bugün

22 ağustos 2011 internetin filtrelenmesi'nin tetiklediği özgürlük yürüyüşüdür. tüm şehirlerde eş zamanlı şekilde gerçekleşeceği söylenmektedir.
özgürlüklerimizin elimizden alındığı şu günlerde, gerekli bir eylemdir. ahlak polisliğine bürünenlere karşı, internete karışanlara karşı, içilen alkole karışanlara karşı naraların atılacağı yürüyüştür. umarız ses getirecektir.
Bursa için bildirilecek yerde hazır ve nazır bulunacağım harekettir.
Kesinlikle katılacağım özgürlük yürüyüşüdür.

Belki o anasını avradını ziktimin totaliter yönetiminde bir sikim değişmeyecek, ama en azından elimden geleni yaptığım için vicdanım rahat olacak.
ölmezsem katılacağım, ne gerekiyorsa yapacağım, avaz avaz bağıracağım, olay çıkarsa kaçacağım, katılımın çok olmasını umduğum, bir şeyleri değiştirmeye tek başına yetmese de başlangıç olmasını beklediğim yürüyüştür.
yapılması gereken sadece yürüyüş değildir. geniş kitlelere yayılması gereken bir protesto olmalıdır. yürüyoruz da ne oluyor? tekrar eve dönüyoruz, yatıyoruz kalkıyoruz, sabah açıyoruz bilgisayarı yine aynı şeyler. o yüzden ben yürüyüşe katılacak birisi olarak diyorum ki; alanlarda kalalım. birisi çıkıp da yeni düzenlemeyi gözümüze sokana kadar gitmeyelim. ülkenin geleceği tehlikede. aydınlık gençlerin önü kesilmeye, farklı bir rejim getirilmeye çalışılıyor ve adım adım sona yaklaşılıyor. çok geç kalmadan yürüyüşten daha ciddi şeyler yapılması lazım ağustos' a kadar. yoksa daha çok yasak, çok sansür görürüz.
Tarihinin bir önceki ya da bir sonraki haftaya ertelenmesi, ya da bir önceki veya bir sonraki hafta da düzenlenmesi gereken yürüyüştür.
19 Mayıs tatilini haftasonuna bağlayanlar , kpds gibi etkenler daha geniş kamu oyu oluşturulmasını engelleyebilir.
aklı başında tüm insanlar katılmalıdır.
ne zaman ki bu sözlüğün içinde lazım olan asgari özgürlük sağlanır o zaman ben de yürüyüşe katılırım. hani bir söz var herkes önce kendi evini temizlerse sokaklar tertemiz olur diye. biz şuracıkta tepemizde demokles kılıcıyla tüm yazmak istediklerimizi yutacağız ; ondan sonra çıkp özgürlük naraları atacağız. kusura bakmayın ama bu ikiyüzlülüktür.
katılanlar yanlarına mendil almayı unutmasınlar heryer bembeyaz olacak.