bugün

nasıl sindirilmiş bir ülkede yaşıyoruz anlaşıldı medya nasılda iki kelam edip iki fotoğraf koyamıyor taksimdeki yürüyüşle ilgili yazık yazık bakalım akşam bu yürüyüşü hangi kanallar yayınlayabilecek hemde sesi al demeden cok merak ediyorum.
asıl protesto için 12 haziran'ı bekleyin.
(bkz: coming soon)
her şeyi çalmanın serbest olduğu bir ülkede, ıslık çalanları cezalandırmaya kalkan zihniyete karşı yapılmış eylemdir.
asıl öğrencilerle görüşüyoruz diye jaguar ile toplantıya gelen züppelerle görüşen, hizbullah gibi terör örgütü liderlerinin serbest bırakılmasını soran muhabirlere ' buna niye kafayı taktınız ben anlamıyorum ' diyen, çiftçisine ananı da al git diyen, diyarbakır' a gelince ape musa'dan ( musa anter) şivan perwerlerden dem vuran batıya gidince tek dil tek bayrak tek millet ( yakında tek din de olur) diyen çok yüzlüleri bir kaç bin değil milyon kişilerin ıslıklaması gerekmektedir. ancak maalesef aptal oranı yüzde 60 olan bir ülkede bunu beklemek allah'a (?) el açıp yardım istemek kadar komik *
umut verendir...iktidar yalakası basının durumunu da gözler önüne serendir...taksimden galatasaray a uzanan onbinleri haber yapmayan basından dış borçlarla, tarım kotalarıyla, zamlarla, vergi oranlarıyla, reel faizlerle, yerli üretimin piyasadaki oranıyla ilgili haber beklemek artık bir ütopyadır, bunu da görmüş olduk.
rte diktatörlüğüne başkaldırı yürüyüşüdür. 22 ocak 2011 de taksim meydandan galatasaray a kadar yürünmüştür. spora siyaset katıp üzerinden rant elde etmek isteyenlere gereken cevap halk iradesiyle kısaca özetlenmiştir. umarım gerekli etkiyi yaratır.

http://video.fanatik.com....ruyusu_1_32651.htm?auto=1
kolay gelsin azizim.
diğer takımların taraftarlarınında katılıp destek verdiği anlamlı yürüyüş.
(bkz: taraftarlardan başbakan a kırmızı kart)
sporu siyasete alet etmeye çalışma çabasıdır.

istanbuldaki milyonlarca g.s. taraftarından 1000 tanesinin dikkate aldığı tepkidir nedense. o bin taneninde birçoğu farklı takımlardanmış.
görsel
görsel
görsel
görsel
akabinde galatasaray taraftarına rest çekmek için adnan brothers'lar ankara'ya yürüyecektir.
umut veren dayanışma.
basından bir tek kaan kural'ın dillendirdiği yürüyüştür.
'ohh, super olmus. Herkesi parayla satin alacagini sanan fethullah grubuna ohh olsun' dedirten olay.
işte bu tokadı asıl nasıl hazmedecek akepe korku imparatorluğu çok merak ediyorum...
kovuldunuz stattan yetmedi çemkirdiniz yalaka medya aracılığıyla.
ama taraftarın gücüne engel olamazsınız, olamayacaksınız.
aslantepe protestosu sizi çıktığınız yere sokana kadar devam edecek.
eyleme ve yürüyüşe katılan binlerce asil insana selam olsun...

not: yürüyüş an itibariyle star tv de gösterilmektedir. uğur dündar farkı ne de olsa...
polisler yine kameralarla kaydettiler olan biteni, yine fişlediler vatandaşları amaç ne anlamak namümkün.
Galatasaray, FenerChe grubu ve Beşiktaş'lıların da katıldığı taraftarlar ve vatandaşlar ıslık protestosuna karşı yürütülen baskıları kınamak için Taksim'de yürüdü.

http://kralspor.ensonhabe...a-dokuldu-2011-01-22.html
farklı takım taraftarlarının bir araya gelip birşeyler yapması ayrı güzel. yapılan olay ayrı güzel. türk sporunun bu tip şeylere ihtiyacı var. herkes farklı takımı tutuyor diye kimseye kin beslenemeyeceğini anlamalı artık.
"fenerbahçe, galatasaray, beşiktaş vardı, başkaları da vardı" diyenlere aldırmamak gereken yürüyüştür.

yürüyüşte, tribünlere takılan üç fenerli, beş beşiktaşlı, yedi galatasaraylı falan vardı. bir yürüyüş olarak tam bir fiyaskoydu. (fotoğraflarda görülenlerin hepsi eylemci de değildir ha, seyircidir çoğu!)

yorumları görüyorum da, gülüyorum. basın "kanlı tayyip"ten korkmuş da bilmem neymiş. her akşam "öğrenci olayları"nı (sol görüşlüler öğrenci ya tek!) dakikalarca veren basın, bu haberi verirken mi korktu yani?

yalan: organizasyon bir fiyaskoydu ve olayda haber değeri taşıyan hemen hiçbir şey yoktu. doğru dürüst bir şey yapın bakalım, veriyorlar mı, vermiyorlar mı?
bedenen olmasa da ruhen orada olduğum ve yandaş medyanın haber yapmadığı yürüyüştür. bu yürüyüş farklı takımların gerektiğinde inisiyatif alıp, futbolun yalnız futbol olmadığı göstermemiş, ayrıca yaygın basına da ihtiyaç kalmadığını göstermiştir. çünkü tribünlerin karışmasından, insanların birbirini bıçaklamasından, birbirlerine düşmanlıkların körüklenmesinden rant sağlayan, beslenen kesimlerin başında basın geliyor. derbi maçlar öncesinde ortamı kızıştıranlar; kavga, şiddet görüntülerini, tartışmalı ofsayt pozisyonu gibi bir ileri bir geri oynatıp bizlere ezberletenler onlar. ancak iş kucaklaşmaya, dayanışmaya geldiğinde ortalıkta görünmemeleri, yok saymaları çok doğaldır. devletin, halkın basın organı diye bilinen trt oluyor hükümetin basın organı. yanlış giden çok şey var artık. hangi birinden düzeltmeye başlayabiliriz bilemiyorum ama hangi ipi çeksek gerisi çorap söküğü gibi geliyor. stadyum açılışında başbakan protesto ediliyor ve peşinden gelişen olaylar malumunuz. malum bu olaylardan sonra başbakan her kesimden, her renkten oluşmuş büyük bir topluluk tarafından protesto ediliyor ama ortada bu konuya değinen basın organı yok denecek kadar az. bu da giderek kanserli bir dokuya dönüşen basının protesto edilme vaktinin geldiğini göstermektedir. bu dokuyu acilen kesip atmamız gerekiyor. yoksa hepimizi süründürecek ve öldürecek. ayrıca bireyin kendisi günümüzde medyaya dönüşmekte ve geleneksel, yalaka basından daha sağlıklı haber kaynaklarına dönüşmektedir. internet en sapa köylere kadar yayıldıkça, geleneksel basın yok olmaya doğru gidecektir. son olarak bu protestoyla anlaşılıyor ki rte'nin korku imparatorluğu sarsılmaya başlamıştır. ancak çökmesi için haziran seçimlerinde rte'yi sandığa gömmek şart olmuştur.
rte hiç istemeden iyi bir şeye vesile oldu düşüncesini akıllara sokan yürüyüştür. yürüyüşte değildim, televizyondan gördüğüm kadarıyla harika manzaralar vardı orada.
dileriz bir haftadır bizleri babası belli olmayan, beyinsiz, nankör ilan eden çapulcuların kıçına girmiştir.
aptal ve iktidarı hazmedemeyen insanlar herkese sataşılamayacağını anlamıştır sanırım.
güncel Önemli Başlıklar