bugün

saçmadır. çünkü neden biliyor musun ? dertlerin ve dermanların aynı kefede.

sevgili para ister tamam ama sevgilisizsin. bu yüzden, sevgilin olsaydı işsizim diye üzüle bilirdin. yani işsizim diye üzülmene gerek yok.

gelelim sevgili olayına. sevgili mutsuzluk gibi bir şeydir. yani hep mutsuz değilsindir haftanın 1 bilemedin 2 günü mutlu oluyorsundur şimdi dobra ol. sevgili de öyle işte haftanın 2 bilemedin 3 günü iyi geçinirsin. diğer günleri kavga gürültü. yani sevgilin olmadığı içinde kendini paralamana gerek yok.

gelelim mutsuzluğa. hangimiz 1 hafta boyunca mutlu oluyoruz. hem boşver mutluluk uyuşturucu gibidir. her zaman bi fazla dozaj lazım ki mutluluk etkisini kaybetmesin. e buda imkansız, bir yerden sonra muhakkak patlak veriyor. onun için mutsuzum diye de mutsuz olmana gerek yok...

siktir et.
daha yaşayacağı çok şey olup yapması gereken tek şeyin atılım yapıp yeteneğine ve/veya olanağına göre bir iş bulup meslek edinmesi. mesleğini eline aldıktan sonra kazanacağı para o kişiye biraz da olsa mutluluk getirecektir. mesleği olan kişinin sosyal hayatında değişiklikler olduğunda karşısına sevip sevilebileceği biri mutlaka çıkacak ve belki de o kişiyle bir yuva kuracaktır. böylece mutluluğu ikiye katlanacak ve yaşama sevinci artacaktır. bu kronolojikdeki gibi sıralanmasa da adım adım emeline ulaşacaktır bu kişi. tek yapması gereken sabırla çabalamak.
toplumun içindeki dışkı işlemi yapan insandır,boktur...
2 yil sonraki halimdir. Napiyim olum okul anca bitiyo. Kafama gore sevgili de yok zaten. Gel de mutlu ol.
depresyonun haklı sebebidir. ben miyim bu? tam olarak evet. ama bak 2 haftaya kadar işe başlıyorum sözlük. mutsuz olmaya devam edeceğim, o ayrı.
http://www.youtube.com/watch?v=31JlETAixmw

şarkıyı armağan ettiğim benden ızıcık küçük kardeşimlerimin halidir.
rahat ve huzurlu olmaktır, daha ne istersin bilemedik biz.
3 sene sonra nolcam acep diye düşündüğüm vahim durum. hayır kötüsü şu şimdi böyle gidiyoruz okuyoruz falan ama artık o da yok be nerdeee eskiden lise bitirdin mi elini sallasan fabrikası, şimdi bırak 4 yıllık lisansı ,yükseklisans bile kesmiyor ki arada bir de ayyy bunun işi yok tribindeki kızlarımız oğlanlarımız birbirlerini de beğenmiyor ona para mı yedireceğim diye. bu sisteme saygılar ( ! )
hoş olmasa gerek. ama dua edilmelidir. çünkü aynı kriterlerde yaşı daha büyük insanlar da vardır. bu durumdaki biri kendini böyle avutabilir. tabii ki yaşı ilerledikçe kendini avutmak yerine işe koyulması akıllıca olacaktır.*
Üniversite koridorlarında hayatını idame ettiren öğrencilerin, şahsımla beraber, kader birliği ettiği durumdur.
hayat var mı oralarda? Yaşıyor musun emin misin?
(bkz: izlanda kadar yalnız olmak)
(bkz: 25ler iki oldu)

saka saka evim var isim var arabam var (volvo s40). mutsuzum.

bana kiz bulun lan. idzivaca gidip paravan actirmayalim. 22-25 yas arasi olur. calisan okuyan malulen emekli raporlu fsrketmez.
seneye bunların tersi olcak o süzden pekte takmıyorum bu durumumu. Giden senem geri gelmez. Iş bulunur. Mutlu olunur. O da gelir bulur elbet.
(bkz: ruh öküzleşmesi) ulan yaş özelliğini kaldırsak iktidar oluruz amk. o kadar çokuz ki.
24 yaşıma gireli 1 ay oldu işsizim okul askerlikte yapılmadı.
Ve hala mezun olamamış olmakta eklenirse tam olarak beni tanımlayan bir kelimeler dizisi olacaktır.

Bazen diyorum ki 5 sene sonrasına gidebilsem keşke,bu dönem mutsuzdan ziyade yıpratıcı bir süreç çünkü.Okulumla 6. senemi kutluyorum ve hala emekli maaşı ile geçinen ailemin eline bakıyorum.Bundan daha utanç verici bir şey olamaz.