bugün

(bkz: 12 haziran 2011 türkiye genel seçimi)
nasıl hesapladıklarını anlayamadığım zam oranıdır.

ilk 6 ay yüzde 4, ikinci altı ay yüzde 4 ama memura 2011 de yüzde 13,7 zam.

vay amk, nasıl hesaptır lan bu. kümülatif olarak bile bu rakama ulaşılamıyor.
yan gelip yatan devlet memurlarına verilen haksız zam.
muhtemelen 1 ocak 2011 günü yapılan benzin, otobüs, gıda, yaşama, nefes alma, üşüme, bana oy vermedin gibi şeylere gelecek zamlar yüzünden %50 olarak geri alınacaktır.
tayyip başbakan hesaplamıştır 4 ile 4'ü toplayıp 13.7 rakamına ulaşmıştır, yüksek imam hatip matematiği gerektirir!...
%4 ilk 6 ay için, %4 ise son 6 ay için zam düşünülmüş. ayrıca 80 tl'lik bir ek ödeme söz konusu ocak ayından itibaren verilecek olan. basit bir hesap ile şu şekilde açıklanabilir;

1200(standart memur maaşı, bekar yani aile yardımı almayan)*4/100=48tl
1200+80+48=1328 * (temmuza kadar olacak maaş)

1328*4/100=53tl

1328+53=1381 *(temmuzdan sonra olacak maaş)

toplam artış 138 tl

1200 ile 1328'in oranını alırsak % 11.5 zam gelecek gibi.

(bkz: adam istatistikçi beyler) *
hükümetler memura zam vermez, "kahrolsun hükümet! açız, geçinemiyoruz..."

hükümetler memura zam verir, "kahrolsun hükümet! sırf oy toplamak için..."

en düşük memur maaşı 1.300 tl civarında oldu, herkesin tuzu kuru artık nasıl olsa. 2002'de ki durumunuzu bir hatırlayın bakalım.

insanoğlu nankördür nankör...
Verdiği %13 lük zammı hali hazırda benzine ekmeğe ıvıra zıvıra yaptığı zamlar ile zaten toplamış olan 2011 yılı bütçe hesabıdır.

insanoğlu nankördür evet, göz boyar. zam yapıyoruz amın evlatları şükredin der içten içten size. enflasyon farklı zammı belli olacağı an %12 lik enflasyonu pinpon topu deve eti ile %2 ye indiriverir bu insanoğlu.

Benzini 4tl ye sattırır bu insanoğlu!

Memurlar için sözleşmeli personelin sıkıntılarını dile getirdiğinde şükret pezeveng işsiz değilsin der bu insanoğlu!

Anamız ağlıyor açlıktan geberiyoruz diyen çiftçiye ananı al git der bu insaoğlu!

Mavi marmara da katledilen halkı savunur ya bu insanoğlu milletinin şişini indirmek için film çektirir bu insanoğlu!

ırakta türk askerlerine geçirilen çuvalın intikamını sanal bir ortamda beyaz perde de alır bu insanoğlu!!

bu insanoğullarının arasından tanıdığın varsa bmw mercedes e binersin yoksa yarrakları yersin

Öğretim kurumlarında-okullarda- istiklal marşını zorunlu olmaktan çıkartır bu insanoğlu!!!

sözleşmeli çalışan öğretmenini, 1 yılda 1 aydan fazla izin aldığı için işten atar bu insanoğlu!! kız naapsın felç olmuş!!

her salı çıkar konuşur bu insaoğlu, öyle bir duygu sömürür ki ananızı siker üzüntüden ağlatır sizi.. halbuki sadece şiir okuyarak kendini savunandır bu insanoğlu!!

bu insanoğlu kömür dağıtır.. Milletin gözünü boyar. cahil millet bilmez ki bre amına kodumun yerinde kömür alacak para bile yok bu kadar muhtaç kaldık kömüre kimler bizi bu hale getirdi...

anladın mı insanoğlu!!!!
2002'de onlarca banka battığında, anayasa fırlatıldığında da gördük biz bu insanoğullarını. neden? muhalefet her yerde muhalefet.

türkiye'nin son 8 yılda ne kadar ilerlediğini görmemek için kör olmak lazım, kör!

bugün, avrupa'nın halini görmezden gelen zihniyet, avrupada ki işsizliği, krizi, batışı bilmeyen zihniyete tek kelime etmemek gerekir.

2002 öncesinde bu ülkede zam olmuyormuş gibi, 2002 öncesinde ülke güllük gülistanlıkmış gibi cahilce söylemlere giriyor bu insanoğlu, ben en çok buna yanıyorum... sadece 1999-2002 arasından söz etmiyorum, öncesine bir dönünde bakın bakalım neler olmuş bu ülkede.

asgari ücret kaç paraymış. en düşük memur ücreti ne kadarmış. kaç tane banka batmış. milli hasıla neymiş. ihracat ne kadarmış bir araştırın bakalım.

yine söylüyorum, insanoğlu nankör.

memura zam yapmazlar. açız, açlıktan ölüyoruz derler.

memura zam yaparlar. ulan oy peşinde bu şerefsizler derler.

derleeeeeeeer derleeeeeeeeeeer...
seçimlerden sonra benzinin fiyatının 5 tl'ye yaklaşacağının göstergesidir. hamdolsun.
benzin fiyatının seçimlere kalmadan 5 tl ye yaklaşacağının göstergesidir.

yetmez ama evet*
mühim olanın reel gelirdeki artış olduğunun bilinmesi gerekir öncelikle, enflasyon oranından az artış olursa isterse %50 zam olsun maaşlara, fazla sıfır koyma maaşıma kafam karışır.
akp'yi sevmeyen bünyede kaşıntı yaratan zamdır.

yapıldığında da yapılmadığında da altında bir hinlik aranan zamdır.

işte bu sebeplerden ötürü mutlu azınlığın gözüne girmek için değil haklı çoğunluğu mutlu etmek için yapılan zamdır.

edit:memurum memnunum.
(bkz: allah razı olsun ya)
ASGARi ÜCRETE % 4 MEMURA %14. HAKSIZ YAPILAN ZAM.
kemal kılıçdaroğlu başbakan olsaydı kesin %50, %100 zam yapardı. parayı nerden bulacak?

onun adı kemal bulurum derse bulur *
asgari ücretli insan değildirin tezahürü.