bugün

delinin biri kuyuya bir taş atmış 75 milyon çıkaramamış.
şirince'ye "nuhun yeni gemisi mi yoksa" diyen insanın komşusudur.
işte bunlar hep (bkz: maya takvimi)!!!
intahar edecektir. ulan cehenneme gideceğime hep beraber ölelim amk belki cennetede gidebilirim deyip beklemeye başlamıştır. ve inanıyodur.
hala olayi anliyamamis insandir. Burdan onlara sesleniyorum. 21 aralikta kimse kiyamet kopacak diye gorus ileri surmuyor. O gunden itibaren olaylar yasanaciktir. Bunlarinda gercek mi yalan mi oldugu belli degildir. 18 gun daha sabredersek ne olacagini gorucegiz.
lise son sınıfta ''herşeyi yaşamak istiyorum'' diyerek koaya kaçmıştır.
hergün yarın ölücekmiş gibi yaşamak.
(bkz: vay mal)
bu başlığın içeriği, özgürlükçü, çağdaş modern geçinen tiplerin ikiyüzlülüğüne bir tepkidir. bu önsözden sonra tanıma geçelim hanım.

tanım: 21 aralık 2012'de maya takvimine göre kıyamet kopacak zırvasına ciddi ciddi inanan, günler geçtikçe panikten ne yapacağını bilmez halde ödü bokuna karışan ve herkesleri kendine güldüren tiptir, tiplerdir.

benim çevremde de bir iki örneği olan bu tipler, islama, islamın kutsal kitabında kıyamet günüyle ilgili yazılanlara inanmadıkları gibi, bütün inançlılara gerici yobaz muamelesi yaparlar. hakaret ederler, dalga geçerler bu sözde özgürlükçü çağdaş, modern tipler. sonra da kendi değerlerine saygı beklerler hakaret yağdırdıkları kesimlerden. maya takvimi hurafe değildir bu tiplere göre, çünkü mode maya takvimine inanmaktır bugünlerde. kutsal kitapta yazılanlar hurafe, gericilik, inançlıların hepsi gerici yobaz; ama maya takvimine inanmak hurafe ya da gericilik değil öyle mi.

şimdi siz "bilmem kaç bin yıl önce indirilmiş bir kitaba mı inanacağım, ama bu gericilik" diyeceksiniz; ama m.ö. 300'lü yıllarda yaşamış bir uygarlığın takvimine ciddi ciddi inanacaksınız ve bunun adı da hurafe olmayacak öyle mi. e hani biz çağdaştık, moderndik, akılcıydık hani biz. e hani bunlar hurafeydi, gericilikti. hey yavrum hey. yobaz yobaz da siz nesiniz kuzum?

bu minvalde yazanları dinci olarak yaftalayan yaftacı götlekler için not: ben dindar değilim. oruç tutmam, namaz kılmam, ezan okunduğunda rahatımı bozmam. ama gerici yobazlar dışındaki dindar insanlara saygı duyarım en azından. bütün inançlılara gerici yobaz muamelesi yapacak kadar çağdaş(!) değilim. açık alanda içki yasağına nasıl karşıysam, türban yasağı denen saçma yasağa da aynen karşıyım.

çağdaşlık, platin saçlarla, son model arabalarla, en pahalı spor ayakkabılarla olmaz. kendi özgürlüğüne, kendi fikirlerine nasıl saygı bekliyorsan, başkalarının fikirlerine de, özgürlüklerine de saygı duyacaksın.
(bkz: 21 aralıkta kıyametin kopacağına inanan insan)

"insan" ı değiştir, onun yerine "tip" koy, 21 aralık a gelen eki de ayırdık mı al sana yeni bir başlık.

hoş geldin ragnarok. *
şirince'ye gider.

mal mısınız olum lan siz?
gerizekalıdır.
maya, yaşpakla derken kıyameti hatırlamıştır sonuçta.

ölüm var.
(bkz: şirince de kıyamet kopmuyormuş)
Şirinceden dönüş bileti almadiklarindan orada mecburi (s.ke s.ke) şirince halkina fazladan keselenecek insandir.
hakikaten varlarsa eger, cogunlugunu 1990 sonrasi neslin olusturdugunu dusunuyorum. zira, 1990 oncesi nesil olarak bizler 5 mayis 2000 tarihinde bununla sinanmis, gerekli tedbirleri alarak platoniklerimize falan bile acilmis, ardindan gotumuze baka baka oturdugumuz yere geri donmustuk. baktik oncekinde bi bok olmadi, simdi de yaydik gotu. neyse artik, onumuzdeki kiyametlere bakicaz.
maldır. tabi bir de heyecan arıyordur.