bugün

toplumun heterojen olması durumudur.
başlığı okuyunca ya ne olacağıdı yiğenim dedim kendi kendime..

(bkz: 21 yy da hala ortaçağ zihniyeti sergileyen insan)
bunlar var en başta, inanasım gelmiyor ya..
adamlar hala allah kitap din yol yordam ayağına sömürüyor millet alışmış zaten koyun koyun duruyor..
hani din kişi ile allah arasında olurdu..
sözlükteki küçük allahlar son zamanlarda baya üredi yine..
milletin inancını bilmem nesini sorgular bunlar, üstüne birde kalkıp "hmm sen cehennemde yanacaksın", "sen cennetliksin" tarzında hesap yapar..

sözlükteki küçük allahların kaderlerinin hep aynı olduğuna inanıyorum..
o çok sevdikleri ve yalanmadık yerini bırakmadıkları tanrıları bunları önce yaratmış, ama bakmış öyle salak bir malzeme çıkmış ki ortaya "vereceğim beyine yazık lan" demiş kendi kendine. ve bunlara beyin vermemiş yaratılış tamamlanırken..
salmış bunları çayıra..
belki birileri kayırır diye..

(bkz: allah ıslah etsin küçük allahları) ** **
uzaya gidilmesiyle, gen biliminin gelişmesiyle ve daha birçok bilimsel gelişmeler ışığında eskiden kalan dogmadik düşüncelere inanmayanların varolması oldukça normaldir. asıl mesele inançlardan dolayı halen kendini kısıtlayan, belli bir partiye oy veren ve kendi bildiğinden kesin kes sapmayan, düşünmeyi bile günah sayan insanların olmasıdır.
21. yüzyılda hala Allahın varlığını ve insanın varlık sebebini tam kavrayamayan, dini korku ve ceza kaynağı olarak gören yobazların var olmasından ve bunların kendilerini gerçek müslüman olarak adlandırmasından farklı bir şey olmayan olgudur.

Not: hepimiz müslümanız vesselam.
budunyanindisindan tarafından eklenmiş resmi gördüm ve inanıyorum, yani o şekilde kıvrılan bir yüzeye o kadar düzgün bir şekilde el yazısı ile okunur yazmak herhangi bir insanoğlunun yapabileceği bir eylem değil. turuncu bir yüzeye siyah ile yazmak falan kesinlikle uhrevi çok kutsal bir olay, web de de öyle turuncu üzerine siyah, siyah üzerine kırmızı siteleri seviyorum. gözlerimden yaşlar akıyor şu anda biliyor musun.

yüce allah'ın üzerine yazdığı domates, balık, portakal, biber vs varken, hala daha allah'ın varlığını reddetmek, pes vallahi.
(bkz: allah diyen başlık)
hala insanların inanış biçimlerinin saçmasapan eleştirilmesinin yarattığı sonucun dışavurumu. tanrı inancı olan kişinin tanrının avukatlığına soyunması anlaşılır gibi değil. inandığın tanrının esap sorma ya da sorgulama yeteneği yokmu da bunu senin gibi bir sefil yapıyor deme isteğiyle yanıp tututşturuyor bu ve benzeri yaklaşımlar. sen eğer var olduğundan şüphe duymuyorsan bırak bu hesabı tanrı sorsun. sen zaten şeksiz inanıyorsun. inanıyorsun değil mi?!
allah'a inanmıyorun o halde var'ım.

(bkz: 21 yüzyılda hala 21 yüzyıl başlığı açmak)