bugün

Ulan simdi biri çıkıp 10 milyon isidlinin öldürüldüğünü gösterse bile vicdanim rahat etmez. Ölen askerlerin anne babaları ve akrabalarını da rahatlatmaz. Su bataklığa girdik gireli gencecik 36 canimizi kaybettik. emeği geçenlerin allah bin belasini versin.
bana da link atan suserlar varsa iyi olur fake mi değil mi öğrenmek gerek. umudumuz fakedir.
ağzına baktığımız,
atatürk heykellerinin yerini değiştirmekle ,
ayran içip,
şehitler için düzenlenen maçta propaganda yapmakla meşgul devletimiz tarafından henüz yalanlanmayan ve ya doğrulanmayan fakat biz halkın artık bu suskunluktan emin olduğumuz kalplerimizi dağlayan hadise.
Maalesef ki videoyu izledim hafız. iki asker var TÜRKLER ikiside konuşuyor. Hükümet ve tsk ya epey bi laf ediyorlar. Ondan sonra da yakılıyorlar. Adamlara bakarsan Işıdçi olma ihtimalleri oldukça yüksek ama kimseden bi açıklama gelmiyor. Umalım ki böyle bir olay olmasın. Aşkam bakan açıkladı 3 askerimiz ellerinde diye ama işim de vermedi. Allah yardımcımız olsun hafız. Eğer bu vahim olay doğru ise bunu ancak kanla temizleriz başka yolu yokkk.
ismi sefter olanın ailesi durumu teyit etmiş. Kendisi 2015 yılında kaybolmuş askerken. Ailesi defalarca başvurularda bulunmuş, beklemesi söylenmiş. HDP'li bir milletvekili bu kişi için soru önergesi bile vermiş meclise. HDP'li vekilin konuyla alakadar olmasının sebebi de askerin kürt asıllı olması.
Hadi hükümet infial uyandırmamak için, deve kuşu politikası uyguluyor. CHP ve MHP neden hiç gündeme getirmiyor bu melun olayı.

Edit: Kemal Kılıçdaroğlu dile getirmiş bu olayı, cumhuriyet gazetesinin internet sitesinde bununla ilgili bir haber var.
Dün geceden beri hiç bir ulusal kanalda bahsedilmeyen olay. Hatta ana muhalefet partisinin başkanı bile dilinin ucuyla bahseder gibi oldu da onu bile veremediler TV de
Misliyle karşılık verildi küsüratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın tribi var onu da anlamıyorum bir türlü atıyorum 197 terörist etkisiz hale getirildi sanki sayıyorlar da nağme okuyorlar burada amacım TSK'nın operasyonel gücünü eleştirmek değil o gücü bu hale sokan beceriksiz siyasiler ve vasıfsız komuta kademesidir. Kıssadan hisse şunu diyim ki jetleri ve bazı üstün nitelikli silahları çıkar. 90 yıl önceki Kurtuluş savaşı ordusu şuankinden çok daha organizeydi. Karşısındaki gücü etkili yönetimle yok edecek güçteydi. Yani ingilizlerce altı ayda geçilmez denen Afyon mevzilerini bir günde geçen orduyu al bugüne getir sana ne El bab bırakır, ne Rakka bırakır ne de PYD bırakır..
ilk defa bu kadar yoğun duygularla intikam istememe yol açan olaydır.
2 canımızın "anne anne" diye ağlayarak feci şekilde acı içinde can vermesi olayıdır.

asıl şaşırtıcı olan ise devlet kuyruğunu bacağının arasına kıstırmış kancık köpek gibi. Hükümet tek laf edemiyor. Havuz medyadan gelen tek laf ise "montaj" yalanı. Suriye politikanız iflas etti, ordunun yarısı derdest edildi. Kalan ordu ise piçe döndü biliyoruz ama bu kadar mı bitmiş bu ülke?

şam emevi camisinin minaresi götüne giresiceler yüzünden bu çocuklar öldü. şimdi genelkurmay araştırıyormuş, gülelim mi ağlayalım mı?
Montaj kardeşim montaj. 17/25 aralıkta denediler olmadı, 15 temmuzda denediler yine olmadı şimdi de bu şekild...
Şaka bir yana hakkında hala bir açıklama gelmemiş olaydır. Ulan insan çıkar bari "yalan, sahte" der amk be. Rezillik lan.
resmi açıklama yapıldı bugün.

"3 askerimiz ışid'in elinde esir. bunun dışında kamuoyuna yansıyan durum hakkında elimizde herhangi bir bilgi yok." dediler.

yani söylenenler politik bir kıvırma ya da zaman kazanma olayı değilse, yakılma durumunun gerçek olmama ihtimali hala var.

bir umut bekliyoruz bakalım.
Bir memleket düşünün 15 senede nereden nerelere getirilmiş. ibretlik hikaye olarak anlatılır.

2 köprü 3 geçit biraz yol üstüne de biraz din kisvesine tav olan ot kafalı milyonlar...

eskiden katılmazdım ama saygı duyardım. yok arkadaş bu kadar olan bitenden sonra saygı falan duymuyorum. gayette tepeden bakıyorum hor görüyorum. ne insan ve vatanperver gözüyle bakıyorum. her şey insanların gözünün içine sokula sokula olmasına rağmen hala 3 maymunu oynayan zihniyet her türlü hor görülmeyi hakarete uğramayı hak ediyor. bu zihniyet güzelim ülkeyi tam gaz bok çukuruna götürüyor.

Yok arkadaş bakıyorum elle tutulan bir şey göremiyorum. işin kötüsü bugünlerimizi bile arayacağız.

Bu kadar cehalete yine durumumuz çok iyi.

Bu iradeye hiç bir zaman sempatim olmadı hep karşılarında oldum. Ama ben bile ülkeyi bu kadar pisliğe boğacaklarını tahmin edemezdim. Bu bağlamda büyük alkışı hak ediyorsunuz.
Sakallinin atesin uzerine hic korkmadan benzin dokmesi enteresan sahnelerden biriydi.atese benzin o rahatlikta nasil dokulur sasirdim
Unutursam unutursak kanımız kurusun, zamanı gelince tek tek hesabı sorulacak.
Bugün gündem değiştirmek icin bir olay ortaya atılır ve unutulur.
Algı yönetimi gibi gelen haber araştırmalı ve hükümet bir açıklama yapmalı. Milli duygularımız zaten hat safhada.
Ateş düştüğü yeri yakıyor.televizyon izlemediğim için internetten duyduğum haber.ölen çocukların ailelerine sabır diliyorum.geçen gün bir demliği koluma döktüm ve kalıcı yanık oluştu ve bu bile canımı çok yaktı.yanarak ölmek nasıl bir acıdır tahmin bile edemiyorum.çok üzgünüm genç fidanlar için.
Üzerinden bir gün geçmesine rağmen geçiştirme çabasından ibaret bir söylemden başka hiçbir bilgiye sahip olmadığımız bir durum.

Siz inanabiliyor musunuz gerçek olmadığına? Işid'in her zamanki yaptığı iş bu. Daha önce de infazlar gerçekleştiriyordu. Eğer bu kadar zaman geçtikten sonra doğru olduğu hükümet tarafından da açıklanırsa ciddi tepkiler meydana gelir. Halk orasının yakılıp yıkılmasını ister. Şahsen ben isterim. Kimse benim askerimi alay edercesine yakamaz. Yakarsa da cevabını alır. Madem iktidarsın, madem orayı temizlemeye karar verdin, madem üç milyon Suriyeli burda yatarken sen kendi askerini ateşe soktun, o zaman sen de her yeri ateşe vereceksin!
Bana göre olay tamamen doğru video hakkında montaj o bu diyenler:

-bölgede kar yağıyo videoda kar yok derseniz eğer video haftalar öncesine ait, şimdi yayınlanmasının sebebi el babdan gelen şehit haberleridir psikolojik harp uygulanıyor.

-Askerler neden sakin derseniz defalarca çekim denemesi yapıp yakmayacağız sadece çekim yapacağız dendiği tahmin ediliyor.

-asker kamuflajları fırat kalkanı için giden askerlerden farklı filan deniyor, olabilir çünkü bunlar 2-3 hafta önce pusuya düşürülüp kaçırılan değil henüz fırat kalkanı başlamadan kaçırılan askerler. Sanırım kaçırılan askerlerde kafalarına sıkılarak şehit edilmiş
buna stüdyoda çekildi diyen beyinsizlere

1. havada onca insansız hava aracı varken zaten dışarıda görüntü çekmeleri imkansız

2. askerler neden soğuk kanlı diyorlar sebebi sürekli olarak prova yaptırılmaları ve kendilerini öldürülmeyeceğine inandırılması

3. videodaki askerin ışid militanı olduğu iddia ediliyor, kendisi zaten açıklamasında da istihbarat elemanı olduğunu söylüyor yani o face üzerindeki paylaşımları muhtemelen bilinçli

4. madem bu görüntüler yalansa neden hükümet yetkilileri çıkıp açıklama yapacağına ana akım medya ve sosyal medyaya sansür uyguluyor.

5. sanırsınki ışid daha önce hiç kimseyi yakmadı yada kafasını kesmedi, ulan andolar bunu başkasına yapan senin askerine mi yapmayacak.
ben sanmıyorum ki hiçbir türk askeri esir düştüğünde ülkesine karşı böyle konuşsun, zorla konuşacağını bile zannetmiyorum, uyuşturucu etkisi olsa dahi böyle konuşamaz. bildiğin provoke aq başka da birşey değil. orada sizin olduğunuzu düşünün. ne yaparsınız ?
Bunu unutmayacak insanların olduğuna inanmak istiyorum. tsk'nın intikamının çok acı olacağını düşünmek istiyorum. Hayır böyle olmamalı, olmasın.
Hürriyet ' in haberine göre ışid, 200 militan istemiş türkiye' den. isteği karşılamayınca da askerlerimizi yakmış. Yani bakın bunu setter taş' ın babası söylemiş.
Buradan ne anlıyoruz? Ne anlamalıyız? Işid türkiye' den neye dayanarak 200 militan istiyor? Ne bu samimiyet? Videodaki adam çok iyi türkçe konuşmakta zaten belli ki türk. Acaba ışid ' de kaç türk var. Daha öncesinde türkiye militan mı yolluyordu ki birden araları bozuldu? Hükümet bunların hesabını versin? Bize açıklama yapmak zorundalar. Videoda ayrıca türkiye ' deki ışidçilere sesleniyorlar, türkiye ' yi kana bulayın diyorlar , türkiye yeni cihad yeriniz diyorlar. Bu işte bir iş var. Türkiye' de bu kadar ışid yapılanmasını kim sağladı? Neler oluyor? Fetö terör örgütü gibi büyük bir tehlike ile daha mı karşı karşıyayız. Hükümet açıklama yapsın.

http://mobil.hurriyet.com...bize-bilgi-verin-40315989
Unutmayin en başta dursun ki bu başlık akliniza gelsin surekli.