yaşına giren arkadaşlar verdikleri her kararı iyi düşünmelidir.
Boydan fotoğraf atmak için güzel bir yaş olabilir. Boydan gelir mi?